Žymos archyvas: dainininkai
Paskelbti geriausi Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių kolektyvai (0)
Visą Lietuvą apskriejęs ir į šokio sūkurį įtraukęs tūkstančius šokėjų, muzikantų, dainininkų, vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, studijų ir ansamblių konkursas „Aguonėlė“ išrinko geriausius – šį savaitgalį Radviliškio kultūros centre per 1500 jaunųjų šokėjų varžėsi dėl pagrindinių prizų bei kūrybiškiausio vadovo vardo.
Gražių ir kilnių tikslų – puoselėti lietuvių liaudies sceninį šokį, ugdyti šokėjų sceninę kultūrą, skatinti kurtis naujus kolektyvus – vedamas Lietuvos nacionalinis kultūros centras vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, studijų ir ansamblių konkursinį festivalį „Aguonėlė“ rengia jau 40 metų. Skaityti toliau
Mirė iškilus lietuvių kilmės dainininkas ir dainų kūrėjas L. Koenas (video) (11)
Eidamas 83 metus mirė Kanados dainininkas, poetas, rašytojas Leonardas Koenas (Leonard Cohen).
Jis laikomas vienu ryškiausių ir didžiausią įtaką XX amžiaus antros pusės muzikai padariusių dainininkų.
Meno kritikas Briusas Ederis (Bruce Eder), vertindamas visą Koeno karjerą populiariosios muzikos srityje, rašė: „[Koenas yra] vienas iš žavingiausių ir mįslingiausių … septintojo dešimtmečio pabaigos dainininkų/ dainų autorių, kuris … išlaikė savo auditoriją per keturis muzikavimo dešimtmečius… Jis vienintelis po Bobo Dylano (Bob Dylan) (ir, galbūt, Polo Simono (Paul Simon) [įtakos požiūriu], kuris valdo kritikų ir jaunesnių muzikantų dėmesį stipriau už bent kurią kitą Skaityti toliau
Netekome dainininko J. Girijoto (video) (2)
Lapkričio 9 dieną, eidamas 81-uosius metus, mirė praeityje garsus Lietuvos dainininkas Jonas Girijotas.
Vyresnio amžiaus klausytojai J. Girijotą gerai prisimena iš praeito šimtmečio 7-ojo dešimtmečio pradžios garsaus dueto kartu su Edmundu Kuodžiu.
J. Girijotas gimė 1936 m. birželio 24 d., Natiškių kaime (Vabalninko valsč. , Biržų apsk.)
1954 m. baigęs Vabalninko vidurinę mokyklą, J. Girijotas metus mokėsi dainavimo Skaityti toliau
Baltijos sutartinė apskriejo pasaulį realiu laiku (video) (0)
Vakar, rugpjūčio 22 d., surengtas nepaprastas muzikinis renginys „Baltijos sutartinė aplink pasaulį“ („Baltic Song Around The Globe“), skirtas Juodojo kaspino dienai ir 27-osioms Baltijos kelio metinėms. Sutartine „Saulala sadina“ pasibaigusiame virtualiame koncerte, kuriam dirigavo muzikos prodiuseris Gediminas Zujus, realiu laiku skambėjo dainos, atliekamos muzikantų ir dainininkų, esančių skirtinguose pasaulio miestuose.
Unikaliame koncerte, kurio centrine būstine virto Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos filmavimo studija, dalyvavo žinomi Lietuvos muzikantai,
Kultūros ministras įteiks garbės ženklus B. Grebenščikovui ir A. Makarevičiui už pilietiškumo bei pagarbos kultūrų raiškos įvairovei skatinimą (0)
Kultūros ministras Šarūnas Birutis sekmadienį, rugsėjo 13 d., Vilniaus Kalnų parke trisdešimtmetį švenčiančio roko festivalio „Lituanika“ dalyviams Borisui Borisovičiui Grebenščikovui ir Andrejui Vadimovičiui Makarevičiui įteiks garbingiausius Kultūros ministerijos ženklus „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Sidabriniai ženklai šiems dviems roko muzikantams, aktyviai kovojantiems prieš Kremliaus politiką, bus įteikti už pilietiškumo ir pagarbos kultūrų raiškos įvairovei skatinimą.
