Žymos archyvas: cžv kalėjimai

Vilniaus teismas nerado įrodymų dėl Saudo Arabijos piliečio CŽV kalėjime Lietuvoje (0)

„Wikipedia“ nuotr.

Teisėsauga neturi jokių objektyvių įrodymų, kad Rugsėjo 11-osios išpuolių rengimu įtariamas Saudo Arabijos pilietis galėjo būti atgabentas į slaptą amerikiečių kalėjimą Lietuvoje, paskelbė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

„Šiuo konkrečiu atveju nėra pagrindo vadovautis viešojoje erdvėje pasirodančia išslaptinta, t. y. nekonkrečia informacija, ir vien šia informacija grįsti nutarimą asmenį pripažinti nukentėjusiuoju“, – rašoma teismo nutartyje.

Skundą teismui pateikusi advokatė Ingrida Botyrienė, atstovaujanti Londono nevyriausybinei organizacijai „Redress“, Skaityti toliau

CŽV kalėjimai neduoda ramybės iki šiol (0)

ČŽV kalėjimai? | Alkas.lt koliažas

Seimo pavasario sesijoje ketinama inicijuoti laikinąją tyrimo komisiją dėl CŽV kalėjimų Lietuvoje. Šios iniciatyvos imasi Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ partija, praėjusioje sesijoje surinkusi 57 kolegų parašus.

JAV centrinės žvalgybos valdybos buvimo Lietuvoje klausimą keliantys Seimo nariai atkreipia dėmesį, kad netrukus sueis jau 10 metų, kai 2005 metų vasario 17 dieną Lietuvoje nusileido pirmasis CŽV priklausantis lėktuvas, atgabenęs pirmąjį kalinį. Tačiau per pastarąjį dešimtmetį, jų apgailestavimu, taip ir neišsiaiškintos šių kalėjimų atsiradimo mūsų šalyje aplinkybės bei kaltieji. Skaityti toliau

Seime – spaudos konferencija „Kas Lietuvoje bijo CŽV kalėjimų?“ (tiesioginė transliacija, audio) (0)

czv-kalejimai-seimas-alks.lt-koliazas

Gruodžio 19 d. 10 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko spaudos konferencija „Kas Lietuvoje bijo CŽV kalėjimų?“.

Spaudos konferencijoje dalyvavo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas, Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis, Seimo nariai Valdas Vasiliauskas ir Povilas Gylys.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją iš Seimo galima buvo stebėti ČIA arba ČIA. Skaityti toliau

A. Rusteika. Vieša paslaptis (18)

czv-kalejimai-lietuvoje

Na va, atsitiko. Vis galvojau, kada išlįs. Ar dar po metų, ar po dešimties. Visi galai kada nors išlenda. Kaip šeimoje, taip ir politikoje.

Niekam ne paslaptis, kas yra „vieša paslaptis“. Nors niekas nieko neįrodė, už rankos nepagavo. Panašiai būna, kai kaimynė – lengvai prieinama moteriškė. Visi šypsosi, laiptinėje sveikinasi. Ir visi žino.

Visi pasaulyje žinojo ir žino, kad Lietuvoje CŽV kalėjimas buvo. Tik mes nežinojom. Šitiek tyrėm. Skaityti toliau

V. Simulikas. Ar privalome aklai laikytis tarptautinių įsipareigojimų arba kokia žmogiškumo kaina? (5)

Valerijus Simulikas | simulik.lt nuotr.

Vėl atsinaujinus diskusijoms apie Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimą Lietuvoje, norėčiau pasidalinti keliomis mintimis šia tema.

Visų pirma, stebina Lietuvos politikų elgesys. Nors JAV Senato ataskaitoje apie CŽV vykdytus įtariamųjų terorizmu kankinimus konkrečios šalys neįvardijamos, bet žmogaus teisių gynėjai teigia, kad Lietuvoje veikęs centras dokumente įvardytas „violetiniu“ centru. Anot ataskaitos, jis veikė nuo 2005 metų pradžios, o buvo uždarytas 2006 metais.

Skaityti toliau

P. Gylys. CŽV kalėjimai ir galima prekyba suverenitetu (6)

Povilas Gylys | Penki.lt nuotr.

Pradėsiu nuo konstatavimo – Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) demokratija, tegul ir neideali, yra, o Lietuvoje jos požymių aptikti sunkoka. Amerikoje parlamentas savo galiomis geba pasinaudoti, o Lietuvoje į tautos atstovus galima valytis kojas, nes Seimas tai daryti pastoviai leidžia.

Kitas pastebėjimas: tai, kas šiandien yra slapta, anksčiau ar vėliau tampa vieša. Tai turėtų žinoti visi diktatoriai, tironai ir šiaip nedemokratiški vadovai, jų aplinka, apskritai galią turintys žmonės ir jų grupuotės. Skaityti toliau

Naujas posūkis CŽV kalėjimų byloje: prokuratūra neteisėtai atsisakė tirti skundą (0)

CŽVVilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) skundą, panaikino Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl Mustafa al Havsavio (Mustafa al-Hawsawi) galimo neteisėto kalinimo Lietuvoje vykdant JAV CŽV slaptų sulaikymų ir ypatingųjų perdavimų programą.

Teismas pabrėžė, kad prieš darant kategoriškas išvadas prokuroras privalėjo patikrinti pareiškime gautą informaciją – kreiptis į JAV institucijas dėl informacijos suteikimo Skaityti toliau

A.Kvasnievskis pripažino, kad Lenkijoje buvo CŽV kalėjimai – V.Adamkus nustebęs (3)

Aleksanderas Kvašnevskis. „Wikipedia“ nuotr.

Buvęs Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnievskis pripažino, kad Lenkijoje veikė slaptas CŽV kalėjimas. Tai jis paskelbė duodamas interviu dienraščiui „Gazeta Wyborcza“.

Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus yra nustebintas tokiu buvusio Lenkijos prezidento pareiškimu.

„Po atakos „World Trace Center“ pripažinome, kad tai yra būtina atsižvelgiant į ypatingas aplinkybes. Eiliniai išpuoliai po Rugsėjo 11-osios mus dar labiau įtikino. Skaityti toliau