Žymos archyvas: Bašaras Asadas

Sirijoje nutrauktos paliaubos, sunaikinta dalis humanitarinės pagalbos vilkstinės (video) (0)

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Sirijos ginkluotosios pajėgos, lojalios prezidentu Bašarui al Asadui rugsėjo 19 dieną nutraukė savaitę galiojusias paliaubas, sutartas JAV bei Rusijai tarpininkaujant. Visą kaltę sumetė sukilėliams, kurie, pasak jų, nesilaikė nė mažiausios susitarimo dalelės.

Po to įvykdytas anskrydis Sirijos Alepo mieste, kurio dalį valdo sukilėliai. Per apšaudymą nukentėjo ir humanitarinė vilkstinė, kuri gabeno pagalbą kritinėje būsenoje atsidūrusiems priemiesčio gyventojams. Skaityti toliau

Sirijoje įsigaliojo paliaubos (0)

„Twitter“ nuotr.

Nuo vidurnakčio Sirijoje įsigaliojo paliaubos tarp Rusijos kariškių remiamos Damasko režimo kariuomenės ir pagrindinių sunitiškos opozicijos pajėgų.

Principinį susitarimą dėl šių paliaubų pasiekę amerikiečiai ir rusai pripažįsta, kad sustabdyti karą nebus lengva.

Skelbiama, kad po vidurnakčio šūviai visose karinio konflikto pusėse nutilo.nors kartais ir pasigirsdavo pavieniai išpuoliai. Holmso mieste nugriaudėjo sprogimas, per kurį žuvo 2 žmonės. Skaityti toliau

Sirijos miestuose nuaidėjo galingi teroristiniai sprogimai (video) (0)

Sekmadienį, vasario 21 dieną, Sirijos Holmso mieste ir šalies sostinėje Damaske buvo įvykdyta serija sprogdinimų, per kuriuos žuvo virš 140 žmonių.

Pagal Sirijos stebėsenos centro ir vietinės valdžios duomenis, Homse žuvo apie 80, dauguma – taikūs žmonės.

Damasko pietiniame rajone nuaidėjus mažiausiai 4 sprogimams žuvo apie 60.

Stebėsenos organizacijų duomenimis, aukų skaičius tikrai augs. Sužeistųjų skaičiuojama šimtais Skaityti toliau

Sirijoje susprogdintos kelios ligoninės, kaltinimai krypsta į Rusiją (video) (0)

„Twitter“ nuotr.

Vasario 15 dieną per oro anskrydžius Sirijos šiaurėje, kurią valdo susikilėliai, susprogdintos kelios ligoninės.

Pagal Jungtinių Tautų (JT) duomenis, žuvo apie 50 žmonių, tarp kurių ir vaikai.

Kas šiuos anskrydžius vykdė dar nėra tiksliai aišku, Turkija ir bendruomenė „Gydytojai be sienų“ mano, kad tai padarė arba Sirijos vyriausybės pajėgos, arba Rusija.

Sirijos diplomatinis pasiuntinys Rusijoje teigia, kad nusikaltimą padarė JAV bombonešiai, Skaityti toliau

D. Medvedevas NATO ir Rusijos santykius pavadino nauju Šaltuoju karu (0)

P. R. Neumano nuotr.

Rusijos Ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas NATO ir Rusijos santykius pavadino Šaltojo karo pradžia, rašo BBC.

„Mūsų vertinimu, NATO požiūris į Rusiją yra nedraugiškas uždaras. Galima pasakyti ir griežčiau: mes nusiritome iki naujo Šaltojo karo“ – Miuncheno saugumo konferencijoje pasakė. D. Medvedevas.

„Vos ne kasdien mus pavadina pačia didžiausia grėsme tiek NATO bendrai, Skaityti toliau

B. Asadas žada atsiimti visas sukilėlių užkariautas žemes (5)

„Twitter“ nuotr.

Sirijos prezidentas Bašaras Asadas pareiškė, kad vyriausybės karinės pajėgos atsiims visas sukilėlių užimtas žemes. Dėl kitų šalių įsitraukimo į šį konfliktą, pasiekti tikslą prireiks daug laiko ir netekčių.

Pasak B. Asado, jei būtų atkirsti keliai nuo Turkijos, Jordanijos ir Irako, kuriais aprūpinami sukilėliai, tai „problema šalyje būtų išspręsta mažiau nei per metus“.

Jis taip pat neatmetė ir taikaus konflikto sureguliavimo, bet derybos dar nereiškia, Skaityti toliau

Po savaitės turi įsigalioti paliaubos Sirijoje (0)

„Hispantv“ nuotr.

