Žymos archyvas: konstantinas michailovas

Č. Iškauskas. Omonininkų išteisinimas: kokiems dievams meldžiamės? (2)

Česlovas Iškauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Pernai rudenį į lietuvių kalbą buvo išverstas ir išleistas rusų rašytojo fantasto Viktoro Pelevino groteskinis romanas „Omonas Ra“. Tiesa, pagrindinio knygos herojaus vardas neturi nieko bendro su tuo OMONu, kurį žinome ir kurio kumštį prieš 25 metus patyrėme mes, tačiau neskubėkime to ryšio atmesti.

Omonas Krivomazovas, kaip ir milijonai kitų jaunuolių sovietmečiu, nuo vaikystės svajoja tapti kosmonautu, jis gyvena aklinai užmūrytoje raketoje su nupieštomis durimis, čia, šioje totalitarinėje uždaroje sistemoje, melas nesiskiria nuo realybės, sveikas protas – nuo beprotybės, Skaityti toliau

Medininkų byloje valstybė pateikė 2,26 mln. litų ieškinį (0)

Medininkų tragedijaGeneralinė prokuratūra Vilniaus apygardos teismui, nagrinėjančiam buvusių trijų omonininkų bylą dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių, valstybės vardu pateikė 2 mln. 257 tūkst. 615 litų civilinį ieškinį dėl nusikaltimu valstybei padarytos žalos.

Rusijos piliečiams – Andrejau Laktionovui, Česlavui Mlinykui ir Aleksandrui Ryžovui Skaityti toliau

Rusijos užsienio reikalų ministerija prisiminė Medininkų bylą (0)

MIDRusijos užsienio reikalų ministerija išplatino kreipimąsi į Lietuvos valdžios atstovus dėl Lietuvoje kalinčio, pasak jų, Rusijos piliečio Konstantino Michailovo (Nikulino).

Rusijos pusė apkaltino Lietuvą, kad jų piliečio byla, kuri, pasak jų, yra labai politizuota yra ne kas kita, kaip „pasodinti rusą iki gyvos galvos“. Teisėsauga taip pat apkaltinta smurto naudojimu baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu. Pranešime rašoma, kad jų Skaityti toliau

Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Spalio 31-osios „provokacija“ – ko siekia Rusija ir Rygos omonininko advokatas? (video) (88)

Zigmas Vaišvila | feisbuko profilio nuotr.

Lapkričio 26 d. Seime įvyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Spalio 31-osios „provokacija“ – ko siekia Rusija ir Rygos omonininko advokatas?

Signataras Z.Vaišvila, įvertino š.m. spalio 31 d. prasidėjusius įvykius dėl valstybės paslapties atskleidimo apie tariamas Rusijos provokacijas Lietuvos Prezidentės atžvilgiu.

Pasak Z.Vaišvilos ikiteisminis tyrimas dėl šios valstybės paslapties atskleidimo stabtelėjo dirbtinai, Skaityti toliau

Svarbiausi faktai apie ikiteisminio tyrimo eigą dėl nusikaltimo žmoniškumui Medininkų muitinės poste (0)

LLT Archyvas, G. Svitojaus nuotr.

Šiandien minint Lietuvos Respublikos policijos ir muitinės pareigūnų žūties 1991 m. liepos 31 d. Medininkų muitinės poste metines, Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra primena keletą svarbiausių faktų apie šio ikiteisminio tyrimo dėl nusikaltimo žmoniškumui eigą.

Ikiteisminis tyrimas dėl nusikaltimo žmoniškumui baigtas 2013 m. birželio 21 d., šiuo metu vyksta proceso dalyvių susipažinimas su ikiteisminio tyrimo medžiaga, kurią sudaro daugiau nei 70 tomų dokumentų. Skaityti toliau