Žymos archyvas: laivas

Laive „Mintis“ vyko susitikimas su JAV ambasadore Ane Holl (0)

JAV ambasadore Lietuvoje susitikime laive_rengeju nuotr

Vasario 8 d. Klaipėdos Universitete (KU) lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė J. E. Anė Hol (J. E. Anne Hall) su patarėju politikos ir ekonomikos klausimais Tedu Janisu. Susitikimo su jūros mokslų ir technologijų mokslininkais vieta – mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ – parinkta neatsitiktinai: ambasadorė yra dirbusi JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja vandenynų, tarptautinės aplinkosaugos ir mokslo klausimais, todėl KU mokslininkų tyrimų temos jai puikiai žinomos ir artimos.

Skaityti toliau

Laivas su atliekomis į Lietuvą nebeatplauks (3)

atlieku tvarkymas_Klaipedos RAAD nuotr

Laivas su komunalinių atliekų apdorojimo liekanomis, kurias į mūsų šalį ketino importuoti Panevėžyje registruota bendrovė „AV Investicija Plius“, iš Airijos į Lietuvą nebeišplauks. Tai Aplinkos ministerijai pavaldžiai Aplinkos apsaugos agentūrai (AAA) šiandien patvirtino šio krovinio siuntėja airių firma „Foras Fuels Ltd“, sureagavusi į vakarykštį AAA sprendimą panaikinti minėtajai bendrovei išduotą leidimą įvežti šias atliekas į Lietuvą.

Siekdamas visiškai užtikrinti, kad mūsų šalyje toks krovinys nebūtų iškrautas, Skaityti toliau

Grįžo vienas iš sulaikytų „Lietuvos jūrų laivininkystės“ laivų (0)

Susisiekimo min. nuotr.

Susisiekimo ministerija informuoja, kad šiąnakt į Lietuvą grįžo pirmasis iš areštuotų AB „Lietuvos jūrų laivininkystė“ (LJL) laivų – laivas „Deltuva“, parplaukęs iš Gdansko jūrų uosto. Artimiausiu metu šis laivas įplauks į Klaipėdos uostą.

„19 žmonių jau grįžta į krantą. Stengiamės, kad artimiausiu metu būtų išspręstas ir kitų LJL laivuose esančių jūrininkų repatriacijos klausimas“, – sako susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas.

Skaityti toliau

Ukmergėje dienos šviesą išvys pirmasis Lietuvoje skautų rankomis pastatytas laivas (0)

rengėjų nuotr.

Liepos 22 dieną, 14 valandą Ukmergės jaunimo laisvalaikio centre iš skautų dirbtuvių pirmą kartą bus iškeltas vienintelis toks Lietuvoje jaunimo rankomis pastatytas laivas. Po ceremonijos laivas keliaus į Žirnajų ežerą, kur bus atlikti laivo stovumo bandymai ir pirmas bandomasis plaukimas. Renginio metu taip pat bus filmuojamas dokumentinis filmas apie laivo statybas.

Remdamiesi pasauline ir prieškarinės Lietuvos jūrų skautų istorija ir praktika 2014 m. Skaityti toliau

Legendinė jachta „Lietuva“ – vėl tarp prizininkų (0)

Jachtos_org.foto

Legendinė jachta „Lietuva“ tarptautinėje didžiųjų burlaivių regatoje „Baltic Tall Ships Regatta 2015“ tapo viena iš greičiausių jachtų. Jie finišavo antri ir iškovojo prizinę vietą savo klasėje.

„Praėjus vos pusvalandžiui nuo regatos starto Klaipėdoje, pradėjo plyšti vienos burės įtvirtinimo elementas. Dėl to negalėjome plaukti visu pajėgumu, be to, aštuonias valandas plaukėme labai aštriai į vėją, o tai reiškia, kad turėjome plaukti lėčiau nei kiti. Tačiau sugebėjome aplenkti net 18 laivų ir bendroje įskaitoje finišą pasiekėme antri. Po perskaičiavimo B burlaivių klasėje tapome trečios vietos prizininkais“, – tiesiai iš regatos finišo miesto Ščecino įspūdžiais dalinosi jachtos „Lietuva“ kapitonas Osvaldas Kudzevičius. Skaityti toliau

Klaipėdos „Meridianas“ duris atveria visiems (0)

Rengėjų nuotr.