„Šie du muzikantai bus įvertinti už ypatingus nuopelnus, stiprinant kultūrų dialogą, puoselėjant tautinę ir religinę santarvę, ugdant visuomenėje humanistines vertybes. Tai tie žmonės, kurie rūpinasi demokratinės ir atviros visuomenės, pilietinio solidarumo, asmens ir visuomenės santykių darnos stiprinimu“, – sako Šarūnas Birutis. Skaityti toliau
Mylinčius liaudies dainą ir šokį kviečia ansamblių šventė „Kadagys“ (0)
Gegužės 9-10 d. Birštone ir gegužės 16 d. Radviliškyje vyks respublikinis liaudiškų šokių ansamblių konkursas „Kadagys“, kuriame savo jėgas išbandys net 18 liaudiškų šokių ansamblių iš Gargždų, Naujosios Vilnios, Joniškio, Jurbarko, Plungės, Palangos, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus.
Lietuvos liaudies kultūros centras pirmą konkursą surengė prieš 20 metų, nuo tada organizuoja jį kas penkerius metus. Skaityti toliau
Obeliai švęs 505 metų jubiliejų (0)
Rugsėjo 13, 14 dienomis obeliečiai kviečia į 505 miesto gimtadienį ir „Obelinės“ šventę.
Laisvės kovų ir istorijos muziejuje bus pristatyta Rimvydo Pupelio fotografijų apie Obelių paminklo statybą paroda, rodomas filmas „Išsipildžiusi obeliečių viltis – atstatytas paminklas“ apie monumento atidengimo iškilmes, vykusias šių metų birželio 22 dieną. Svetainių kūrėjas vilnietis Vytautas Butėnas pristatys naują miesto interneto svetainę. Aukcione įsigysite šiais ir praėjusiais metais vykusio tarptautinio plenero „Tik tapyba“ menininkų darbų.
Oficialiojoje šventės dalyje vyks Obelių krašto garbės piliečio (juo šiemet Skaityti toliau
Jubiliejinės Dainų šventės Folkloro diena laimės ieškoti kvies namuose (0)
Laimės troškimas ir ieškojimas yra žmogaus gyvenimo variklis. Ji neatsiejama nuo namų, t.y. vietovės, šalies, iš kurios esi kilęs. Kaip šią žinią perteikti liaudies kūrybos, papročių, kitų tautos tradicijų priemonėmis, – tai pagrindiniai klausimai svarstyti šį antradienį, spalio 22 dieną, Lietuvos liaudies kultūros centre vykusiame tradicinio Lietuvos folklorinių ansamblių vadovų bei etninės kultūros specialistų seminare.
„Didžiausia žmogaus gyvenimo siekiamybė – būti laimingam ir padaryti laimingais kitus. Galima sakyti, kad laimė yra visą žmogaus gyvenimą, visus jo pavidalus, veiklas integruojantis principas, suteikiantis jam vertę. Skaityti toliau
Septinioliktoji Lietuvos muzikų šventė pristato daug jaunų atlikėjų (0)
Spalio 27 d. 18 val. vyksiantį Didyjį muzikų paradą tiesiogiai stebėti galės tiek visi LRT „Kultūra“ kanalo žiūrovai, tiek į studiją susirinkę profesionaliosios akademinės muzikos gerbėjai bei radijo „Klasika“ klausytojai. Nuo 1997 m. rengiamas renginys jau antrą kartą kviečia į didžiąją LRT studiją.
Jau septynioliktą kartą rengiama muzikų šventė šiais metais pristato daug jaunų atlikėjų.
„Didysis muzikų paradas“ – tai Lietuvos muzikų sąjungos metų renginius apibendrinanti kulminacija. Anksčiau vykęs visą dieną ir trukęs net 10 valandų, pastaraisiais metais „Paradas“ dalinamas į dvi dalis. Skaityti toliau
V.Juozapaitis apie menininkus: perspektyvos nebuvimas yra baisus jausmas (3)
Politikos pasaulyje vykstantis gyvenimas dažnai prasilenkia su mums įprasta logika, pripažįsta operos solistas, parlamentaras profesorius Vytautas Juozapaitis. O žiniasklaida tik dar padidina esamų problemų atvaizdą. „Vos vienas ar du laikraščiai turi pastovią kultūros rubriką, telpančią į vieną pastraipą. O menininkai, artistai gyvena su perspektyvos nebuvimo jausmu“, – sakė V.Juozapaitis.
