Žymos archyvas: davosas

Prezidentė į Lietuvą kviečia didžiąsias pasaulines bendroves (video) (0)

lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Pasaulio ekonomikos forume dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė verslo plėtros galimybes Lietuvoje aptarė su pasaulinių kompanijų vadovais.

Prezidentė susitiko su „Google“ viceprezidentu Kentu Valkeriu, vienos iš didžiausių pasaulyje Vokietijos skrydžių bendrovės „Lufthansa“ valdybos pirmininku ir vadovu Kastenu Spohru bei vieno iš didžiausių Švedijos bankų „Handelsbanken“ Prezidentu Franku Vangu – Jensenu. Skaityti toliau

Davose atkreiptas dėmesys į Lietuvos vandens išteklius ir jų apsaugą (5)

R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Pasaulio ekonomikos forume Davose, kurio pagrindinė tema šiais metais – „4-oji industrinė revoliucija“.

Neformaliame įtakingų politikos ir ekonomikos lyderių, viešosios nuomonės formuotojų ir pasaulinio verslo atstovų susitikime diskutuojama, kaip inovacijos keičia pasaulio ekonominę ir socialinę aplinką, kaip modernios technologijos gali padėti išspręsti globalias nedarbo, skurdo ir nelygybės, klimato kaitos bei medicinos problemas. Skaityti toliau

TVF: Migrantų anplūdis gali kilstelti ES ekonomiką, tačiau menkai (1)

„Facebook“ nuotr.

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) spėja, kad migrantų antplūdis į Europos Sąjungą (ES) gali kilstelėti ES ekonomiką. Tokius duomenis TVF vadovė Kristina Lagard pateikė ekonomikos forume Davose.

Migrantų įtaka ES Bendrajam vidaus produktui (BVP) turėtų būti teigiama, bet menka – papildomas augimas sudarytų nuo 0,05 proc. iki 0,13 proc.

2020 metais papildomas ekonomikos augimas būtų apie 0,25 proc. visai ES Skaityti toliau

Prezidentė aptarė derybas dėl Lietuvos narystės EBPO (0)

Dalia-grybauskaite-Angelas-Gurija-lrp.lt-r.dackaus-nuotr

Sausio 22 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pasaulio ekonomikos forume Davose, Šveicarijoje susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angelu Guriją (Ángel Gurría), su kuriuo aptarė Lietuvos pažangą siekiant pradėti derybas dėl narystės šioje prestižinėje organizacijoje.

Lietuva šiemet tikisi kvietimo pradėti derybas dėl narystės EBPO. Sprendimas dėl derybų pradžios turėtų būti priimtas birželį, įvertinus Lietuvos namų darbus ir Narystės veiksmų plano įgyvendinimą. Skaityti toliau

Davoso dėmesio centre – ir Lietuvos energetikos pasiekimai (video) (0)

lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Sausio 21 d. į Pasaulio ekonomikos forumą Davose išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasaulio energetikos ekspertams pristatė Lietuvos patirtį užsitikrinant energetinį saugumą ir aptarė globalias energetikos tendencijas.

Diskusijoje, skirtoje geoekonomikos ir energetikos klausimams, šalies vadovė kalbėjo apie globalių iššūkių poveikį energetikos rinkai ir vartotojams.

„Pasaulinės tendencijos rodo, kad dujotiekių era baigėsi. Energetikos ateitis yra atvira ir konkurencinga rinka, aukšti aplinkosaugos standartai ir atsinaujinančios energetikos Skaityti toliau

Prezidentė vyksta į Pasaulio ekonomikos forumą Davose (0)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė sausio 21–22 d. dalyvaus Pasaulio ekonomikos forume Davose (Šveicarija). Šalies vadovė pakviesta kaip pagrindinė pranešėja diskusijoje apie pasaulio ekonomikos įtaką energetikai.

Apskritojo stalo diskusijoje, kurioje taip pat dalyvaus didžiausių pasaulio energetikos kompanijų vadovai, įtakingi ekspertai ir analitikai, formuojantys globalias energetikos tendencijas, Prezidentė pristatys Lietuvos patirtį stiprinant energetinį saugumą, aptars geopolitinių iššūkių įtaką pasaulinei energetikos rinkai. Skaityti toliau