Žymos archyvas: Benediktas Juodka

Č. Iškauskas. Kas kelia nerimą 2016 metais? (pirmadienio mintys) (10)

Česlovas Iškauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Prasidėjo 2016 – ieji. Nutilo visokios šaudynės, fejerverkai, išsikvėpė šampanas ir susikaupimo metas. Ir štai – kraupi naujojo metų rato pradžia – kažkoks psichiškai nesveikas tėvas iš Kėdainių rajono, sumetė du mažamečius vaikus į šulinį…Kraupu.

O mes? Ar nenumetame savo vaikų pražūčiai, ligoms, nepritekliams, užmarščiai? Kuo mes skiriamės nuo to siaubūno iš Kėdainių rajono? Ar esame pasiruošę apginti savo vaikus? Yra ir kita nerimą kelianti naujiena: vienas portalas matomiausioje vietoje skelbia, kad Vilniuje viešai savo planus demonstruoja jauna lesbiečių pora, ketinanti ieškoti vyro donoro savo Skaityti toliau

D.Grybauskaitė: Vykdomos visos priemonės būtinos Lietuvos saugumui užtikrinti (video) (4)

J.Olekas ir D.Grybauskaitė | lrp.lt, R.Dačkaus nuotr.

Kovo 3 d.  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aptarti padėtį Ukrainoje bei jos keliamą grėsmę nacionaliniam ir regiono saugumui sukvietė platų visų atsakingų politinių jėgų ir institucijų atstovų pasitarimą.

Pasitarime dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo vicepirmininkai Gediminas Kirkilas ir Petras Auštrevičius, Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka, opozicijos lyderis Andrius Kubilius ir Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius. Skaityti toliau

Seimas patvirtino 11-os komitetų pirmininkus (1)

LR SeimasLapkričio 22 d. Seimas priėmė nutarimą  „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo komitetų pirmininkų ir jų pavaduotojų patvirtinimo“, kuriuo patvirtino vienuolikos komitetų pirmininkus bei devynis komitetų pirmininkų pavaduotojus. 68 Seimo nariai balsavo už šį nutarimą, 27 – prieš ir 5 susilaikė.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku patvirtintas Algimantas Salamakinas, Audito komiteto pirmininke – Jolita Vaickienė, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku – Bronius Bradauskas, Europos reikalų komiteto pirmininku – Gediminas Kirkilas, Skaityti toliau

Vilniaus universitetui vadovaus laikinasis rektorius prof. J.Banys (0)

V.Naujiko nuotr. (VU)

Spalio 9 d. Vilniaus universiteto Senatas laikinojo VU vadovo pareigas pavedė eiti mokslo reikalų prorektoriui prof. habil. dr. Jūrui Baniui.

Slaptu balsavimu iš 76 balsavime dalyvavusių Senato narių „už“ šį sprendimą pasisakė 62 Senato nariai, „prieš“ balsavo 10, 4 biuleteniai buvo pripažinti negaliojančiais.

Dabartinio Vilniaus universiteto rektoriaus Benedikto Juodkos kadencija baigiasi spalio 11 dieną. Skaityti toliau

Atminimo lentomis pagerbti trys Vilniaus universiteto rektoriai (5)

Vilnius | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, spalio 9 dieną, Vilniaus universiteto Didžiajame kieme iškilmingai atidengtos paminklinės lentos VU rektoriams Juozui Bulavui, Jonui Kubiliui ir Rolandui Pavilioniui.

Ceremonijoje žodį tarė J. Bulavo anūkas Viktoras Bulavas, J. Kubiliaus dukra doc. Birutė Petrauskienė ir R. Pavilionio našlė prof. Aušrinė Marija Pavilionienė. Atidengtomis atminimo lentomis džiaugėsi ir dabartinis Vilniaus Universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka. Skaityti toliau

Vilniaus Universitete atidengta atminimo lenta Tautos Dainiui Justinui Marcinkevičiui (0)

Atidengiama J.Marcinkevičiui skirta atminimo lenta | lrp.lt nuotr.

Liepos 3 d. Vilniaus universitete buvo atidengta poetui, akademikui Justinui Marcinkevičiui skirta atminimo lenta. Jos atidengimo ceremonijoje dalyvavo VU rektorius prof. Benediktas Juodka, Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Tardamas žodį lentos atidengimo ceremonijoje universiteto rektorius ypatingai akcentavo J.Marcinkevičiaus ryšį su Vilniaus universitetu. Poetas buvo seniausios Lietuvos Alma Mater auklėtinis, jis baigė savo studijas Vilniaus universitete 1954 metais, bet ir po to neprarado ryšio su Universitetu, visada buvo čia laukiamas svečias. Skaityti toliau

Vilniaus Universitete atidengiama atminimo lenta poetui Justinui Marcinkevičiui (0)

Justinas Marcinkevičius

Liepos 3 d. 16 val. Vilniaus universitete bus pagerbtas VU auklėtinis, poetas, dramaturgas ir vertėjas Justinas Marcinkevičius. M.K.Sarbievijaus kiemelyje iškilmingai bus atidengta jam skirta atminimo lenta.

Renginyje žodį tars universiteto rektorius profesorius Benediktas Juodka. Justino Marcinkevičiaus atminimą pagerbs Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

Justinas Marcinkevičius – vienas iš mylimiausių XX a. pabaigos – XXI a. pradžios Lietuvos poetų. Skaityti toliau

Vilniuje prasidėjo Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada (0)

Šiandien Vilniaus universitete iškilmingai atidaryta pirmą kartą Lietuvoje rengiama dešimtoji Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada. Savaitę truksiančiame renginyje dalyvauja mokinių komandos iš 22 Europos Sąjungos šalių.

Atidarymo ceremonijoje dalyvavęs švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pabrėžė, kad šie metai Lietuvos švietimui ypatingi ir svarbūs. Lietuvai ne tik suteikta didelė garbė organizuoti Skaityti toliau

Pristatytas galingiausias Lietuvos kompiuteris (nuotraukos, video) (0)

Superkompiuterio fragmentas | alkas.lt

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete (VU MIF) įkurtas Atviros prieigos centras – pirmas Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamo „Santaros“ slėnio projektas, finansuotas Europos Sąjungos lėšomis.

Šiandien (kovo 13 d.) buvo oficialiai pristatytas bene galingiausias Lietuvoje superkompiuteris. Jame instaliuota 1920 procesorinių branduolių, 3,6 TB operatyviosios atminties, 620 TB duomenų saugykla. Skaityti toliau