Miunchene vykstančiose derybose dėl Sirijos karinio konflikto sureguliavimo, pasiektos paliaubos, kurios turi prasidėti po savaitės. Tiesa, paliaubos negalioja teroristinėms grupuotėms.

Kaip pažymėjo JAV generalinis sekretorius Džonas Keris, paliaubos negalioja taip vadinamai Islamo valstybei ir kitoms teroristinėms grupuotėms.

Šis susitarimas, regis, yra kompromisas tarp Jungtinių Valstijų, kurios norėjo, kad paliaubos būtų paskelbtos nedelsiant, Skaityti toliau

Dėl susirėmimų Sirijos Alepo provincijoje savo namus turėjo palikti apie 50 tūkst. žmonių (0)

„Hispantv“ nuotr.

Raudonojo Kryžiaus tarptautinis komitetas praneša, kad dėl susirėmimų Sirijos Alepo provincijoje iš mūšio zonos bėgti turėjo apie 50 tūkst. žmonių.

Rusijos oro pajėgų padedama Sirijos vyriausybė siekia perimti sukilėlių kontroliuojamas provincijos dalis.

Alepo miesto prieiga atkirsta nuo vandens atsargų, situacija mieste stipriai blogėja. Skaityti toliau

Pranešama, kad padedant Rusijai, žuvo pusė tūkstančio Alepo miesto ir provincijos žmonių (5)

„Hispantv“ nuotr.

Daugiau, nei 500 žmonių žuvo, taip pat ir dešimtys civilių, Sirijos Alepo provincijoje, kuomet Rusija iš oro ėmė remti šalies vyriausybines pajėgas prieš sukilėlius.

Apie tai pranešama Sirijos žmogaus teisių stebėjimo centras.

Skaičiuojama mažiausiai 23 vaikų žūtis, visi jie žuvo per Rusijos oro antskrydžius.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova atmeta Skaityti toliau

Alepo mieste paaštrėjus susirėmimams, iš jo į Turkiją bėga tūkstančiai sirų (1)

A. Agency nuotr.

Turkija praneša, kad dvigubai išaugo pabėgėlių, norinčių kirsti Sirijos ir Turkijos sieną. Tai nulėmė paaštrėjusi situacija Sirijos šiaurėje. Ten vyksta žūtbūtiniai mūšiai tarp sukilėlių ir prezidento Bašaro Asado karinių pajėgų.

Kaip pažymi Kiliso miesto gubernatorius, Turkijos ir Sirijos pasienyje susitelkė 35 tūkst, bėgančių nuo karo veiksmų žmonių.

Turkijos pasienio pajėgos nepraleidžią jų į šalį. Tuo ruožtu yra dalinamas maistas, Skaityti toliau

NATO: Rusijos karinės atakos Sirijoje griauna taikų konflikto sureguliavimą (0)

J. Stoltenbergas | „Wikipedia“ nuotr.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg) pareiškė, kad alijansas visiškai palaiko siūlymą konfliktą Sirijoje sureguliuoti taikiai.

Tačiau Rusijos rengiami oro išpuoliai, kurie, jo žodžiais, nukreipti prieš Sirijos sukilėlius griauna visas pastangas karinį konfliktą išspręsti politiniais keliais.

Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Anatolijus Antonovas anksčiau pranešė, kad šalis buvo pasiūliusi Vakarų partneriams Skaityti toliau

Č. Iškauskas. Ar įvyks naujas dviejų imperijų karas? (20)

Karas-on-July-4-2009-in-Kandahar-Afghanistan-foreignpolicy-com-nuotr

Rusija didina karines galias, kaip Vokietijos naciai prieš Antrąjį pasaulinį karą. Respektabilusis „The New York Times“ rašo, kad Kremlius ruošiasi plataus masto tarpvalstybiniam karui. Arktyje, Ukrainoje, o dabar ir Turkijoje. Toks jos aktyvumas neregėtas nuo Šaltojo karo laikų.

Vėl paralelės su naciais

Šiek tiek daugiau kaip 12 metų valdžioje išbuvęs Vokietijos nacionalsocialistų lyderis Adolfas Hitleris dar Miuncheno aludėje skelbė Vokietijos imperijos tęstinumo programą. Vladimiras Putinas, 2000-ųjų išvakarėse Skaityti toliau

JTO: per artimiausius 18 mėnesių Sirijoje turi įvykti nauji valdžios rinkimai (0)

„Wikipedia“ nuotr.

