Žymos archyvas: išmanieji telefonai
Kuriama nemokama mobiliosios jausminės savipagalbos programėlė (0)
Artimiausiu metu bus pristatyta pirmoji Lietuvoje jausminės savipagalbos mobilioji programėlė (dar vadinama apps‘u – taikomaja programine įranga, skirta išmaniesiems telefonams, plašetiniams kompiuteriams ir kitiems mobiliesiems įrenginiams).
Šiam tikslui pasiekti buvo pasirašyta keturšalė bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijos, VšĮ „Investuok Lietuvoje“, Valstybinio psichikos sveikatos centro ir UAB „TeleSoftas“. Skaityti toliau
Sukurta nauja lietuviška programėlė „Antistresiniai pratimai“ (0)
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su partneriais pirmą kartą Lietuvoje pristato programėlę „Antistresiniai pratimai“, skirtą išmaniesiems įrenginiams. Nuo šiol programėlę atsisiųsti gali ir išmaniųjų įrenginių su iOs operacine sistema savininkai. Kiekvienas, parsisiuntęs programėlę, testo pagalba gali nusistatyti, kaip jaučiasi, gauti patarimą stresui mažinti ir atlikti antistresinius pratimus.
Programėlė „Antistresiniai pratimai“ paremta dėmesingo įsisąmoninimo metodu. Skaityti toliau
Vilniuje prasidėjo išmanių sprendimų paroda „Išmanioji Lietuva“ (0)
Vilniuje, „Litexpo“, prasidėjo išmanių sprendimų paroda „Išmanioji Lietuva“. Vilniečiai ir sostinės svečiai galės pajusti, ką reiškia gyventi išmaniuosiuose namuose, pamatyti mūsų šalyje kuriamas skraidykles, pažaisti kompiuterinius žaidimus, susipažinti su naujausiais vaizdo ir garso sprendimais. Renginio lankytojai taip pat galės pasiklausyti sėkmės istorijų bei sužinoti apie ateities įmonėms ir jų darbuotojams reikalingus gebėjimus.
„Išmanioje Lietuvoje“ pranešimus skaitys ir savo idėjas pristatys vienintelis Visatos paslapčių laboratorijoje Skaityti toliau
„Baubas“ pamokoje: kaip išnaudoti mobiliojo telefono galimybes? (0)
Ne tik suaugusieji, bet ir mokiniai be mobiliojo telefono vargiai įsivaizduoja savo dieną. Mobiliuoju telefonu galime bendrauti per atstumą, fotografuoti, naršyti internete, žaisti, naudotis žemėlapiais ir atlikti daugelį kitų funkcijų. Tačiau, nepaisant to, dažnai mokykloje mobilusis telefonas yra uždraustas prietaisas. Mokytojai neišnaudoja šio prietaiso galimybių mokymosi tikslais, ignoruoja tai, kas mokiniams yra aktualu, svarbu. Toks mokinių poreikių nepaisymas lemia pasekmes – mokiniai mobiliaisiais telefonais pamokų metu naudojasi slapta. Skaityti toliau
VRM siūlo registruoti išankstinio mokėjimo korteles (0)
Telefoniniams sukčiams tramdyti Vidaus reikalų ministerija (VRM) teikia pataisas, kuriomis siūloma registruoti išankstinio mokėjimo korteles įsigyjančių asmenų duomenis.
Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas šią savaitę pasirašė Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimo projektą, kad įsigyjant išankstinio mokėjimo SIM kortelę būtų registruojamas abonento vardas ir pavardė, asmens ar įmonės kodas ir adresas, pranešė ministerija. Skaityti toliau
Rastas būdas, kaip žmones atplėšti nuo išmaniųjų telefonų (0)
Nuolat populiarėjant technologijoms, nemažai žmonių be jų negali ištverti net keliolika minučių, jau nekalbant apie valandas. Ar įmanoma tokius asmenis priversti atsiplėšti nuo savo išmaniųjų telefonų? Pasirodo, galima!
Paprastą ir tylų būdą pademonstravo Šanchajaus didžiojo teatro darbuotojai: jei žiūrovas naudoja išmanųjį telefoną pasirodymo metu, į jį nukreipiamas šviesos lazerio spindulys, o „pažeidėjas“ iš karto pasijunta kaltas ir paslepia prietaisą.
