Žymos archyvas: KTU gimnazija

Geriausias Kauno mokytojas D. Boguševičius: dabartinė karta gabesnė, tačiau jai trūksta laiko (2)

D. Boguševičius | KTU gimnazijos nuotr.

„Didžiausia mokytojo nesėkmė, kai mokiniai jį arba parodijuoja, arba kopijuoja. Mokytojas savo pavyzdžiu, savo asmenybe turi skatinti moksleivį formuoti savo individualią tapatybę, o ne būti kopija“, – sako vienu iš trijų geriausių ir mylimiausiu mokytoju Kaune šį rudenį išrinktas KTU gimnazijos pedagogas Domas Boguševičius.

Istorijos mokytojas ekspertas D. Boguševičius džiaugiasi, kad jo auklėtiniai vienu svarbiausių dalykų pabrėžia laisvę būti individualybe pamokoje ir galimybę atsiriboti nuo įprastos mokymosi schemos.

Vertindamas dabartinę švietimo sistemą, D. Boguševičius su ironijos gaidele pasidžiaugia,

Skaityti toliau

T. Bakučionis. Bronislovo Burgio istorija – kitu kampu (15)

bakucionis_tomas

Jau buvusio, dabar jau nuteisto Kauno technologijų universiteto (toliau – KTU) gimnazijos direktoriaus Bronislovo Burgio baudžiamoji byla yra išskirtinis atvejis Lietuvos teisėsaugos istorijoje. Simboliška, kad žymus pedagogas verdikto sulaukė beveik rugsėjo 1-osios išvakarėse. Byla dar nebaigta, pirmos instancijos teismo sprendimas rašant šias įžvalgas nėra įsiteisėjęs ir tikėtina, kad artimiausiu metu neįsiteisės, bet ši istorija duoda peno platesnėms diskusijoms apie Lietuvos baudžiamosios teisės politiką ir praktines tendencijas.

Kaip žinome iš žiniasklaidos, B.Burgiui Kauno apylinkės prokuratūros prokurorasOsvaldas Stadalius inkriminavo nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 145 str. 2 dalyje, kur nustatyta, Skaityti toliau

T. Baranauskas. Burgio skandalas atskleidė prekybos mokiniais schemą (282)

Tomas Baranauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Neseniai teismas paskelbė nuosprendį dėl buvusio Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktoriaus Bronislovo Burgio grasinimų gimnazistei Paulinai. Buvęs direktorius, iki šiol garbstomas ištiso fanų būrio, buvo pripažintas kaltu. Suprantama: kiekvienas sveiko proto žmogus sutiks, kad „pedagogu“ save tituluojantis asmuo (nors, beje, B. Burgis turi techninį, o ne pedagoginį išsilavinimą), tiesiog negali su mokine, tegu ir prasikaltusia, kalbėti tokiais žodžiais: „Aš įjungsiu tokį variklį, kad tave sutriuškins ir iš tavęs nieko neliks. Aš paskelbsiu visuose įmanomuose žiniatinklio kanaluose viešai, iškviesiu žurnalistus, kad tave fotografuotų, pripažintų neįgalia, nepakaltinama“. Tačiau šį kartą norėtųsi atkreipti dėmesį į visai kitus B. Burgio veiklos aspektus. Skaityti toliau

KTU parodoje „Expo 2015“: aliejus iš kavos tirščių, maistinė plėvelė iš pieno išrūgų ir išmanusis šaldytuvas (0)

KTU nuotr.

Išmanusis maisto paskirstymo įrenginys, išvaduojantis nuo ilgo stovėjimo prekybos centrų eilėse, aukščiausios kokybės aliejus iš kavos tirščių, maistinė plėvelė iš pieno išrūgų. Tai tik keletas stebinančių inovacijų, kurias Milane vykstančioje parodoje „Expo 2015“ pristato Kauno technologijos universitetas (KTU).

Pirmą kartą pasaulinėje parodoje „Expo 2015“ dalyvaujantis KTU turi savo erdvę Lietuvos paviljone „Balansas“. Šiųmečio renginio tema – „Pamaitinti planetą, energija gyvenimui“.

Skaityti toliau

KTU gimnazijos absolvento karjeros pradžia: Kembridžas, „LinkedIn“ ir „Microsoft“ (0)

A.Dagys | asmeninė nuotr.

„Linkedin“ ir „Microsoft“, Silicio slėnis ir Londonas. Tokios įspūdingos yra pirmosios vos prieš porą metų informatikos studijas Kembridže baigusio KTU gimnazijos absolvento Andriaus Dagio karjeros stotelės.

„Žinoma, malonu, kai įmonės pristatinėti nereikia, tačiau, mano manymu, svarbiausia yra darbo pobūdis“, – garsių darboviečių pavadinimų nesureikšmina A. Dagys, šiuo metu Londone dirbantis programų inžinieriumi korporacijoje „Microsoft“, „Skype“ tobulinančiame padalinyje, Skaityti toliau

N. Goštautaitė-Midtun. Psichiatrijos baubas arba mokykla rūke (1)

Nijolė Goštautaitė Midttun . Asmeninio archyvo nuotrauka

Viešai nagrinėjama buvusio KTU gimnazijos direktoriaus byla atskleidžia iškreiptą mokyklose paplitusią garbės sampratą, o kartu ir bejėgiškumą, nežinojimą ką daryti „aptikus“ paauglius vartojant psichoaktyviąsias medžiagas. Mokyklos dažnai slepia rūkymo, alkoholio ir narkotikų vartojimo atvejus dėl įvairių priežasčių: nenori gąsdinti tėvų, kad jie nepabėgtų su „mokinio krepšeliu“, bijo, kad nubaus arba sugėdins. Kartais tiesiog bijo. Skaityti toliau