Žymos archyvas: Latvijos centrinis rinkimų komitetas

Latvijoje vyks referendumas dėl rusų kaip valstybinės kalbos (0)

Latvijos centrinė rinkimų komisija pirmadienį konstatavo, jog surinkta pakankamai parašų, kad būtų rengiamas referendumas dėl rusų kalbos skelbimo antra valstybine kalba.

Galiojančiais pripažinti 187278 parašai, o tai yra 12,14 proc. visų balso teisę turinčių rinkėjų. Referendumo iniciatyvai reikia surinkti ne mažiau kaip 10 proc. visų rinkėjų balsų. Latvijoje gyvena apie 600 tūkstančių rusų. Parašai buvo renkami visą lapkričio mėnesį.

Surinkus tiek parašų, atitinkamas įstatymo projektas gali būti pateiktas Saeimai. Nepriklausomai nuo parlamento sprendimo, dėl įstatymo projekto bus rengiamas ir Skaityti toliau

Latvijoje renkami parašai už tai, kad mokyklose visų dalykų būtų mokoma latvių kalba (7)

www.delfi.lt

Latvijos nacionalinės sąjungos surinko pakankamai parašų dėl Latvijos Konstitucijos pataisų, numatančių perėjimą prie išsilavinimo tik valstybine kalba. Dabar parašus rinkti turi pradėti Latvijos centrinis rinkimų komitetas (CRK), praneša CRK pirmininkas Arnis Cimdaras, kurį cituoja rus.DELFI.lv.

Patikrinus surinktus parašus buvo patvirtinta, kad už pataisas pasirašė 10140 turinčiųjų teisę balsuoti Latvijos piliečių, praneša CRK informacinio skyriaus vadovė Kristine Berzina. Skaityti toliau