Žymos archyvas: Daiva Matonienė

Prasidėjo Lukiškių aikštės rekonstrukcijos darbai (3)

Wikimedia.org nuotr.

Šiandien (liepos 12 d.) – istorinė diena, kai po 26 metus trukusių svarstymų, diskusijų ir aptarimų, pradėti realūs Lukiškių aikštės rekonstrukcijos darbai.

Pasak projekto autorių, Lukiškių aikštė taps „daugiafunkcine Lietuvos laisvės ir demokratijos erdve“. Ji turės visai kitą veidą – joje atsispindės skirtingų laikotarpių kovų už Lietuvos laisvę vaizdai, centre stovės meno kūrinys – Lietuvos laisvės simbolis. Aikštė bus pilna žalumos, todėl ją bus galima išnaudoti tiek iškilmingoms progoms, tiek ir poilsiui.

Skaityti toliau

Energiškai efektyvūs pastatai padeda kurti darnius miestus (0)

buildipedia.com nuotr.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė kartu su ministerijos atstovais gegužės 18 d. – 19 d. dalyvavo Romoje (Italija) vykusiame Jungtinių Tautų Ekonominės Komisijos Europai ir Italijos ekonominio vystymo ministerijos ir Ekonomikos ir finansų ministerijos rengtame forume „Kuriame išmanesnius ir darnesnius miestus, siekdami darnaus vystymo tikslų“.

Forume buvo analizuojama darnaus miesto koncepcija. Darnus yra toks miestas, kuriame gera gyventi ekonominiu, aplinkosauginiu, socialiniu požiūriu.

Skaityti toliau

Aplinkos ministerijos apdovanojimas įteiktas trijų geriausių pastatų architektams (0)

Lietuvos architektų sąjungos nuotr.

Aplinkos ministerijos apdovanojimas už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse įteiktas Birštono mineralinio vandens garinimo bokšto, „Baltic hearts“ biurų pastato Vilniuje ir restorano Kaune architektams.

Kiekvienais metais skiriamo apdovanojimo tikslas – skatinti Lietuvos architektų kūrybinę veiklą, įvertinti pasiekimus ir realizuoto architektūros kūrinio reikšmę šalies visuomeniniame kultūriniame gyvenime.

Skaityti toliau

Druskininkai gali tapti kvartalinės renovacijos pradininkais Lietuvoje (0)

Druskininkų savivaldybės nuotr.

Druskininkų savivaldybė yra viena iš renovacijos lyderių šalyje: iš viso čia jau renovuoti 24 daugiabučiai, iš kurių 13 užbaigta šį mėnesį. Daugumą jų administruoja savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Druskininkų butų ūkis“, o pastoliai jau stovi ir darbai vyksta prie dar 30 daugiabučių.

Liepos 16 d. kurorte vyko konferencija „Kokybiška renovacija Druskininkuose“, sukvietusi beveik 100 dalyvių iš visos Lietuvos. Skaityti toliau

Maitinimo įstaigos kviečiamos klientus nemokamai vaišinti geriamuoju vandeniu iš čiaupo (0)

visitsweden.com nuotr.

Aplinkos ministerija kviečia restoranus, kavines, barus ir viešbučius prisijungti prie socialinės akcijos „Geriamasis vanduo iš čiaupo nemokamai!“, skatinančios savo klientus nemokamai vaišinti geriamuoju vandeniu iš čiaupo.

„Lietuvoje geriamasis vanduo iš čiaupo – tikrai kokybiškas, nes jam ruošti naudojamas tik požeminis vanduo, į kurį nepatenka teršalų. Kuo daugiau žmonių gers vandenį iš čiaupo, tuo geriau ir aplinkai, nes sumažės plastiko pakuotės atliekų“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.  Skaityti toliau

Aplinkos ministerijoje paskelbti dideli pasikeitimai (0)

V.Mazūronis. Asmeninio arch. nuotr.

Devynių Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų vadovai nuo liepos 1 d. nustos eiti savo pareigas, o trims vadovams kadencijos pratęstos dar ketveriems metams. Tokį sprendimą birželio 18 d. priėmė ministras Valentinas Mazuronis. Visiems tarnautojams, kuriems kadencijos laikas nebe pratęsiamas, bus pasiūlytos darbo vietos jų institucijose. Vadovų pareigoms užimti artimiausiu metu bus organizuojami konkursai. Juose turi teisę dalyvauti ir atleisti pareigūnai.

Šį ministro įsakymą trečiadienį spaudos konferencijos metu perskaitė jį Skaityti toliau

Apie pastatų renovaciją bus galima susipažinti nuolat atnaujinamame žemėlapyje (0)

ŽemėlapisAplinkos ministerijos interneto svetainėje patalpintas žemėlapis, atspindintis renovacijos vyksmą šalyje. Jis padės sužinoti, kaip renovacija vyksta konkrečioje savivaldybėje, kaip šį darbą vertina gyventojai, kiek investicijų planų parengta ir patvirtinta ir pan.