Visa tai užfiksavo „The New York Times“ žurnalistai. Skaityti toliau
Susipažinti su Kauno tarpukario architektūra padės mobilioji programėlė (0)
Kaunas pristato naujai sukurtą mobiliąją programėlę „1919–1940-ųjų Kaunas“. Ji pristatys tarpukario modernizmo architektūrą, 2015 metais įvertintą Europos paveldo ženklu. Programėlė veikia 4 kalbomis – lietuvių, anglų, vokiečių ir prancūzų.
Programėlė suteikia galimybę susipažinti su 44 Kauno tarpukario modernizmo architektūros objektų istorija, architektais, buvusiais savininkais. Mobiliojoje programėlėje pateikiami skirtingi maršrutai po Kauno miesto Centro, Skaityti toliau
Žuvys Ežerų žvejybos muziejuje kalbės ir judės (0)
Ežerų žvejybos muziejus – vienintelis tokio pobūdžio muziejus Lietuvoje – ežerų žvejybos rinkinio nekaupia joks kitas muziejus. Prieš dvejus metus muziejus persikėlė į naujas patalpas – medinę atstatytą etnografinę žvejo sodybą, kurią sudaro aukštaitiška medinė pirkia ir svirnas. Šiose patalpose saugomi 467 eksponatai – etnografinės ežerų žvejybos rinkinys. Vertingiausi eksponatai yra XV a. luotai, etnografiniai bučiai, varžos bei įvairiausios kitos rankų darbo gaudyklės. Dalį eksponatų perdavė Nacionalinis muziejus, kurio specialistai nuolat konsultuoja, pataria.
Muziejus įsikūręs Aukštaitijos etnografiniame regione, ežeringiausiame Molėtų rajono kampelyje, kur telkšo ežerėlis vardu Ežerinis. Skaityti toliau
Lietuviai atranda elektroninį parašą (2)
Lietuvoje elektroninis parašas mobiliajame telefone, arba mobilusis parašas (m. parašas) padeda vartotojams be problemų kasdien naudotis daugeliu elektroninių paslaugų, tačiau tokie terminai kaip „elektroninis parašas“ žmonėms vis dar nėra įprasti. „Vartotojai šios technologijos paprastai nesupranta ir savo mintyse jį yra priskyrę prie „kosminių technologijų“ – kažką tokio, kas yra labai toli ir jiems neįkandama, todėl jie vengia šiomis technologijomis naudotis taip, kaip galėtų“, – sako „TeliaSonera“ produkto vadovas R. Šablinskas.
Pašnekovo teigimu, tokia situacija ilgai nebesitęs, nes greitu metu elektroninius mokėjimus teikiančios finansų įstaigos Skaityti toliau
Amerikiečių profesoriai priblokšti: universitetai nemoka išnaudoti interneto (1)
Švietimo institucijos atsilieka nuo technologinės pažangos ir kitų naujovių, o dėstytojus ir mokytojus jaunimas lenkia žiniomis apie kompiuterius, pastebi vasarą Lietuvoje apsilankiusi Čikagos Lojolos universiteto socialinio darbo profesorė Katerina Taison Makrėja (Katherine Tyson McCrea) ir jos vyras, Čikagos universiteto neurobiologijos profesorius Robertas Makrėja (Robert McCrea).
Profesoriai Lietuvoje dalyvavo iškilmingoje ceremonijoje Vytauto Didžiojo universitete, kurios metu K. T. Makrėja buvo įteiktos VDU garbės daktaro vardo regalijos. Skaityti toliau
Mano, kad pažabos sukčiavimą, jei registruos SIM kortelių pirkėjus (2)
Vidaus reikalų ministerija (VRM) įregistravo Elektroninių ryšių įstatymo pataisas, kuriomis siekia, jog norintys įsigyti SIM korteles privalėtų registruotis išankstinio apmokėjimo kortelių pardavimo vietoje, pateikę asmens dokumentą.
VRM teigia taip siekianti pažaboti nusikalstamumą, nes esą bet kuriame spaudos kioske įsigijus SIM kortelę, asmuo naudodamasis ja gali daryti nusikalstamas veikas ir būti ramus, kad jo duomenys išliks anonimiški. Skaityti toliau
Lietuvos žaidimų kūrėjai – sėkmingiausi Baltijos šalyse (0)
Tarptautiniame mobiliųjų programėlių verslo renginyje „AppCampus” Lietuvos žaidimų kūrėjų rezultatai – geriausi Baltijos šalyse.