Šiandien, gruodžio 18 dieną, lankytojams duris atveria atstatytas Klaipėdos miesto simbolis burlaivis „Meridianas“.

Laive įrengtoje parodoje bus galima susipažinti su „Meridiano“ istorija, jo kelionėmis, burlaivio sandara, įvairiais jūriniais prietaisais, o vakarais laive veiks prabangus restoranas.

Dar visai neseniai laivo likimas kybojo ant plauko –prieš 66-erius metus statytas laivas dėl nepriežiūros galėjo bet kuriuo metu nuskęsti. Skaityti toliau

Mokslinių tyrimų laivui iškilmingai suteiktas „Minties“ vardas (video) (1)

Prezidentė D. Gryvbauskaitė laive „Mintis“ | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lapkričio 25 d., antradienį uostamiestyje įvyko Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivo vardo suteikimo iškilmės. Pirmasis specialiai moksliniams tyrimams Lietuvoje pastatytas laivas gavo „Minties“ vardą.

Iškilmėse dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

„Šiandien į gyvenimą išleidžiamas modernus laivas „Mintis” užtikrins laisvę mokslinei veiklai ir padės mums įsitvirtinti Europos jūrinių tyrimų ir inovacijų erdvėje“, Skaityti toliau

Pirmadienį į Klaipėdos uostą įplauks SGD laivas-saugykla „Independence“ (2)

independence-enmin.lt-nuotr

Spalio 27-oji – neeilinė diena šalies nepriklausomybės bei energetikos istorijoje, kai į Klaipėdos uostą įplauks suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SGD) laivas-saugykla „Independence“ (lietuviškai būtų – „Nepriklausomybė“), tapsiantis alternatyviu dujų tiekimo šaltiniu. Šio įvykio minėjime Klaipėdoje dalyvaus aukščiausio lygio Lietuvos, kaimyninių ir kitų užsienio šalių svečiai, pareigūnai bei diplomatai.

Planuojama, jog SGD terminalo laivas-saugykla pro Klaipėdos uosto vartus įplauks ankstų pirmadienio rytą – apie tikslesnį laiką visuomenė bus informuojama artėjant laivo atplaukimo dienai.  Skaityti toliau

Senovinis kuršių laivas pašventintas ir pakrikštytas „Dreverna“ (nuotraukos) (1)

„Dreverna“ | Klaipėdos raj. sav. nuotr.

Rugsėjo 24 d., trečiadienį, Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė ir Administracijos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Buivydas dalyvavo senovinio kuršių laivo-reizinės krikštynų ir pašventinimo šventėje.

Galima sakyti, kad šventė dreverniškiams ir gyvenvietės svečiams tęsėsi nuo pat praėjusio pavasario, kai laivas pradėtas statyti, iki dabar – kai jis sėkmingai ir laiku užbaigtas. Per tą laiką vyko ir laivo vainikinės, ir kalvystės plenero pradžios smagus susibūrimas, kuriuose pristatytas laivo statybos Skaityti toliau

Pajūrio krantus pasirengta ginti artilerijos ugnimi (4)

kariuomene.kam.lt nuotr.

Sviedinys, paleistas iš pabūklo Kairių poligone ir nuskriejęs beveik 9 kilometrų atstumą virš Kuršių marių ir Kuršių nerijos, sprogo jūroje. Karių taikinys – vos 5 metrų ilgio raudonas „laivelis“, nutolęs beveik 4 kilometrus nuo kranto – smarkiai susiūbavo vos išsilaikydamas virš vandens. Jau ketvirtuoju šūviu tikslas buvo pasiektas. „Prisišaudėm“, – per radijo stotį pranešė ugnies koreguotojų grupės vadas.

Bendros pėstininkų ir artileristų pratybos, kurių metu apie šimtą Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ir JAV 173-osios oro desanto brigados karių treniravosi atremti galimas grėsmes iš jūros truko dvi dienas – rugsėjo 24-25 d. Per šį laiką iš Brigados Skaityti toliau

Į Baltiją bus nuleistas modernus mokslinių tyrimų laivas (0)

Laivas „Mintis“ | smm.lt nuotr.

