Žymos archyvas: higso bozonas

Vėl paleidžiamas Didysis hadronų greitintuvas (0)

Didysis hadronų greitintuvas

Didžiajame hadronų priešpriešinių srautų greitintuve atrastas Higso bozonas – pirminė visatos mikrodalelė – tėra siūlo galas, vedantis į kitus atradimus, LRT Radijo laidai „Ryto garsai“ sako Vilniaus universiteto komandos Europos branduolinių tyrimų organizacijoje vadovas prof. Juozas Vaitkus. Jo teigimu, šios dalelės atradimas buvo tik vienas iš uždavinių, keliamų hadronų greitintuvui, ir ne ką svarbesnis už kitus.

„Apie Higso bozoną fizikai daugiau linkę sakyti – tai nėra taškas, kuriuo pabaigiamas standartinio modelio Skaityti toliau

Mokslininkai mano, kad atrado Higso bozoną (0)

Didysis hadronų greitintuvas

Mokslininkai pranešė, kad, atliekant eksperimentus Šveicarijoje esančiu Didžiaju hadronų greitintuvu, jiems galbūt pavyko atrasti vadinamąją dieviškąją dalelę – Higso bozoną, kurios ieškojo 45 metus.

Eksperimento vykdytojai tvirtino, kad savo duomenyse rado „šuolį“ toje vietoje, kuri atitinka 125,3 gigaelektronvoltų (GeV) masę – tai yra apie 133 kartus daugiau nei sveria vienas protonas (jų esama kiekvieno atomo branduolyje). Skaityti toliau

Didysis hadronų greitintuvas pasieks pajėgumo rekordą (0)

Mokslininkai, dirbantys su Didžiuoju hadronų greitintuvu „CERN“ laboratorijoje, pranešė, kad jau naktį iš kovo 24 į 25 dieną pabandys pasiekti rekordinę 4 elektronvoltų (eV) galią. Tiesa, pirmieji dalelių susidūrimai numatomi šių metų balandžio mėnesį.

Darbai, laikinai nutraukti 2011 m. pabaigoje, vėl atnaujinti šių metų kovo 15 dieną. Skaityti toliau

LHC didinama energija, tikintis tvirčiau sučiupti Higso bozoną – ir superpartnerius (0)

Fizikai Didžiajame hadronų greitintuve tikisi, kad susidūrimų energijos padidinimas pagaliau išspręs Higso bozono klausimą.

Netgi didžiausiam pasaulio dalelių daužytuvui reikia energijos antplūdžio. Skaityti toliau

70-ąjį jubiliejų pasitinkantis S.Hokingas: „Moterys – absoliuti mįslė“ (0)

Stivenas Hokingas

Kai išgirdo niūrią ir negailestingą motorinės nervų ligos diagnozę, Stivenui Hokingui buvo vos 21-eri. Medikai prognozavo, jog nepagydoma liga pasiglemš jo gyvybę per artimiausius keletą metų po pirmųjų šios ligos simptomų pasirodymo. Tačiau viskas susiklostė taip, jog šį mėnesį – sausio 8-ąją – vienas garsiausių ir iškiliausių planetos mokslininkų minės savo 70-ąjį jubiliejų. Garbingos sukakties proga charizamtiškąjį teorinės fizikos ir kosmologijos profesorių kalbino „New Scientist“.

Sutapimas ar ne, tačiau S. Hokingas gimė 300-ųjų Galileo Galilėjaus mirties metinių dieną – 1942 metų sausio 8-ąją. Skaityti toliau

Dalelių greitintuvu atrasta nauja dalelė (0)

CERN laboratorijoje su didžiuoju hadronų priešpriešinių srautų greitintuvu (LHC) dirbantys mokslininkai aptiko naują dalelę. Naujoji dalelė pavadinta „Chi-b(3P)“, praneša BBC.

Ji gali padėti mokslininkams suprasti jėgas, kurios jungia medžiagą. Dalelė „Chi-b(3P)“ yra aktyvesnė „Chi“ dalelės, kuri buvo pastebėta per ankstesnius bandymus, atmaina. Skaityti toliau