Nuo „AppCampus“ pradžios finansavimą tolimesnei veiklai gavo net dešimt projektų iš Lietuvos, palyginti Estijoje tokių buvo du, o Latvijoje – nė vieno. Rinkos dalyviai pastebi, kad pastaruoju metu žaidimų kūrimo sritis šalyje itin sustiprėjo ir žada jam optimistišką ateitį.
„Suomijos Aalto universiteto, „Nokia“ ir „Microsoft“ bendrai įkurtas verslo greitintuvas „AppCampus“ Skaityti toliau
Siūloma pakeliauti po Vilnių „išmaniai“ (video) (0)
Nuo šiol Lietuvos gyventojai ir užsienio svečiai Vilniaus, Trakų bei Kernavės turistines traukos vietoves galės pažinti naudodamiesi mobiliąja programa išmaniesiems telefonams. Ši programa yra tarsi virtualus gidas, leidžiantis turistui naudotis reikiama informacija vienoje vietoje – išmaniajame telefone. Mobiliosios programos turinį sudaro maršrutai pėsčiomis, dviračiu ir vandeniu po Vilniaus, Trakų bei Kernavės regioną. Pasirinkęs patinkantį keliavimo būdą ir vieną iš maršrutų, keliautojas ras ir visą reikiamą informaciją apie lankytinus objektus, maršruto trasos aprašymą bei žemėlapius.
Nustokime pubinti, – ragina tekstilės parodos „Laiko drobulė“ rengėjai (0)
Lapkričio 14 d. – 2015 m. sausio 11 d. Kauno paveikslų galerijoje bus galima pamatyti naująją lietuvių tekstilės kolekciją, metaforiškai sujungtą laiko drobulės tema. Taip pat visą šį laiką parodos rengėjai kvies visuomenę kurti lietuvišką žodžio phubbing atitikmenį. Naujažodžio versijos bus pateiktos lietuvių kalbininkams ir bus siūloma įvesti naują žodį lietuvių kalbos žodyne.
Didelė tikimybė, kad šiuo metu, kai skaitote šį tekstą, jūs phubbinat. Phubbingas – tai prieš dvejus metus anglų kalboje atsiradęs žodis, reiškiantis prieš tave esančio asmens ignoravimą žiūrint į telefoną. Skaityti toliau
Kaunas turi labai naudingą programėlę išmaniesiems telefonams (0)
Nuo šiol užsienio turistai, svečiai iš kitų Lietuvos miestų bei kauniečiai su Kauno miestu galės susipažinti ne tik internete, spausdintuose miestą pristatančiuose leidiniuose, bet ir išmaniesiems telefonams skirtoje programėlėje „Kaunas“.
Šią programėlę visi norintys gali nemokamai parsisiųsti iš „Google Play“ bei „Appstore“. Mobilioji programėlė – tai gidas telefone, kuriame vartotojai gali rasti informaciją apie lankytinas vietas, muziejus, apgyvendinimo, maitinimo įstaigas, taip pat pramogas, pagrindinius renginius Kaune bei kitą svarbią informaciją. Skaityti toliau
4G naudotojai: pagaliau galima normaliai žiūrėti „YouTube“ (0)
4G yra mobilusis internetas, turintis laidinio interneto greitį. Taip mano kas antras vartotojas, o penktadalis jų įsitikinę, kad 4G greitis viršija 100 Mbps.
Tai atskleidė 4G LTE besinaudojančių vartotojų apklausa, kurią šių metų vasarą „Omnitel“ užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė SIC (UAB „Socialinės informacijos centras“).
Skaityti toliau
Dešimt žingsnių, kaip sutramdyti išmaniųjų įrenginių įsilaužėlius (0)
Išmanieji įrenginiai darbo ir kasdienio gyvenimo aplinkoje plinta žaibo greičiu, jais perduodama ir kaupiama vis daugiau asmeninės ir organizacijų informacijos.