Rugsėjo 15 d. 12.30 val. Klaipėdoje, Vakarų Baltijos laivų statykloje (Pilies g. 8, Klaipėda) vyks Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų laivo „Mintis“ nuleidimo iškilmės.

Naujasis unikalus Baltijos jūroje mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ pasižymi daugiafunkcinėmis jūrinių tyrimų galimybėmis. Klaipėdos universiteto mokslininkai juo galės tirti visus jūros komponentus: tėkmes, vandens fizines ir chemines savybes, biologinius objektus, jūros dugną. Skaityti toliau

Prancūzija pareiškė neteiksianti Rusijai „Mistral“ tipo laivo (0)

military-today.com nuotr.

Rugsėjo 3 d. Prancūzija pareiškė, kad negalės Rusijai pateikti „Mistral“ tipo sraigtasparnnešio laivo. Prancūzijos prezidentūros paskelbtame pareiškime teigiama, kad sąlygos „nėra tinkamos“ pirmų dviejų „Mistral“ karo laivų pristatymui į Rusiją,– pranešė BBC.

„Gynybos taryba aptarė situaciją Ukrainoje. Ji sunki. Veiksmai, kurių ėmėsi Rusija Ukrainos Rytuose, kelia pavojų visai Europai. Prezidentas pareiškė, kad nepaisant paliaubų perspektyvų, sąlygos pirmojo sraigtasparnnešio pristatymui nesusiklostė“, Skaityti toliau

Kauniečiai kviečiami išbandyti atnaujintą kelionę Nemunu (1)

Laivas „Tolstojus“ kviečia pakeliauti Nemunu | kaunas.lt nuotr.

Nuo praėjusios savaitės kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami plaukti laivu Nemuno maršrutu Kaunas-Kulautuva-Kaunas. Kiekvieną sekmadienį 12 val. laivas „Tolstojus” prie Vytauto Didžiojo bažnyčios esančios prieplaukos lauks visų norinčių turiningai praleisti savaitgalį.

Anot kelionės organizatorių, penkias valandas trunkančioje kelionėje palikę saulėtąjį Kauno miesto senamiestį, akimis lydėsite spindinčius bažnyčių bokštus, gilią praeitį menančias vietas bei Nemuno pakrančių augmeniją. Plaukimas Nemuno maršrutu Kaunas-Kulautuva-Kaunas truks tris valandas, Skaityti toliau

Į Birštoną iš Kauno bus galima nuplaukti ir laivu (0)

Į Birštoną iš Kauno bus galima nuplaukti ir laivu | Kaunas.lt nuotr.

Penktadienį oficialiai pristatytas naujasis kauniečiams ir miesto svečiams skirtas turizmo kruizas „Kaunas – Birštonas – Kaunas“.

Šį vasaros sezoną numatyti trys reisai, pirmasis iš jų įvyks birželio 24 d. Ši data pasirinkta neatsitiktinai. Tai – nuostabi proga turiningai praleisti laisvadienį ant vandens, kur keliautojai galės stebėti nuostabias Kauno marių pakrantes, Nemuno vingius bei pramogauti ar atsipūsti Birštono kurorte.

Idėja parengti tokį maršrutą kilo prieš keletą metų, kuomet buvo surengtas bandomasis reisas maršrutu Skaityti toliau

Trakų salos pilyje bus pristatytas istorinis laivas „Trakų Vytinė“ (0)

Birželio 14 d., ketvirtadienį, 16 val. Trakų salos pilies didžiojoje menėje vyks atkurto nacionalinio burlaivio, Trakų Vytinės, pristatymas naujo istorinio fakto atradimo kontekste bei filmo “Trakų Vytinė” peržiūra. Vėliau – laivo, stovinčio Karališkame uoste, apžiūra. Trakų salos pilies mažojoje menėje 15 val. vyks spaudos konferencija. Renginį organizuoja VšĮ „Trakų kultūros centras“. 

Vytinės – didžiuliai prekybiniai Nemuno laivai,  būdingi tik Lietuvai (LDK prasme) nuo XV iki XIX a. pabaigos. Skaityti toliau