Žymos archyvas: karinis parengimas

Šalčininkų šauliai mokosi ginti tėvynę Lietuvą (3)

DJI01642-K100

Europos beveik septyniasdešimt metų nevargino agresyvios politikos keliamos teritorinės pretenzijos. Aneksuodama Krymo pusiasalį, Rusija suardė daug metų trukusią ramybę. Daugelis vakarų politikų, puoselėdami nepagrįstas iliuzijas ir nekreipdami dėmesio į aukščiausių rusų politikų paranojiškos psichologijos ypatumus, nenorėjo deramai atsižvelgti į Moldovos, Čečėnijos bei Gruzijos įvykius ir tik Krymo aneksija bei Rusijos sukurstytas pilietinis konfliktas Ukrainos pietryčiuose privertė pagaliau juos imtis agresorių stabdančių realių veiksmų.

Baltijos šalys ir Lenkija, turėdamos didžiulę santykių su Rusija patirtį, visada juto, kad ir prislopusias, tačiau kibirkščiuojančias, negęstančias, iškreiptos agresyvios politinės Skaityti toliau

Kur kiekvienas eitume mobilizacijos metu? (2)

Artūras Paulauskas | paulauskas.lt nuotr.

Prasidėjus svarstymams ir kalboms apie galimą agresiją Lietuvos atžvilgiu, daugelis patriotiškų Lietuvos piliečių ėmė kelti labai aktualų ir reikalingą klausimą: kur mums reikės eiti mobilizacijos atveju?

Žmonėms, kuriems niekada neteko susidurti su krašto apsauga, kariuomene ar kitomis sukarintomis organizacijomis, šis klausimas ypač aktualus. Šiandien jaučiamas didelis susidomėjimas, todėl verta žinoti, kad mobilizaciją organizuoja Krašto apsaugos ministerijos Mobilizacijos departamentas, kuris ir teikia visą reikalingą informaciją.

Skaityti toliau

Krašto apsaugos ministerija stiprina pilietinį, tautinį ir patriotinį ugdymą (0)

kam.lt nuotr.

Krašto apsaugos ministerija, stiprindama piliečių pasirengimą valstybės gynybai, pilietinį, tautinį ir patriotinį  ugdymą, siūlo sujungti Pilietinės gynybos centrą ir Mobilizacijos departamentą prie Krašto apsaugos ministerijos.

„Pastarųjų mėnesių įvykiai Ukrainoje parodė, kad valstybės piliečių valia priešintis ir patiems ginti savo valstybę yra vienas iš stipriausių ginklų. Piliečių rengimas mobilizacijai ir jų pilietinis bei patriotinis ugdymas yra orientuoti į tą patį tikslą – parengti Skaityti toliau

Krašto apsaugos ministerijoje lankysis JAV senatorių delegacija (0)

KAM | kam.lt nuotr.

Gegužės 26 d. Krašto apsaugos ministerijoje lankysis Jungtinių Amerikos Valstijų respublikonų partijos senatoriai, kurie susitiks su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, kitais krašto apsaugos sistemos pareigūnais.

Susitikime planuojama aptarti Lietuvai ir NATO svarbias regioninio saugumo aktualijas ir tolesnio Lietuvos bendradarbiavimo su JAV gynybos srityje stiprinimo perspektyvas.

Lietuvos bendradarbiavimas su strategine partnere JAV gynybos srityje yra itin aktyvus ir intensyvus. Skaityti toliau