Žymos archyvas: Karikatūros
Vilniaus centriniame pašte atidaroma humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurso paroda (2)
Lapkričio 18 d., penktadienį, 14 val. Vilniaus centriniame pašte (Gedimino pr. 7) bus atidaroma humoristinių piešinių ir karikatūrų konkurso „Humor militaris informacinio karo fronte“ paroda ir apdovanojami konkurso nugalėtojai.
Konkursą organizavusi Krašto apsaugos ministerija šiais metais kvietė dailininkus pasidomėti aktualiomis šalies saugumo, karinėmis, informacinių grėsmių temomis bei jas linksmai Skaityti toliau
Europa ant operacinio stalo: pirmasis pasaulinis karas L.Ramakerso karikatūrose (0)
Vis stiprėjančiame, kartais į atvirą isteriją peraugančiame susipriešinimo, karo baimės ir panikos diskurse labai sveika pažvelgti į prieš šimtą metų prasidėjusį karą ir jo propagandinę retoriką. Birželio 25 d. 16 val. Istorinėje Prezidentūroje Kaune atidaroma olandų dailininko Luiso Ramakerso (Louis Raemaekers) darbų paroda „Europa ant operacinio stalo“, kurioje kaip ant delno matosi žaidimas žmonių baimėmis ir siekis manipuliuoti. Ramakersas nupiešė apie 1000 Pirmojo pasaulinio karo vaizdų ir į istoriją įėjo kaip vienas reikšmingiausių šio karo portretistų, svariai pasitarnavusių antivokiškai karo propagandai. Skaityti toliau
Pasaulinio lygio karikatūrų kūrėją sudomino ir Lietuvos politikai (0)
Vienas garsiausių šių dienų karikatūristų – rumunas Stefanas Popa-Popas Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje atidarė vienos dienos padodą, kurioje šalia šmaikščių Madonos, Lučiano Pavaročio ir Maiklo Džaksono portretų puikavosi pagrindinių Lietuvos politikų, žymių žmonių ir prezidentės Dalios Grybauskaitės šaržai.
Šis vakaras buvo vienintelė unikali galimybė pamatyti šiuos darbus. Paroda veikė tik vieną dieną. Skaityti toliau
A. Rusteika. Ką sušaudė Paryžiuje (2)
Paryžiuje sušaudyta ne tik Čarlio Hebdo (Charlie Hebdo) redakcija. Žuvo politkorektiškumo ir multikultūralizmo mitas. Bent tokia jo religiniu stabu paversta forma, kokia išbujojo Europoje. Briuselio ir didžiųjų sostinių politikieriai meistriškai vaidina, kad stabas dar gyvas. Jo niekas nelaidoja. Jau ima po truputį smirdėti.
Suprantu. Kultūrinės savižudybės nelengva atsisakyti. Ypač jei pats ją sugalvojai ir viešai skatinai. Nukris reitingų karūna – ir kas liks? Liberali plikė su iš visų pusių maskuojamai sušukuotais, kitados vešlios ir novatoriškos idėjų ševeliūros likučiais? Skaityti toliau
Prie Prancūzijos ambasados piketavę tautininkai smerkė žudynes bet nepalaikė „Charlie Hebdo“ redakcijos veiksmų (nuotraukos, video) (2)
Sausio 9-ą dieną Tautininkų Sąjunga surengė piketą, skirtą pareikšti užuojautą prancūzų tautai ir pasmerkti ilgą laiką Europos Sąjungos mastu vykdytą absurdišką migracijos skatinimo ir iškreiptos tolerancijos politiką.
Piketo dalyviai sakė nepalaikantys prieštaringai vertinamo laikraščio „Charlie Hebdo“ redakcijos vykdytų provokacijų, nes šis laikraštis, pasak jų, užsidirbo pinigus tyčiodamasis ir niekindamas tai, kas kai kurioms žmonių grupėms buvo ir yra šventa.
Pikete dalyvavęs Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka sakė: „Nors „Charlie Hebdo“ laikraštis mėgavosi cinišku humoru ir skatino patyčių kultūrą Prancūzijos visuomenėje tačiau tai negali pateisinti žudynių ir smurto.
Atidaryta Šaltojo karo karikatūrų paroda „Kūjis, pjautuvas ir pieštukas“ (1)
Vilniuje Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse atidaryta Šaltojo karo politinių karikatūrų ir propagandos paroda „Kūjis, pjautuvas ir pieštukas“, skirta Europos dienai stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dienai paminėti. Paroda vyks iki spalio 1 dienos.
XX amžius – vienas žiauriausių žmonijos istorijoje. Du pasauliniai karai, dešimtys milijonų prarastų gyvybių ir dar daugiau suluošintų žmonių likimų. Paskui – Šaltasis karas. Laikotarpis nuo 1946 iki 1991 metų pasižymėjo geopolitine, ekonomine konfrontacija tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sovietų Sąjungos. Skaityti toliau
„The Independent“ pašiepė milžinę „Tesco“, bet paminėjo lietuvius (0)
Vienas didžiausių britų laikraščių „The Independent“ šiandien, rugpjūčio 13 dieną, išspausdino karikatūrą, kurioje pavaizduoti emigrantai iš Rytų Europos, o tarp užrašų yra ir lietuvius liečianti frazė.
Karikatūra iš esmės primena maisto produktų parduotuvių tinklo, stambiausios Didžiosios Britanijos mažmenininkės „Tesco“ reklamą. Joje vaizduojama pakuotė, kurioje supakuoti keturi žmonės. Ant jos etiketės užrašyta „Darbuotojai migrantai. Pigios darbo jėgos pakuotė. Du už vieno kainą. Rytų Europos produkcija“. Skaityti toliau