– Kurias kultūros srities problemas labiausiai išskirtumėte?
– Per 23 metus kultūros politikos nebuvimo susiklostė tokia situacija, Skaityti toliau
R .Baškienė. Festivalis „Skamba skamba kankliai“ šiemet jau gali nebeskambėti (10)
Visos pasaulio sostinės puoselėja ir remia savo tradicines šventes, o miestai ir miesteliai rungtyniaudami didžiuojasi amžiumi, tradicijomis, legendomis ir festivaliais. Didžiuojasi, nes žino, kaip labai svarbu būti įdomiems ir pastebėtiems!
Svečiai mėgsta šventes ir festivalius, sukuriančius gerą nuotaiką mieste, tad atvykę mielai leidžia pinigus, o miestai turtėja.
Vilnių jau ne vieną dešimtį metų garsina tarptautinis folklorinis festivalis „Skamba skamba kankliai“. Pavasariui įsibėgėjant Senamiesčio aikštes ir kiemelius užtvindo muzikantai, šokėjai, Skaityti toliau
Kaune riedės ridutis – Velykėlių margutis (0)
Balandžio 7 d. 13 val. Kauno tautinės kultūros centras prie ir kviečia miesto bendruomenę tradiciškai užbaigti Velykų švenčių laikotarpį.
Tautodailininkai kartu su vaikais kurs didžiausią mieste Kauno vaikų rankų darbo Velykėlių knygą. Į ją suguls vaikų sukurti karpiniai, šiaudų, molio, lino dirbiniai, atspindintys tradicinius margučių raštus: saulės, ugnies, vandens, žemės, žalčio, paukščio, gyvybės medelio simbolius.
Aikštelėje, prie Kanklininko skulptūros, vaikams ir jų tėveliams Atvelykio linksmybių tikrai netrūks Skaityti toliau
Moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva“ tęsia tradicijas (0)
Liepos 6–8 d. Vilnius skambės nuo jaunų balsų – į sostinėje vyksiančią Moksleivių dainų šventę „Mūsų vardas – Lietuva“ sugužės per 20 tūkstančių jaunųjų dainininkų ir šokėjų iš visos Lietuvos.
Šventiniai renginiai prasidės jau liepos 4 d. Seimo rūmuose 13 val. bus atidaryta moksleivių dailės darbų paroda. Liepos 5-osios popietę sostinę drebins pučiamųjų orkestrų paradas. Muzikantai gros ir žygiuos Rotušės aikšte ir Gedimino prospektu iki Mindaugo paminklo. Skaityti toliau
Lietuvos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių konkurso „Aguonėlė“ laimėtojų koncertas (0)
Birželio 3 d. (sekmadienį) 15 val. M.K.Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre (T.Kosciuškos g. 11, Vilnius) vyks vaikų ir jaunimo šokių grupių ir ansamblių konkurso „Aguonėlė“ laimėtojų koncertas.
19-asis konkursinis festivalis, kurį, tęsdamas tradiciją ir siekdamas aktyvinti liaudiškos choreografijos judėjimą, kartu su M.K.Čiurlionio menų mokykla surengė Lietuvos liaudies kultūros centras, apskriejo visą Lietuvą ir į šokio sūkurį įtraukė tūkstančius šokėjų, muzikantų, dainininkų.
Šiemet „Aguonėlės“ laimėtojais tapo Utenos kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“ (meno vadovė ir vyr. choreografė Roberta Macelienė), Skaityti toliau
Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių ir ansamblių konkursas (0)
Gegužės 5–6 d. vyks respublikiniai vaikų ir moksleivių tautinių šokių konkurso „Aguonėlė“ turai Panevėžio bendruomenės rūmuose, gegužės 11–13 d. Marijampolės kultūros centre.
Šiemet vyksta jau 19-asis Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, šokio studijų konkursinis festivalis, kurį, tęsdamas tradiciją ir siekdamas aktyvinti liaudiškos choreografijos judėjimą, kartu su M.K.Čiurlionio menų mokykla rengia Lietuvos liaudies kultūros centras.
Lietuvos liaudies kultūros centro puoselėjamos nacionalinės tradicijos saugo ir globoja visas meno šakas. Skaityti toliau