Žymos archyvas: Kembridžo universitetas

Paslaptinguosius geoglifus Kazachstane tiria ir Vilniaus universiteto mokslininkė (3)

kazachstano-geoglifai-livescience.com-nuotr

Kazachstane rasta keliasdešimt įvairios formos ir dydžio geoglifų. Jais jau susidomėjo britų žurnalistai. Naujai atrastus geoglifus kartu su Kostanajaus universiteto mokslininkais tiria ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto ir Istorijos instituto mokslo darbuotoja Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Kyn (Keen).

Mokslininkė pasakoja apie naujuosius radinius ir jų tyrimus.

Kas tie geoglifai? Kaip atsidūrėte Kazachstane ir ką ten veikiate?

Skaityti toliau

Baltijos šalių konferencija Kembridže aptars svarbiausius švietimo klausimus (video) (1)

cambridgebalticconference.eu stop kadras

Kembridžo universiteto lietuvių bendrija kreipėsi į Anglija.lt norėdama pasidalinti su tautiečiais informacija apie netrukus vyksiančią Baltijos šalių konferenciją. Pernai pirmą kartą surengta konferencija sulaukė didelio susidomėjimo, tad šiemet ji sugrįžta dar didesnė! Baltijos šalių konferencija 2014 vyks spalio 10–11 dienomis ir bus skirta švietimo klausimams.

Baltijos šalių konferencija 2014 m. sugrįžta dar didesnė. Praeitais metais lūkesčius pranokusiame renginyje šį kartą bus aptarti svarbiausi švietimo klausimai. Skaityti toliau

Izaoko Niutono rankraščiai pasiekiami visiems (0)

Kembridžo universitetas Didžiojoje Britanijoje internete paskelbė Izaoko Niutono skaitmeninių rankraščių kolekciją.  Kaip praneša „guardian.co.uk“, čia galima bus rasti bene garsiausią jo veikalą „Principia Mathematica“ kartu su mokslininko ranka užrašytais skaičiavimais ir pastabomis.

Pasak universiteto atstovų, iš viso jau suskaitmeninta daugiau nei 4 000 puslapių rankraščių iš I. Newtono archyvo, tai sudaro apie 20 proc. visų Kembridže esančių šio mokslininko rankraščių fondo. Skaityti toliau