Žymos archyvas: Kazimieras Žoromskis

K.Žoromskio 100-ųjų gimimo metinių proga Vilniuje atidengta atminimo lenta (nuotraukos) (0)

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniuje Kalinausko g. 100-ųjų gimimo metinių proga atidengta dailininko Kazimiero Žoromskio (1913–2004) atminimo lenta.

K. Žoromskis iškili asmenybė Lietuvos ir pasaulio šiuolaikinio meno istorijoje. Jo kūriniai išsiskiria stiliaus originalumu ir aukštu profesiniu lygiu.

Daugelį metų gyvendamas ir kurdamas priverstinėje emigracijoje, toli Skaityti toliau

Dailininko K.Žoromskio 100 metų jubiliejaus proga atidengta jo atminimui skirta lenta (0)

Kazimieras Žoromskis

Kovo 4 d., pirmadienį, 17 val. prie vieno garsiausių ir talentingiausių Lietuvos dailininkų Kazimiero Žoromskio namų Kalinausko g. 12 (Vilnius) atidengta jo atminimui skirta lenta.

Atminimo lentos autorius skulptorius Marius Grušas, architektas Andrius Marma.

„Žoromskio darbai – itin progresyvus, vos įėjęs pasijunti kaip Niujorko galerijoje. Įspūdis neatsitiktinis, nes meninikas daugelį metų ten ir gyveno, kūrė bei mokė. Kaip sakė Kristina Žoromskienė, Kazimieras suteikė antrą kvėpavimą pop art’ui, įnešė trečiąją dimensiją į šį stilių ir sukūrė atskirą šaką, kuri dabar Skaityti toliau

Minint dailininko K.Žoromskio 100-asias gimimo metines atidaryta paroda „Spalvos virpėjimas“ (0)

K.Žoromskis | K.Millaševičiūtės-Žoromskienės arch. nuotr.

Šiemet, kovo 4 dieną, minint šimtąsias dailininko Kazimiero Žoromskio gimimo metines, Žilinsko dailės galerijoje Kaune atidaryta dailininko darbų parodą „Spalvos virpėjimas“.

Kritikai sako, kad pasaulyje pripažintas lietuvis sukūrė oparto meno atšaką – unikalų optinio impresionizmo stilių.

Ekspozicijoje lankytojų laukia ankstyvieji dailininko darbai ir kūriniai iš ciklų „Sienos“, „Skelbimų lentos“, „23-oji gatvė“ bei iš „Trijų dimensijų serijos“. Skaityti toliau