„Siekiame, kad renovacijos procesas vyktų kuo sklandžiau ir gyventojai reikalingą informaciją gautų greitai ir patogiai. Parengtas žemėlapis padės gauti aktualią informaciją Skaityti toliau

Seimas po pateikimo pritarė Žemės gelmių įstatymo pataisoms (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė Seimui pristatė Žemės gelmių įstatymo pataisų projektą Nr. XIIP-1845, kuriuo siūloma pakeisti instituciją, išduodančią leidimus naudoti geriamąjį gėlą ir gamybinį požeminį vandenį bei žemės gelmių šiluminę energiją, ir įtvirtinti nuostatą, kad išduodant leidimą naudoti geriamąjį gėlą ir gamybinį požeminį vandenį bei žemės gelmių šiluminę energiją, su Vyriausybės įgaliota institucija turi būti sudaroma išteklių naudojimo sutartis.

„Šiuo metu Žemės gelmių įstatyme nustatyta, kad leidimus naudoti geriamąjį gėlą bei požeminį Skaityti toliau

Klausimai ir atsakymai apie būstų renovaciją (0)

Efoto.lt, Laimono nuotr.

Spalio pradžioje Aplinkos ministerijoje įvyko ministerijos, Būsto energijos taupymo agentūros ir renovaciją finansuojančių bankų atstovų susitikimas su paskirtais daugiabučių namų renovacijos projektų administratoriais iš visos Lietuvos.

Susitikimas buvo suorganizuotas po to, kai viešumoje pasirodė nepagrįstų spekuliacijų renovacijos finansavimo ir administratorių atsakomybės klausimais.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė pasidžiaugė, kad renovacija sėkmingai juda į priekį. Skaityti toliau

Aplinkos ministerija bando išgauti savivaldybių sutikimą skalūninių dujų gavybai (2)

D.Matonienė ir  V.Mazuronis | Alkas.lt nuotr.

Aplinkos ministerija Jurbarko, Pagėgių, Šilutės ir Tauragės savivaldybėms spalio 2 d. išsiuntinėjo viceministrės Daivos Matonėnies pasirašytą raštą, kuriame skubos tvarka reikalaujama išvadų Vyriausybės nutarimo projektui „Dėl leidimo naudoti tradicinius ir išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius“.

Spalio 9 d. Seimo narė Aurelija Stancikienė kartu su profesoriumi Romualdu Jukniu, Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininku Rimantu Braziuliu kreipėsi į Pagėgių ir Šilutės rajono savivaldybes su prašymu nepritarti šiam Aplinkos ministerijos išsiuntinėtam Vyriausybės nutarimo projektui. Skaityti toliau

Nepaisant visuomenės protestų „Chevron“ pripažinta skalūnų dujų gavybos konkurso laimėtoja (71)

D.Matonienė ir V.Mazuronis teisinosi, kad komisija neturėjo kito pasirinkimo | Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 16 d. Aplinkos ministerijos angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso komisijos posėdyje priimtas sprendimas pripažinti JAV energetikos kompaniją UAB „Chevron Exploration & Production  Lietuva“ skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkurso nugalėtoja ir išduoti jai leidimą naudoti tradicinių ir išsklaidytųjų angliavandenilių išteklius Šilutės-Tauragės plote.

„Komisija nusprendė rekomenduoti vyriausybei pripažinti „Chevron“ nugalėtoja. Todėl, kad komisija neturėjo kito pasirinkimo, Skaityti toliau

Ministerija „Ševron“ pergalę atidėjo (8)

D.Matonienė: „Aš šiandien norėjau paskelbti nugalėtojus...“ | Alkas.lt piešinys

Liepos 19 d. Aplinkos ministerijos komisija atidėjo sprendimo priėmimą dėl JAV energetikos bendrovės „Ševron“  („Chevron“)  paskelbimo skalūnų žvalgybos ir gavybos konkurso laimėtoja. Komisija dėl to ketina apsispręsti rugsėjo 16 dieną. Anot jos, sprendimas atidėtas, nes to paprašė pats „Chevron“, be to, teismuose vyksta ginčai dėl konkurso.

Pranešama  esą pačios bendrovės atstovai paprašė daugiau laiko susipažinti su įstatymų pataisomis ir  dėl vykstančių teisminių ginčų dėl šio konkurso.

„Vyksta ginčai dėl konkurso, nes yra paduotas „Perkūno naftos“ skundas dėl nepripažinto nugalėtojo šios įmonės. O dėl „Chevron“ yra atidėta data iki rugsėjo 16 dienos, kada bus aiškiau sudėlioti visi poįstatyminiai aktai, Skaityti toliau