Žymos archyvas: Etiopija

Dainininkė, pakeitusi Etiopijos muzikos istoriją (0)

Minyeshu | Eric V Nieuwland nuotr.

Su Etiopijos muzikos išskirtiniu stiliumi bei tradicijomis šį rudenį kviečia susipažinti organizacija „GM Gyvai“ į Lietuvą atveždama etiopų kilmės atlikėją M. K. Tedla (Minyeshu Kifle Tedla). Ši atlikėja yra itin mėgstama Europoje, nes jos kūryba spalvinga, šiuolaikiška ir darniai vienija Etiopijos tradicijas su Vakarų muzikos elementais.

Atlikėjos kūryboje etiopų muzika įgyja vakarietišką atspalvį: gilų, dinamišką ir emocionalų, o Vakarų muzika jos kūryboje prisipildo pirmykštės energijos ir egzotiško Etiopijos muzikos paveldo, diktuojamo natūralaus gamtos ritmo. Etiopijos aura Minješu (Minyeshu) kūryboje suvienija Vakarų Skaityti toliau

Minima Pasaulinė spaudos laisvės diena (0)

Pagėgiuose 2010 m. kovojama už spaudos laisvę | Skipičio nuotr.

Šiemet gegužės 3 d. dvidešimtą kartą minima Pasaulinė  spaudos laisvės diena, paskelbta Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 1993 metais.

Gegužės 3-ioji pasirinkta įprasminant istorinę Vindhuko deklaraciją, kurią 1991-ųjų gegužės 3 dieną priėmė į Namibiją UNESCO sukviesti Afrikos žurnalistai. Joje deklaruojama, kad spaudos laisvė yra galima tik laisvos, nepriklausomos ir pliuralistinės žiniasklaidos aplinkoje. Tai sudaro sąlygas ir žurnalistų saugumui.

Atkreipdama dėmesį į žurnalistų fizinį ir psichologinį saugumą, kovą su nebaudžiamumu už nusikaltimus prieš žodžio ir išraiškos laisvę, laisvo ir atviro interneto bei saugumo jame svarbą, Skaityti toliau