Išaiškėjo daugiau detalių po Jungtinių Tautų Organizacijos (JT) Saugumo tarybos priimto nutarimo, praneša BBC. Dokumente nurodoma, kad per 18 mėnesių Sirijoje turi įvykti nauji rinkimai, kuriuos prižiūrės JT.

JAV sekretorius Džonas Keris pranešė, kad pasiektas susitarimas padės izoliuoti teroristus ir leis Sirijai eiti politinių permainų keliu.

Tuo tarpu, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas nebuvo toks Skaityti toliau

B. Obama: B. Asadas turės palikti prezidento kėdę (0)

Alkas.lt nuotr.

JAV prezidentas Barakas Obama kasmetinėje spaudos konferencijoje pareiškė, kad Sirijos prezidentas Bašaras Asadas daugelio savo šalies žmonių akyse prarado legitimumą ir bus priverstas palikti valstybės vadovo kėdę.

JAV prezidentas mano, kad taika Sirijoje įsivyraus, kai valdančiuosius pripažins dauguma šalies gyventojų.

B. Obamos žodžiais, laikrodžio rodyklių jau neatsuksi ir dabar reikia pasinaudoti galimybė politiniam Sirijos konflikto sureguliavimo būdui. B. Asado pasitraukimas suteiks šalies Skaityti toliau

R. Alaunis. Rusijos karinė intervencija Sirijoje prieš terorizmą. Kas prieš ką kariauja? (54)

Rusijos lėktuvai bombarduoja Siriją | youtube.com stop kadras

Rusija įsitraukė į karą prieš teroristus Sirijoje puikiai žinodama, kad bus didelis politinis spaudimas, kad neturės didelio geografinio ir karinio pranašumo, kad jų žingsnis bus labai rizikingas. Rusijos viešoji nuomonė nebuvo labai palanki Rusijos karinėms operacijoms Sirijoje.

Todėl Rusijos karinė vadovybė turėjo pabrėžti, kad Rusijos karinė intervencija Sirijoje prieš teroristus yra grynai dėl Rusijos nacionalinių interesų. Tačiau Rusija nedislokavo didelės kariuomenės Sirijoje, kaip daugelis tikėjosi. Be to, Rusija su JAV susitarė, kad karinių operacijų metu viena kitai netrukdys. Tad koks tikrasis Rusijos karinės intervencijos tikslas Sirijoje ir kokia atsitraukimo iš karo prieš terorizmą strategija? Skaityti toliau

P. Gylys. Politinės ambicijos ar reali kova su tarptautiniu terorizmu? (18)

Povilas Gylys | Alkas.lt nuotr.

Po teroro aktų Paryžiuje pasaulinė situacija gerokai pasikeitė. Po jų dar aštriau iškyla klausimai: kodėl teroristų keliamos grėsmės nemažėja, o didėja? Ar įmanoma įveikti tarptautinį terorizmą? Manau, šiuos ir panašius klausimus po paskutinių žudynių Paryžiuje kelia milijonai žmonių visame pasaulyje. Nes terorizmas, ne tik kapitalizmas, globalizuojasi.

Stebint procesus ir klausantis politikų pareiškimų terorizmo tema, apima dvejopas jausmas. Viena vertus, konstatuoji, kad teroristų sukelti šokai verčia politikus ieškoti veiksmingų sprendimų. Iš kitos pusės, jauti, kad būtini sprendimai aiškiai vėluoja Skaityti toliau

R. Alaunis. Prancūzija aukoja žmones teroristams vardan karo Sirijoje (22)

Paryžiuje įvykdytas žiaurus teroristinis išpuolis | sky-news stop kadras

Lapkričio 13 per teroro išpuolius Paryžiuje žuvo 129 ir daugiau kaip 400 sužeista. Nukauta 10 ekstremistų, Teroristiniai išpuoliai Paryžiuje įvykdyti septyniose keliose skirtingose Paryžiaus vietose, tai aukšto lygio gerai suplanuotos ir koordinuotos karinės operacijos. Joms įvykdyti reikėjo gerai apmokytų, gerai apginkluotų, gerai finansiškai remiamų ir patyrusių kovotojų, geros karinės žvalgybinės patirties ir patyrusių žmonių.

