Žymos archyvas: Eurolyga

Vilniaus Katedros aikštėje žvangės ginklai ir griaudės šūviai – minėsime pergalę Žalgirio mūšyje (1)

valdovurumai.lt nuotr.

Liepos 15 dieną, Lietuvos kariuomenė ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmai Vilniuje surengs Žalgirio mūšio pergalės paminėjimą. Visą dieną įvairūs renginiai vyks Valdovų rūmuose, o šventę vainikuos iškilmingas mūšio paminėjimas Katedros aikštėje.

Renginiai Valdovų rūmuose prasidės nuo pat 11 valandos ryto. Lankytojai bus kviečiami į ekspozicijas, turės galimybę sudalyvauti edukaciniuose žaidimuose ir kūrybinėse dirbtuvėlėse, pažiūrėti filmą „Žinomas nežinomas Žalgiris“.

Nuo 16 val. rūmų kieme brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ ir Lietuvos Skaityti toliau

Eurolygos klubų vadovai „Žalgirio“ areną pripažino esant geriausia visoje Europoje (0)

zalgirio-arena-kaunas-lt-nuotr-K100Atlikus Eurolygoje žaidžiančių krepšinio klubų vadovų apklausą paaiškėjo, kad geriausiai Europoje vertinama arena stovi Kaune. Net 15 iš 24 klubų vadovai pareiškė, kad Kauno „Žalgiris“ turi geriausią areną Eurolygoje.

Apklausoje toliau rikiuojasi Belgrado „Partizan“ ir Madrido „Real“ arenos, surinkusios po 2 balsus iš 24 galimų. Kaunas taip pat paminėtas tarp miestų, kuriuose Eurolygos komandoms smagiausia žaisti išvykos rungtynes. Skaityti toliau

„Lietuvos ryto“ krepšininkai atkovojo teisę žaisti Eurolygoje (0)

Alkas.lt nuotr.

Vėlyvą apalio 4 d. vakarą Vilniaus „Lietuvos rytas“ krepšininkai Eurolygos atrankos penktadienį atrankos varžybų finale po atkaklios ir permainingos kovos  palaužė Belgijos čempionus Ostendės „Telenet“ krepšininkus ir laimėję finalą santykiu 75:66 (12:22, 29:21, 24:13, 10:10) iškovojo teisę grįžti į Eurolygą.

Spalio 16 d. prasidėsiančioje Eurolygoje „Lietuvos rytas“ žais D grupėje, kurioje taip pat rungtyniaus tokios garsios komandos kaip – Atėnų „Panathinaikos“ bei Tel Avivo „Maccabi“. Skaityti toliau

„Lietuvos ryto“ jaunieji krepšininkai – Eurolygos čempionai! (0)

Jokūbas Gintavainis | euroleague.net nuotr.

Gegužės 13 d. Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunimo krepšinio komanda  Eurolygos turnyro didžiajame finale užtikrintai įveikė varžybų šeimininkę Stambulo „Fenerbahce Ulker“ komanda 88:69 (22:20, 20:11, 20:16, 26:23) ir tapo Eurolygos čempionais.

Turkai vilniečiams pajėgė pasipriešinti tik pirmajame kėlinyje, kurį  jie laimėjo 2-jų taškų skirtumu 20:22. Antrajame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį ir kėlinio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą – 42:31. Po ilgosios pertraukos vilniečiai dar labiau padidino savo persvarą ir pasiekė užtikrintą pergalę. Skaityti toliau

Ž. Šilgalis: Kada pagaliau krepšinio mėgėjams bus grąžintas krepšinis? (1)

krepsinio-transliacija

Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Žilvinas Šilgalis rugpjūčio 23 d. dar kartą kreipėsi į kultūros ministrą prašydamas paaiškinti, kada pagaliau su Europos Komisija bus pradėtas ir baigtas Ypatingai svarbių įvykių sąrašo derinimas, kuris leistų Eurolygos varžybas, kuriose žaidžia Lietuvos komandos, sugrąžinti į nemokamus TV kanalus. Taip pat ministro klausiama, kas konkrečiai atsakingas už derinimo procesą, kuris taip ilgai trunka.

Primename, jog Ypatingai svarbių įvykių sąrašus gali sudaryti Europos Sąjungos valstybės siekdamos, jog tam tikrais įvykiais, keliančiais didesnį visuomenės susidomėjimą, televizijos nepiktnaudžiautų visuomenės interesų sąskaita siekdamos didesnio pelno. Skaityti toliau

Ž.Šilgalis. Nuo kada lietuviams krepšinis tapo nebeįdomus? (10)

Žilvinas Šilgalis, www.alkas.lt  

Žilvinas Šilgalis

Pradėsiu nuo to, jog viešai paskleista tikrovės neatitinkanti informacija, kad Seimo komisija nusprendė Eurolygos varžybų neįtraukti į Lietuvai svarbių įvykių sąrašą, kas reikštų, kad aukščiausio lygio krepšinis ir toliau būtų matomas tik VIASAT palydovinės televizijos klientams, papildomai mokantiems už visą paketą.  

Būtina patikslinti, jog taip nusprendė ne Seimo, bet Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sudaryta darbo grupė ir jos sprendimas dar negalutinis, nes sąrašą turi patvirtinti Lietuvos vyriausybė, o vėliau Europos Komisija, atsižvelgdama į Lietuvos pateiktus argumentus dėl vieno ar kito įvykio svarbos šalies visuomenei.  

Po to, kai VIASAT kanalas, vaikydamasis didesnio pelno krepšinio mėgėjų sąskaita, atėmė iš didelės dalies visuomenės galimybę žiūrėti Eurolygos transliacijas Skaityti toliau