Kita vertus, tai reiškia, kad nesąžiningiems asmenims ar grupuotėms vis labiau apsimoka platinti išmaniesiems įrenginiams skirtą kenksmingą programinę įrangą. Jeigu diegti antivirusines programas kompiuteriuose tapo norma, į išmaniųjų telefonų ir kitų įrenginių (pvz., planšečių) apsaugą vis dar žiūrima pro pirštus. Skaityti toliau
Aplinką tausojanti paslauga leis vartotojams net ir uždirbti (0)
Naują paslaugą – išmaniųjų telefonų, planšetinių kompiuterių bei iPod grotuvų supirkimą – pradeda teikti pirmieji prekybos tinklai „Topo centras“ ir „Euronics“.
„Supirkimo paslaugą nuspręsta teikti pastebėjus, kad žmonės nenoriai atiduoda utilizavimui senus ar nenaudojamus telefonus ir planšetinius kompiuterius. Parduodant šiuos prietaisus per individualius skelbimus pirkėjams kyla rizika susidurti su sukčiavimo atvejais, taigi ne kiekvienas nori rizikuoti. Norėdami pagelbėti Skaityti toliau
Turintiems internetą bus galimybė patiems stebėti savo namų aplinką (1)
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų išradimas suteiks galimybę interneto vartotojams paprastai įsidiegti vaizdo stebėjimo kamerą. Šis sprendimas ypač aktualus norintiems bet kurio metu stebėti vienus paliktus naminius gyvūnus, namuose esančius vaikus ar tiesiog patikrinti namų saugumą išvažiavus atostogauti. Vaizdo stebėjimo kamerą vartotojas gali valdyti internetu.
„Plug@play“ principu veikiančios vaizdo stebėjimo kameros įdiegimui nereikėtų samdyti specialistų ar įsigyti papildomos įrangos kaip kad yra dabar – vaizdo kamerą be papildomų rūpesčių galėtų įsidiegti Skaityti toliau
Seime pristatytas pagalbos tarnybų darbą lengvinantis įrankis (nuotraukos) (0)
„Patriotiniais programuotojais“ pasivadinusi iniciatyvinė grupė Seime pristatė programinį sprendimą, galintį palengvinti pagalbos tarnybų darbą. Aštuonių jaunuolių grupė sukūrė išmaniųjų telefonų aplikaciją pagalbos tarnyboms, kuri yra lengvai valdoma, pritaikyta neįgaliesiems, suprantamai ir vos per 30 sekundžių pateikianti informaciją apie nelaimės pobūdį ir skambinančiojo buvimo vietą 5–30 metrų tikslumu.
Diskusijos „Pilietinė iniciatyva – 112 mobilioji programėlė. Ar ji gali tapti patikimu ir greitu sprendimu Valstybei gelbėjant gyvybes?“ globėjas Seimo narys Liutauras Skaityti toliau
Lėšų pervedimui atlikti užtenka tik gavėjo mobiliojo telefono numerio (2)
Pinigų pavedimą norintiems padaryti išmaniųjų telefonų savininkams nuo šiol nebereikės žinoti gavėjo sąskaitos – užteks viso labo jo mobilaus telefono numerio. Skatindamas naujų standartų diegimą bankininkystėje, „Danske Bank“ pirmasis Lietuvoje pradeda teikti mobiliųjų mokėjimų paslaugą.
Naudojantis šia paslauga, pavedimai atliekami SMS žinutės greičiu ir nemokamai, išmaniojo telefono aplikacijoje suvedus reikiamą sumą ir gavėjo telefono numerį. Tai ypač patogu artimiausiųjų žmonių rate, kai tenka atsiskaityti už bendrus pirkinius, pasidalinti sąskaitą už pietus Skaityti toliau
Viešnagė į Velnių muziejų išmaniajame telefone (1)
Velnių muziejus pristato karščiausią sezono naujieną – mobiliąją muziejaus aplikaciją. Dabar kiekvienas apsilankęs muziejuje, arba tiesiog norintis sužinoti apie šią unikalią kolekciją daugiau, turės galimybę į savo išmaniuosius telefonus parsisiųsti mobiliąją muziejaus aplikaciją. Joje galima rasti folkloro įdomybes, velnių kolekcijos įdomiausią tryliktuką, įvairius iš užsienio atkeliavusius eksponatus, muziejaus istoriją. Skaityti toliau
Kovai prieš odos vėžį pasitelkė išmaniuosius telefonus (0)
Vasaros saulė suteikia ne tik malonumų ir sveikatos, bet kartais tampa pikčiausiu odos priešu. Pirmą kartą lietuviškai „prakalbinta“ bei patobulinta apgamų testavimo mobilioji programėlė leidžia laiku įspėti apie klastingosios melanomos pavojų.