Vos pasibaigus šioms teroristinėms atakoms Paryžiuje globalistų valdoma melo ir propagandos žiniasklaida jau turėjo paruošusi savo istoriją, kad atakas įvykdė „Islamo Valstybės“ teroristai – be jokių įrodymų, be jokio tyrimo. Skaityti toliau

Rusija ir JAV susitarė, kaip išvengti susidūrimų virš Sirijos (2)

Naikintuvas „F-16“Rusija ir JAV sudarė sutartį, kuri, kaip manoma, padės išvengti susidūrimų ore virš Sirijos. Tai patvirtino abi šalys.

Šis susitarimas vienu iš pirmųjų žingsnių siekiant nutraukti konfliktą tarp Rusijos ir JAV, kuomet Maskva pasiuntė į Siriją savo oro pajėgas.

Tiesa, susitarime nieko nekalbama apie bendradarbiavimą kovojant su taip vadinama Islamo valstybe (IV). Skaityti toliau

Turkija priminė Rusijai, ką ji praras, jei susipyks (0)

Naikintuvai JAS-39 Gripen. Aut. – Jan Kouba Cekijos karines oro pajegosTurkijos prezidentas Redžepas Erdoganas perspėjo Rusiją, kad ji daug praras, jei susipyks su Turkija. Jo žodžiais, Turkija nepakęs jos teritorijos pažeidimų Rusijos kariniais lėktuvais.

„Mūsų geri santykiai su Rusija yra gerai žinomi. „Tačiau, jei Rusija praras draugystės ryšius su Turkija, su kuria bendradarbiauja daugeliu klausimų, tai daug ką praras ir jei reikėtų apie tai žinoti“, – pasakė Turkijos prezidentas. Skaityti toliau

Turkija praneša, kad Rusijos lėktuvas buvo įskridęs į jos teritoriją (0)

Naikintuvas „F-16“Kaip praneša Turkijos užsienio reikalų ministerija, šeštadienį Rusijos karinis lėktuvas įskrido į Turkijos teritoriją. Pažeidėją perimti atskrido Turkijos naikintuvai F-16.

Turkija pareikalavo Rusijos pasiuntinio paaiškinimo, kodėl Rusijos lėktuvas įskrido į Turkijos teritoriją.

Primename, kad Sirijos prezidentu paprašius, Rusija pradėjo bomborduoti, Skaityti toliau

Tarptautinė koalicija pareikalavo kad Rusija nevykdytų antskrydžių Sirijoje (1)

SirijaTarptautinė koalicija su JAV priešakyje pareikalavo Rusijos nebomborduoti sukilėlių Sirijoje ir nežudyti civilių, prareša BBC.

Bendrame Turkijos, JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Persijos įlankos šalių pranešime skelbiama, kad Rusijos įsikišimas pratęs Sirijos krizę.

Rusija antskrydžius pradėjo rugsėjo 30 dieną, kai gavo Dūmos leidimą.

Skaityti toliau

Č. Iškauskas. Europos likimas (pirmadienio mintys) (9)

Česlovas Iškauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Atėjus naujam sezonui, atnaujiname ir daugiau kaip prieš dvejus metus reikštas „Pirmadienio mintis“, kuriomis kiekvienos savaitės pradžioje dalijosi žurnalistas, politikos apžvalgininkas Česlovas Iškauskas. Tai bus tarsi pagrindinių savaitės įvykių apžvalga, žinoma, perleista per autoriaus prizmę, esminiai jų akcentai, o kartais ir šiaip įspūdžiai ir pastebėjimai.

***

Pabėgėliai. Ši sąvoka tarsi aštuonkojo paskleistas rašalas aptemdė Europos vandenis, neigiamai nuspalvinusi migracijos reiškinį, kuris šiaip jau nėra naujas ir taip Skaityti toliau

V. Putinas: Karą Sirijoje galima sustabdyti, padedant B. Asadui (1)

Vladimiras Putinas | kremlin.ru nuotr.

Sirijos karinį konfliktą sureguliuoti galima tik stiprinant Bašaro Asado režimą, sako Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, duodamas interviu CBS televizijai.

„Ir nėra jokio kito Sirijos konflikto sprendimo būdo, tik kaip veikiančių valstybinių institucijų stiprinimas ir pagalbos jiems suteikimas, kovojant su terorizmu“ – išsireiškė Rusijos prezidentas.

Taip pat jis pabrėžė, kad būtina motyvuoti Sirijos valdžią dialogui su sveikąja opozicijos dalimi, kad būtų atliktos reformos. Skaityti toliau

R. Alaunis. Kas ir kodėl sukėlė pabėgėlių humanitarinę krizę Europoje? (video) (80)

Migrantai | Alkas.lt nuotr.

