Žymos archyvas: Golovatovas

Z. Vaišvila. Pagerbdami Medininkų aukas atsisakykime bent melo (6)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

1991 m. liepos 31 d. Medininkų pasienio poste omonininkai nužudė 6 Lietuvos pareigūnus.

Liepos 30 d. Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje vyko atminimo ir maldos vakaras „Budėkime dėl santarvės ir taikos“, skirtas Medininkų pasienio poste ir kitose vietose žuvusių Lietuvos pareigūnų atminimui. Vakarą, kurį vedė Tomas Šernas, pradėjo 1739 m. Karaliaučiuje išlietas ilgus metus tylėjęs istorinis varpas, puoštas simboliais ir reformatų devizu: SOLI DEO GLORIA (Vienam Dievui Garbė).

Medininkų aukos mums buvo labai skaudžios ne tik dėl jų netekties. Skaityti toliau

Austrai pripažįsta, kad rusų diplomatai M.Golovatovui skyrė ypatingai didelį dėmesį (0)

M.Golovatovas | AFP/Scanpix nuotr.

Bendra Lietuvos ir Austrijos darbo grupė, tirianti Sausio 13-osios bylos įtariamojo Michailo Golovatovo paleidimo aplinkybes, kol kas išsiaiškino nedaug. Tačiau austrai jau pripažįsta, kad Rusijos ambasados dalyvavimas šioje istorijoje buvo gerokai intensyvesnis nei įprastinėje diplomatinėje praktikoje.

Kaip žurnalistams ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė teisingumo viceministras Tomas Vaitkevičius, iš austrų visų trokštamų atsakymų Lietuvos atstovai negavo.

„Darbo grupės veikla buvo pakankamai konstruktyvi. Austrijos pusė iš tiesų bandė atsakyti į mūsų klausimus. Skaityti toliau