Žymos archyvas: Julija Tymošenko

R. Maceikianecas. Ukrainos kazusas (22)

…mūsų požiūris į kaimynystėje gyvenančias tautas: kupinas paniekos, puikybės ir tamsumo. Nepriklausoma Ukraina mūsų ateičiai yra svarbesnė negu įstojimas į NATO. Nes be Ukrainos Rusija niekada nebus imperialistinė valstybė. Tuo tarpu Lenkijos visuomenė skleidžia pasauliui, kur tik gali, antiukrainietiškas fobija.

Ježis Gedroicas (Jerzy Giedroyc).

Prieš pat Liublino Unijos sudarymą ir po jos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorija, šiandien priklausanti Ukrainai, atsidūrė tuometės Lenkijos Karalystės oligarchų, Skaityti toliau

Ukrainos sostinėje vyksta daugiatūkstantinis mitingas už europietišką šalies kelią (tiesioginė transliacija, video, nuotraukos) (40)

Mitingas Kijeve | Ukrainian Foto nuotr.

Apie 50 tūkst., kitais skaičiavimais iki 100 tūkst. ukrainiečių šiandien, lapkričio 24 dieną, susirinko į mitingą sostinėje Kijeve – Asociacijos sutarčiai su Europos Sąjunga (ES) palaikyti. Mitinge provakarietiškai nusistatę protestuotojai išsako savo požiūrį prieš vyriausybės sprendimą atsisakyti Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga.

Pagal susirinkusių skaičių tai didžiausias protestas Ukrainoje po taikios 2004 metų Oranžinės revoliucijos. Skaityti toliau

Ukraina išslydo iš Europos Sąjungos rankų (57)

Ukrainos Rada

Šiandien, lapkričio 21 dieną, Ukrainos vyriausybė nurodė nutraukti pasiruošimą prekybos ir politikos sutarties pasirašymui su Europos Sąjunga per šį mėnesį vyksiantį viršūnių susitikimą Vilniuje. Taip buvo paskelbta per Vyriausybės interneto svetainę.

Ukrainos vyriausybė pasiūlė sukurti trišalę Ukrainos, Europos Sąjungos ir Rusijos prekybos komisiją, kuriai neprieštarauja ir Rusija.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ketvirtadienį, būdamas Austrijoje,  pažadėjo, Skaityti toliau

Ukrainoje atidėti balsavimai, susiję su asociacijos sutartimi su Europos Sąjunga (2)

TymošenkoUkrainos Rada šiandien, lapkričio 19 dieną, iki ketvirtadienio atidėjo balsavimą dėl įstatymų, kurių priėmimas leistų tikėtis kitą savaitę Vilniuje pasirašyti asociacijos sutartį su Europos Sąjunga.

Darbo grupė antradienį ketina derinti įstatymą, kuris leistų išvykti į užsienį kalinamai buvusiai Vyriausybės vadovei Julijai Tymošenko. Skaityti toliau

Ukrainos Rada atidėjo J.Tymošenko klausimo svarstymą (1)

TymošenkoEuropos Parlamentas šiomis dienomis turi skelbti savo misijos Ukrainoje ataskaitą, kuri lems dalies valstybių sprendimą, ar pasirašyti su Ukraina glaudesnio bendradarbiavimo sutartį mėnesio pabaigoje Vilniuje. Ataskaitos turinys priklausys nuo trečiadienį turėjusio įvykti balsavimo Ukrainos parlamente.

Likus vos kelioms savaitėms iki Vilniaus viršūnių susitikimo nežinomybė dėl Ukrainos – Skaityti toliau

R.Maceikianecas. Grįžtant prie viešo atsiprašymo temos (18)

Linas Linkevičius atsiprašo lenkų tautos | Alkas.lt pav.

Padėkoti už gerus darbus ir atsiprašyti už savo klaidas, be abejo, yra gero tono ženklas ir tam tikro kultūros lygio įrodymas. Tai taikytina ir privatiems asmenims, ir veikėjams, atstovaujantiems valstybėms bei tautoms.

Vis dėlto neseniai ministro Lino Linkevičiaus „viešas atsiprašymas“ sukėlė nepasitenkinimo audrą. Ir ne todėl, kad Lietuvos visuomenė neva nesuprato teigiamos tų žodžių ir gestų reikšmės.

O todėl, kad tam ne tik nebuvo priežasties, o netgi atvirkščiai – Lietuvoje jau daug metų tokio nuoširdaus gesto laukiama iš Lenkijos pusės dėl agresijos akto, kurį Pilsudskio įsakymu įvykdė Želigovskio vadovaujami padaliniai, Skaityti toliau

Č. Iškauskas. Ar iškeisime dujas į nepriklausomybę? (pirmadienio mintys) (9)

Česlovas Iškauskas | Iskauskas.lt nuotr.

Hiperbolizacija – meninės raiškos priemonė, kai, norint sustiprinti įspūdį, kas nors padidinama, pasakoma perdėtai. Šią literatūrologijos išmintį mums kalė į galvą vidurinėje ir aukštojoje mokykloje, todėl ja, gal kiek perdėtai, pasinaudoju ir šiuo atveju. O tas atvejis neeilinis: naujoji Lietuvos kairiojo centro dauguma linksta į slaptas derybas su Rusijos valstybiniu koncernu, kad šis nuleistų Lietuvai parduodamų dujų kainą ir ją sulygintų bent su kitų Baltijos šalių mokama suma. O ką mainais?

