Žymos archyvas: Kalifornija

Tarptautinėje „Google“ mokslo mugėje – jaunoji tyrėja iš Lietuvos! (0)

Laura Steponavičiūtė | Rengėjų nuotr.

16-metė vilnietė Laura Steponavičiūtė pirmą kartą šalies istorijoje pateko į „Google“ rengiamos mokslo mugės („Google Science Fair“) finalą. Jis vyks rugsėjo 21–22 dienomis Kalifornijoje, kur varžysis 20 jaunųjų mokslininkų iš viso pasaulio.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų Skaityti toliau

Šiurpi tiesa apie skalūnus: Kalifornija jau nebe JAV žemės drebėjimų sostinė (2)

JAV zemes drebejimu zemelapiss_twiter.com.lt

Naujausi tyrimai konstatuoja: Kalifornija jau nebe Amerikos žemės drebėjimų sostinė ir netgi Aliaska užleido šį titulą visai netikėtam konkurentui.
Naująja sostine tapo Oklahoma, nors iki 2009 metų ši valstija net neegzistavo Jungtinių valstijų Geologijos stebėjimų statistikos žemėlapyje.

Remiantis CIR (The Center for Investigative Reporting) studija, 2014 metais Oklahomos valstijoje užregistruota tris kartus daugiau žemės drebėjimų nei Kalifornijoje, ji stipriai pirmauja jau ir 2015-aisiais. JAV geologijos tarnybos duomenimis, Skaityti toliau

Č. Iškauskas. Rusija nori atplėšti ir gabaliuką Kalifornijos? (7)

Alkas.lt asociatyvi nuotr.

Rusijoje kilusi didžiavalstybinė šovinistinė isterija pasiekia neribotus mastus. Kaip Vladimiras Leninas po 1917 m. perversmo rengė planus eksportuoti bolševikinę revoliuciją į visą pasaulį, taip jo bendravardis Vladimiras Putinas po beveik 100 metų juos pradeda vykdyti, ketindamas sugrįžti į buvusios imperijos teritorijas.

Atleiskite – apsirikome: ne tik į buvusios carinės ar SSRS ribas. Maskva po 60 metų ne tik susigrąžino Krymą, kur dabar kuria dar vieną militarizuotą, į Kaliningrado sritį panašų rusišką an(eks)klavą, separatistų rankomis grobia pietryčių Ukrainą, ne tik kontroliuoja dvi pietines Gruzijos teritorijas, Skaityti toliau

Marsaeigio „Curiosity“ paslaptis galima bus sužinoti iš pirmų lūpų (0)

„Curiosity“ Marse | NASA nuortr.

Kai visas pasaulis užgniaužęs kvapą laukia žinių apie marsaeigio „Curiosity“ misiją ir jo vykdomas gyvybės paieškas Marse, Lietuvos mokslo ir technikos entuziastai apie šios misijos paslaptis galės pasiklausyti ir netgi paklausinėti žmogaus, tiesiogiai prisidėjusio prie „Curiosity“ kūrimo.

Lietuvių kilmės profesorius Jonas Žmuidzinas iš Kalifornijos technologijos universiteto, lapkričio 28 dieną skaitys pranešimą tarptautinėje kosmoso konferencijoje „SEMWO 2012“.

Astrofizikas Jonas Žmuidzinas dirba toje pačioje NASA reaktyvinių variklių laboratorijoje Skaityti toliau

Kalifornijos koledže aidėjo šūviai (0)

„Reuters“ nuotr.

Pirmadienį (balandžio 3 d.) viename krikščioniškame koledže Kalifornijoje (Jungtinės Amerikos Valstijos) ginkluotas asmuo nušovė mažiausiai septynis žmones, o dar tris sužeidė. Policijos pareigūnus pirmasis pranešimas pasiekė 20 val. 50 min. Lietuvos laiku.

Tai kruviniausias šaudymas iš įvykusių Jungtinių Valstijų mokyklose per pastaruosius penkerius metus. Skaityti toliau