Žymos archyvas: homoseksualios orientacijos žmonės
Lietuvos rusų sąjunga piketuos prieš lytinių mažumų renginį Rusų teatre (4)
Birželio 16 dieną Rusų dramos teatre vyksiantis seksualinių mažumų renginys „Pride Voices“ sulaukė Lietuvos rusų sąjungos pasipriešinimo.
Lietuvos rusų sąjunga šią savaitę paskelbė rengsianti protesto akciją tą pačią diena nuo 17:30 val. dėl jiems nepriimtino renginio.
„Teatro vadovai ignoravo beveik 5 tūkst. žmonių reikalavimą neįleisti gėjų konferencijos į Rusų dramos teatro patalpas ir net nepasivargino paaiškinti savo sprendimų motyvų nei visuomenei, nei teatro kolektyvui. Skaityti toliau
L. Zasimavičius. Minties policija, arba neturėti kito pasirinkimo (atsakymas A. Tapinui) (14)
Visai neseniai vienas žinomiausių Lietuvos žurnalistų, laidų vedėjų Andrius Tapinas savo feisbuko paskyroje išreiškė palaikymą savaitgalį įvyksiančioms homoseksualų organizuojamose „Baltic pride 2016“ eitynėms.
Tokį savo apisprendimą A. Tapinas motyvavo, kaip nenorą būti priešingoje barikadų pusėje, kuri, anot jo vaizdžiai apibūdinama taip: „Neturiu pasirinkimo nepalaikyti. Antraip liksiu tamsos, neapykantos ir pagiežos pusėje. O ten, patikėkit manim, ničnieko gero nėra, tik pliktelėję prakaituoti bičai su ne pirmo švarumo marškinėliais „Taip! Aš homofobas“, mėgstantys išmesti į priekį dešinę ranką.“
Kaip gėjai tampa norma? Atsakymas knygų lentynoje (3)
„Mes atėjome čia paskelbti, kad jūs nebeturite įgaliojimų vadinti mus nesveikais ir psichikos ligoniais. Mums, homoseksualams, jūsų profesija yra baisiausias priešas. Mes reikalaujame, kad psichiatrai elgtųsi su mumis kaip su žmonėmis, o ne kaip su pacientais, kuriuos reikia gydyti!“
– gėjų aktyvisto Franklino Kamenio (Franklino Kameny) pareiškimas, su grupe protestuotojų įsibrovus į Amerikos psichiatrų asociacijos tarybos posėdį 1971 metais. Ligos statusas homoseksualumui panaikintas po du metus trukusių protestų, spaudimo ir psichiatrų persekiojimo Skaityti toliau
Pietų Korėjos teismas nepripažino tos pačios lyties asmenų santuokos (0)
Pietų Korėjos teismas gegužės 25 dieną atmetė garsaus kino režisieriaus gėjaus ir jo partnerio ieškinį dėl teisinio statuso jų santuokai. Tai – pirmas kartas šalies istorijoje.
Nors homoseksualumas Pietų Korėjoje nėra nelegalus, tos pačios lyties asmenų santuokos nėra pripažįstamos.
Gėjai ir translyčiai asmenys Pietų Korėjoje gyvena dažniausiai tarsi po didinamuoju stiklu. Daugelis šioje šalyje homoseksualumą laiko užsienietišku reiškiniu. Skaityti toliau
Teismas atmetė skundą: lietuvio ir baltarusio santuoka Lietuvoje nepripažįstama (1)
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą pagal Baltarusijos piliečio skundą Migracijos departamentui dėl sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo išduoti pareiškėjui leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje dėl šeimos susijungimo, atmetė pareiškėjo skundą kaip nepagrįstą.
Baltarusijos pilietis prašė teismo panaikinti Migracijos departamento sprendimą atsisakyti išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje dėl šeimos Skaityti toliau
Dėl įrašo apie gėjus socialiniame tinkle griūna M.Adomaičio karjera (27)
Didelio pripažinimo sulaukęs ir bene labiausiai muzikos srityje pasiekęs lietuvis Marijus Adomaitis, pasivadinęs „Ten Walls“ slapyvardžiu šiomis dienomis yra garsiai aptarinėjamas.
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, skirtoje jo muzikinei veiklai, atsirado įrašas apie netradicinės orientacijos atstovus. Buvo rašoma apie toleranciją tam tikrai žmonių „veislei“, kuri čia pat buvo prilyginta pedofilams. Nors žodžiai „gėjus“ ar „lesbietė“ tekste nepavartoti, buvo akivaizdu, kad kalbama būtent apie lytines mažumas. Skaityti toliau
Lietuva vėl atsidūrė dėmesio centre dėl neva seksualinių mažumų diskriminacijos (3)
Naujienų tarnyba BNS praneša, kad Lietuva vėl atsidūrė Europos Sąjungos (ES) institucijų akiratyje dėl galimos seksualinių mažumų diskriminacijos.
Grupė Europos Parlamento narių kreipėsi į Europos Komisiją.
Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto ketvirtadienio darbotvarkę įtrauktas klausimas dėl ribojimų skleisti informaciją, kuria skatinama kitokia nei įstatymuose numatyta šeimos samprata. Skaityti toliau