NATO šalių žiniasklaida per kelias dienas išplatino jūros bangų į Turkijos paplūdimio krantą išmesto nuskendusio Sirijos Kurdų pabėgėlio Ailano Kurdi (Aylan Kurdi) nuotrauką, kuri daugeliui žmonių sukėlė užuojautos pabėgėliams jausmą. Tačiau nuotrauka paskelbta Turkijos laikraštyje yra paprasčiausias falsifikatas. TV kanalai ta pačia dvasia dešimtis kartų rodė reportažus apie dešimtis tūkstančių iš Sirijos pėsčiomis plūstančių pabėgėlių į Europą. Ypatingas dėmesys buvo kreipiamas per Vengriją keliaujantiems pabėgėliams, kurios pastatyta spygliuota viela pasirodė esanti visiškai beprasmiška. Reaguodami į šiuos vaizdus Europos lyderiai ieškojo būdų, kaip padėti šiems pabėgėliams. Skaityti toliau

S. Lapėnas. Rusijai „padovanojo“ karinę bazę ES teritorijoje? Kaip tai galėjo įvykti? (49)

Saulius Lapėnas | asmeninė nuotr.

Šiandieninė geopolitika – šantažas, ekonomika ir euro. Vakarų žiniasklaidos analitinė apžvalga.

Krymo okupacija ir agresyvūs Rusijos veiksmai Ukrainos atžvilgiu šiandien yra žiniasklaidos ir politikų dėmesio centre. Šių įvykių fone beveik nepastebimai plačiai visuomenei Europos Sąjungos teritorijoje „teisėtai“ įsikūrė Rusijos karinė bazė. Pažymint šį unikalų įvykį šiuolaikinėje istorijoje, kovo mėnesį rusų kariškiai surengė parodomąsias aviacijos ir laivyno karines pratybas.

Norėdami išsiaiškinti šią istoriją, žvilgtelėkime į oficialius ES pranešimus ir publikuotus „Deutsche Welle“ Skaityti toliau

O. Gulina. Politinio pasaulio žemėlapio sukirpimo ir siuvimo kursai (0)

Olga Gulina | Alkas.lt nuotr.

Norime mes šito ar ne, tačiau kovo 16 dienos įvykiai pakeitė politinį pasaulio paveikslą. Krymas ir jo referendumo rezultatai atsilieps dar ne kartą.

Nuo Berlyno sienos griuvimo praėjus 25 metams Europa pirmąkart atsidūrė politinėje krizėje, ir čia vis garsiau ir tvirčiau skamba raginimai „atsisakyti prisirišimo prie rusiškų dujų“ kaip faktoriaus, kuris daro spaudimą, neleidžiantį europiečiams laisvai priimti sprendimus. Belgų laikraštis De Standaard rašo: „Net jei šis referendumas yra visiškas farsas, pasaulis apsivertė. Ir kiekvienas tai žino“. Skaityti toliau

Hakeriai: Cheminio ginklo ataka netoli Damasko buvo JAV provokacinė operacija (38)

laiskai-hakeriuInternete pasirodė informacija, apie hakerių nutekintus JAV žvalgybos pulkininko elektroninius laiškus, esą, įrodančius, kad Pentagonas prisidėjo prie cheminių atakų Sirijoje.

Padėtis Sirijoje toliau išlieka pasaulio žiniasklaidos dėmesio centre. Vašingtonas reguliariai skelbia apie savo pasirengimą pulti Siriją. Oficiali puolimo versija – nubausti Bašarą Asadą ir Sirijos armiją už tariamai cheminio ginklo panaudojimą prieš Sirijos civilius.

Tuo tarpu žiniasklaidoje pasirodė nauji pranešimai apie galimą JAV žvalgybos dalyvavimą cheminėse atakose Sirijoje, netoli Damasko. Skaityti toliau

Didžioji Britanija nepritarė JAV karinei avantiūrai Sirijoje (4)

Deividas Kameronas

Rugpjūčio 29 d. Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių rūmų nariai nepritarė kariniams veiksmams Sirijoje ir balsavimu 13-os balsų persvara (285 balsais prieš 272) atmetė vyriausybės planus kartu su JAV įsitraukti į karą Sirijoje ryšium su esą Sirijos režimo įvykdyta chemine ataka.

Po balsavimo Britanijos premjeras Deividas Kamerons (David Cameron) sakė: „Man aišku, kad Britanijos parlamentas, atspindintis Britanijos žmonių požiūrį, nenori matyti Britanijos karinių veiksmų. /…/ Aš tai suprantu, ir vyriausybei veiks atitinkamai“. Skaityti toliau