***

Apie slaptumą. Skaityti toliau

Prezidentė D.Grybauskaitė aplankė J.Tymošenko (video) (4)

Alkas.lt montažasGegužės 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradėjusi darbo vizitą Ukrainoje Charkovo ligoninėje aplankė nuteistą buvusią Ukrainos premjerę Juliją Tymošenko.

Ukrainos valdžios sprendimas perkelti J.Tymošenko į ligoninę ir leisti ją apžiūrėti Vokietijos medikams, pasak Prezidentės, yra pozityvus ženklas. Tačiau tai tik pirmas apsisprendimo eiti europietišku vertybių keliu žingsnis. Lietuvos vadovės teigimu, pagarba žmogaus teisėms, įstatymo viršenybė ir demokratinės vertybės yra pagrindinė Ukrainos europinės integracijos sąlyga. Skaityti toliau

J.Timošenko perkelta iš kalėjimo į ligoninę (0)

Ukrainos ekspremjerė Julija Timošenko šiandien, gegužės 9 dieną, pervežta iš kalėjimo į ligoninę, kur jai bus palengva nutrauktas badavimo procesas, kuris trunka nuo balandžio 20 dienos.

J.Tymošenko ankstų rytą su greitosios pagalbos automobiliu ir apsaugos palyda buvo atvežta į Charkovo ligoninę „Ukrzaliznicy“. Toliau nuo pastato Skaityti toliau

Atšauktas Vidurio Europos šalių vadovų susitikimas – D.Gybauskaitė siekia susitikti su J.Tymošenko (0)

Prezidentura

Nors ir atidėtas Jaltoje turėjęs vykti Vidurio Europos šalių vadovų susitikimas, Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, gegužės 11 dieną, vyks į Ukrainą.

Greičiausiai Prezidentė dalyvaus penkių valstybių vadovų susitikime, vyksiančiame ne Jaltoje, o Kijeve.

Nesikeičia ir D.Grybauskaitės pozicija – ji Ukrainoje taip pat susitiks su kalinčia ekspremjere Julija Tymošenko. Skaityti toliau

Prezidentė D.Grybauskaitė vyks į Jaltą (1)

D.Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė vyks į viršūnių susitikimą Jaltoje, Ukrainoje. Šalies vadovė taip nusprendė gavusi Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus pažadą surengti susitikimą su kalinama šalies ekspremjere Julija Tymošenko, praneša DELFI.

Latvijos, Estijos ir Vokietijos vadovai jau anksčiau nutarė boikotuoti susitikimą Jaltoje. Skaityti toliau

Europa spaudžia Ukrainą dėl J.Tymošenko (0)

Austrijos vyriausybė gegužės 2 dieną pranešė boikotuosianti visas Ukrainoje vyksiančias Europos futbolo čempionato rungtynes. Toks žingsnis yra paskatintas paskutinių įvykių Ukrainoje, kuomet pasaulį pasiekė žinia, kad įkalinta buvusi Ukrainos ministrė pirmininkė Julija Tymošenko buvo sumušta.

Praėjusią savaitę pasirodė J. Tymošenko nuotraukos, kuriose matyti jos sužalojimai. Kalinamoji iš Charkovo kolonijos prievarta buvo perkelta į ligoninę. Skaityti toliau

J.Tymošenko vyrui suteiktas prieglobstis Čekijoje (0)

Buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko vyrui Aleksandrui Tymošenko suteiktas prieglobstis Čekijoje. Čekijos vidaus reikalų ministerija penktadienį patvirtino, kad suteikia prieglobstį įkalintos Ukrainos opozicijos lyderės vyrui. Anksčiau tą pačią dieną žiniasklaida informavo, kad A. Tymošenko kreipėsi dėl prieglobsčio.

Tai penktadienį pranešė Čekijos laikraštis „Pravo“, remdamasis savo šaltiniais. „Labai tikėtina, kad A. Tymošenka gaus prieglobstį Čekijoje, nors tai ir pablogins Prahos santykius su Kijevu“, – teigė leidinys. Skaityti toliau

Prezidentė D.Grybauskaitė Ukrainą mokė demokratijos ir tarėsi dėl bendradarbiavimo verslo srityje (0)

Prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Viktoras Janukovyčius | lrp.lt nuotr.Darbo vizito į Ukrainą išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lapkričio 22 d. susitikusi su Ukrainos Prezidentu Viktoru Janukovyčiumi aptarė šios šalies ir ES santykius, pažangą europinės integracijos srityje.

Po dvišalio susitikimo spaudos konferencijoje kalbėdama Lietuvos vadovė pabrėžė, jog atvyko kaip Ukrainos draugė, tačiau Lietuva yra Europos Sąjungos narė ir jai tenka perduoti ES žinią. Pasak Prezidentės, dvišaliai santykiai vystosi puikiai, tuo tarpu Europos integracijos procesas ėmė komplikuotis. Skaityti toliau