Žymos archyvas: Ina Druvietė

V. Sinica. Kokie tikrieji „w“ šalininkų tikslai ir siekiai (64)

Vytautas Sinica | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Premjeras Algirdas Butkevičius pažadėjo, kad „lenkiškų vardų ir pavardžių rašymo klausimas turėtų išsispręsti pavasarį“, o negalėjimas priimti sprendimo Lietuvos ir Lenkijos „tikrai labiau nesuartina“. Premjeras teisus. Kadangi Lietuva užsileido ant galvos problemą tuščioje vietoje, nuolatinis jos kurstymas ir nesprendimas yra naudingas tik Rusijai ir jos darbus dirbantiems platformininkams Lietuvoje. Pavasaris įsibėgėjo ir Seimas greitai imsis spręsti šį klausimą. Tačiau kaip suderinti Lietuvos interesus, Konstituciją, demokratinį piliečių atstovavimą ir – kartais atrodo, kad politikams patį svarbiausią – geresnių santykių su Lenkija siekį? Skaityti toliau

R. Baškienė. Ar latviai labiau myli savo kalbą? (93)

Rima Baškienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Seime neseniai vykusioje konferencijoje „Valstybinės kalbos politika ir asmenvardžių rašyba valstybės dokumentuose“ išsakiau pagiriamuosius žodžius Latvijos atstovams. Kai mes Lietuvoje pešamės dėl vardų ir pavardžių rašybos, Latvijoje puikiai įgyvendinami teisės aktai, sudarantys galimybę saugoti valstybinę kalbą, o paso savininkui pageidaujant, pavardę ir vardą rašyti jo gimtąja kalba lotyniškais simboliais antrajame paso puslapyje.

Konferencijoje kalbėję Latvijos mokslininkai, politikai prof. dr. Ina Druvietė ir prof. dr. Skaityti toliau

Seime įvyko konferencija „Valstybinės kalbos politika ir asmenvardžių rašyba valstybės dokumentuose“ (tiesioginė transliacija, nuotraukos, video) (58)

„Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“ iniciatyvinės grupės narys akademikas prof. dr. Eugenijus Jovaiša | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sausio 15 d., penktadienį, 12 val. Vilniuje Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas surengė konferenciją „Valstybinės kalbos politika ir asmenvardžių rašyba valstybės dokumentuose“.

Konferencijos dalyvius pasveikino Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas ir Seimo narys Valentinas Stundys. Konferenciją atidarė habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumas pirmininkas“ prof. Alvydas Butkus. Skaityti toliau

Ketinimai Lietuvoje įteisinti asmenvardžių ir vietovardžių rašybą ne valstybine kalba sukėlė latvių susirūpinimą (audio) (6)

Ina Druvietė | Alkas.lt, S.Nemeikaitės nuotr.

Laidą vedė radijo žurnalistas Artiomas Konochovas. Įvykius Lietuvoje komentavo Latvijos Saeimos deputatės akad. prof. Janina Kursytė-Pakulė ir prof. Ina Druvietė.

Laidos pradžioje buvo pasakojama apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) reikalvimus ir  spaudimą valdančiai koalicijai, apie aštria opozicijos ir visuomenės reakciją į Lietuvos Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atsiprašinėjimus Lenkijoje už 2010 metų Seimo priimtus sprendimus ir apie naujosios Lietuvos vyriausybės ketinimus įteisinti nelietuvišką asmenvardžių bei gatvėvardžių rašybą, taip pat lengvatas tautinių mažumų abiturientams laikant lietuvių kalbos egzaminą. Skaityti toliau

„Baltų centras“ atšventė veiklos 10-metį (0)

R.Kvašytė ir R.Degutis | I.Jurgaitytės nuotr.

Sausio 22 d. asociacija „Baltų centras“ atšventė veiklos 10-metį. Šventiniame renginyje dalyvavo garbingų svečių iš Latvijos ir Lietuvos.

„Baltų centrą“ sveikino Latvijos Saeimos Švietimo, kultūros ir mokslo komisijos pirmininkė prof. habil. dr. philol. Ina Druvietė, Latvių kalbos agentūros, Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos sekretoriato atstovės iš Rygos, Šiaulių universiteto Mokslo ir meno prorektorė Stefanija Ališauskienė, Šiaulių universiteto bibliotekos direktorė Gražina Lamanauskienė, Šiaulių universiteto leidyklos direktorius Aloyzas Tubutis, Joniškio latvių draugijos atstovė Dzintra Elga Irbytė, kolegos. Skaityti toliau

Laida „Kultūros savaitė“ apie Donelaičio muziejų ir tautinių mažumų švietimo problemas (0)

www.alkas.lt, www.lrt.lt 

dr. Ina Druvietė

Šeštadienį lapkričio 13 d. Lietuvos radijo laidoje “Kultūros savaitė” (pradžia 09.03 val.) išgirsite pokalbį su Latvijos parlamento nare, habilituota humanitarinių mokslų daktare Ina Druvietė. Ji pasakos apie tautinių mažumų švietimo sistemas Latvijoje ir Lietuvoje. 

Toje pačioje laidoje bus kalbama ir apie K.Donelaičio muziejaus Tolminkiemyje tolimesnį likimą. Pasisakys  buvęs Lietuvos kultūros atašė Kaliningrado srityje filosofas Arvydas Juozaitis

„Kol kas K. Donelaičio memorialo perdavimas Rusijos stačiatikių bažnyčiai Karaliaučiaus šviesuomenės pastangų dėka sustabdytas. Tolesnis Tolminkiemio likimas priklausys nuo ryžtingų Lietuvos politikų žingsnių“, – sakys A.Juozaitis. Klausykitės. 

Klausytis laidos “Kultūros savaitė” (2010 11 13).