Žymos archyvas: GMP

SAM įsigijo 61 greitosios medicinos pagalbos automobilį (0)

SAM nuotr.

Pasirašytos naujų greitosios medicinos pagalbos automobilių, aprūpintų šiuolaikine medicinos įranga, įsigijimo sutartys.

Artimiausiu metu automobiliai, kuriais bus teikiamos aukščiausios kokybės paslaugos Lietuvos pacientams, jau iškeliaus į įvairius šalies rajonus ir miestus.

Trečdalis jų bus skirti rajono ligoninėms, kiti važiuos į pirminius sveikatos priežiūros ir greitosios medicinos pagalbos centrus. Skaityti toliau

T. Bakučionis. Sveikatos apsauga ar kreivų veidrodžių karalystė? (1)

vlmedicina.lt, A. Kubaičio nuotr.

Kas yra mūsų sveikatos apsaugos sistema, pilnai suvoki, kai pats susergi arba staiga sunegaluoja kuris šeimos narys ir reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą (GMP).

Šiandien ir mano šeima savo kailiu TAI sužinojo. Beje šįsyk GMP atvyko labai greitai, gal per 5 minutes nuo iškvietimo, tad mūsų policijai operatyvumo reikia pasimokyti iš GMP brigadų. Bet aš čia apie sveikatos apsaugą.  Į namus atvykusi GMP gydytoja mums paaiškino unikalų dalyką. Nors mūsų poliklinika ir ligoninė – Vilniaus universitetinė Antakalnio ligoninė (VUAL) yra kitoje gatvės pusėje, pasirodo, kad šeštadienį ir sekmadienį Vilniaus GMP stotis „neturi su šia ligonine sutarties“, nes tokią tvarką nustatė Sveikatos apsaugos Skaityti toliau

Nerimas dėl greitosios pagalbos: ar suspės į nelaimės vietą? (0)

A. Kubaičio nuotr.

Po metų, sutinkant kitus Naujuosius, Greitosios medicinos pagalbos (GMP) ne vienam gali tekti palaukti, ypač – rajonų gyventojams. Jeigu tauta ir toliau švęs taip, kad sienos dreba, o Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nepradės  ūkiškiau tvarkytis. Šito baiminasi GMP stočių vadovai, su nerimu stebėdami, kaip ruošiamasi IV sveikatos reformos etapo įgyvendinimui.

Gyventojų mažiau – darbo daugiau

Šiuos Naujuosius, kaip ir kasmet ilgųjų švenčių metu, greitosios medicinos pagalbos stotys Skaityti toliau