Žymos archyvas: Juozas Kazickas

Artėja Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos atidarymas (0)

Rekonstruojamas stogas | VDU nuotr.

Prezidentinės bibliotekos kūrėjai džiaugiasi prasidėjusia muziejaus rekonstrukcija ir lietuvių išeivijos parama. Šie metai Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus entuziastams įsimins kaip labai reikšmingas prezidentinės bibliotekos kūrimo etapas. Birželį prasidėjo pastato rekonstrukcijos darbai. Biblioteka-muziejus įsikurs Kauno miesto centre, S. Daukanto gatvėje, istoriniame name,  kuriame tarpukariu buvo Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

1910 m. pastatytas istorinis pastatas, S. Daukanto gatvės 25-asis namas, turi daug unikalių ir saugotinų kultūros paveldo vertybių – originalių medinių durų, langų, Skaityti toliau

Geriausiems Lietuvos vardo garsintojams įteikti 2012-ųjų Globalios Lietuvos apdovanojimai (11)

Gruodžio 27 d. Lietuvos Prezidentūroje pirmą kartą mūsų šalies istorijoje buvo surengtos „Globalios Lietuvos apdovanojimų 2012“ iškilmės skirtos pagerbti užsienyje gyvenančius lietuvius ir su Lietuva savo kilme, giminyste ar kitais ryšiais susijusių mokslo, verslo, meno ir kultūros atstovus, įvertinti jų pasiekimus profesinėje srityje prisidedant prie Lietuvos vardo garsinimo.

Apdovanojimams verslo ir vadybos, mokslo ir technologijų, meno ir kultūros srityse bei už viso gyvenimo pasiekimus iš viso buvo pateikti 48 asmenys iš 18 pasaulio šalių. Skaityti toliau

V.V.Landsbergis. Rugpjūčio pagrybavimai (5)

Vytautas V.Landsbergis

Neseniai paskelbtam Lietuvos milijardierių sąraše įvyko šiokie tokie persistumdymai. Nūnai pirmajame penketuke jau lyderiauja p. Numavičius.

Gerai, kad žmonės moka suktis ir sėkmės jiems. Vienok bemąstant apie jų sėkmę, norom nenorom iškyla išsilakstančios Lietuvos vaizdinys: jeigu tai ir yra šių milijardų kaina, tuomet – ne kažinkas.

Ir ėmiau sau fantazuoti – o ką, jei p. Numavičius turėtų ne tris su puse milijardo, o tik du su puse? Skaityti toliau

Mirė išeivijos veikėja ir lietuvybės puoselėtoja Aleksandra Kazickienė (2)

www.alkas.lt

Aleksandra ir Juozas Kazickai | D.Labučio, „Scanpix“ nuotr.

Šiandien birželio 17 d. po sunkios ligos per savo 91-ąjį gimtadienį užgeso vienos žymiausių Lietuvos išeivijos atstovių Aleksandros Kalvėnaitės Kazickienės gyvybė. A.Kazickienė žinomo verslininko ir filantropo Juozo Kazicko žmona ir veiklos rėmėja buvo lietuvybės puoselėtoja, įvairių lietuvybę puoselėjančių projektų vadovė ir vykdytoja.

Kazickų šeima savo patirtimi versle pritraukė užsienio investicijų į Lietuvą, išnaudojo tarptautines politines pažintis Lietuvos valstybės labui, užsiėmė įvairių projektų rėmimu ir stengėsi išsaugoti Lietuvos kultūrą, kalbą, istoriją, užsiėmė labdara. Skaityti toliau