Sergančiųjų skaičius agresyviuoju odos vėžiu – melanoma – Lietuvoje nuosekliai auga. Efektyviau kovoti su šia mirtinai pavojinga liga mūsų šalyje dabar gali padėti išmaniesiems telefonams skirta apgamų savikontrolės programėlės „Mole Test“ lietuviška versija. Jos sukūrimą inicijavo VU Onkologijos instituto chirurgas onkologas Gintaras Byčius.
Aplikacija sukurta iPhone telefonams, bet netrukus pasirodys versija Android operacinei sistemai, tinkanti ir Samsung mobiliesiems telefonams. Skaityti toliau
Įvertinti mokinių naudojimosi mobiliaisiais telefonais ypatumai nedžiugina (0)
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru dalyvavo mokinių naudojimosi mobiliaisiais telefonais ypatumų tyrime. 2012 metais įvairiose Lietuvos apskrityse buvo atsitiktinai atrinktose mokyklose anonimiškai apklausti ketvirtų, aštuntų ir vienuoliktų klasių mokiniai.
Pasvalio rajone anketas pildė po 17 ketvirtokų ir aštuntokų, 18 vienuoliktokų. Apklausa buvo siekiama plačiau sužinoti tikrąjį mobiliųjų telefonų naudojimo mastą mokyklose, Skaityti toliau
Lietuvių sukurta interaktyvios pasakos programėlė sulaukė pasaulinio pripažinimo (video) (0)
2013 m. vasario 3–5 d. Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) įvyko Pasaulinis mobiliojo turinio kongresas, kuriame buvo pagerbti ir apdovanoti 2012 metų mobiliojo turinio konkurso „WSA-mobile“ nugalėtojai.
Lietuvių Eglės Urbonavičiūtės ir Justo Kregždės sukurta interaktyvi animuota knyga „OzBook“, pasiekiama lietuvių, rusų, anglų ir vokiečių kalbomis, (www.slypot.com) šiame Skaityti toliau
Vilniaus knygų mugėje naujos ne tik knygos (0)
Kasmet Vilniaus knygų mugė savo lankytojams pasiūlo įvairių naujienų. Taip atsirado nemokamas autobusas lankytojams, „Rašytojų kampas“, „Diskusijų klubas“, „Forumas“, Knygos kino salė, „Bukinistų pasažas“, o šiais metais – „Literatų svetainė“, bibliotekos erdvė, fotostudija, Mugės antspaudas ir programa išmaniesiems telefonams.
Vilniaus knygų mugei pirmą kartą sukurta speciali išmanioji programėle, leidžianti susikurti savo knygų mugės renginių programą Skaityti toliau
Planšetinių įrenginių naudojimas Lietuvoje išaugo dvigubai (0)
Pernai rudenį ketvirtadalis šalies gyventojų teigė besinaudojantys išmaniuoju telefonu, kai tų pačių metų pirmą ketvirtį šis rodiklis siekė tik 19 proc. Tuo metu planšetinių kompiuterių vartojimo rodiklis išaugo dvigubai – 2012 m. pradžioje besinaudojančių šiais įrenginiais buvo 4 proc., o tų pačių metų rudenį – 8 proc. Tai parodė rinkos tyrimų bendrovės „TNS LT“ atlikto mobiliųjų įrenginių vartotojų tyrimo rezultatai.
Kartu su mobiliųjų įrenginių skaičiumi augo ir vartotojų, kurie, pasitelkdami Skaityti toliau
Vilniuje eismo situaciją nuo šiol galima pasitikrinti išmaniaisiais telefonais (0)
Vilniuje eismo situaciją realiu laiku nuo šiol galima pasitikrinti ir mobiliaisiais telefonais.
Vairuotojams skirtoje mobiliojo telefono aplikacijoje galima sužinoti detalią informaciją apie eismo situaciją mieste, suplanuoti savo kelionę, sužinoti preliminarią kelionės trukmę, susipažinti su eismo ribojimais.
Suplanavus kelionę, informaciją apie ją galima išsaugoti (Pvz. darbas – namai; namai – darbas).
Be to, programėlėje yra pateikta informacija apie eismo įvykius, Skaityti toliau