Žymos archyvas: badas

Sirijos mieste Madajuje žmonės miršta iš bado (1)

M. Badros nuotr.

Kaip praneša bendruomenė „Gydytojai be sienų“, apsuptame Sirijos mieste Madajuje iš bado mirė dar 16 žmonių. Nežiūrint į tai sausio mėnesį buvo pristatyta Jungtinių Tautų pagalba.

Pagal ten dirbančius gydytojus, dėl maisto trūkumo dar 33 asmenys yra sunkioje padėtyje. Įvardijama,kad susiklosčiusi mieste padėtis yra kritinė ir nepriimtina. Skelbiama, kad miesto gyventojus reikėjo išvežti jau kelios savaitės anksčiau.

Bendruomenė „Gydytojai be sienų“ praneša, kad praeitais metais šiame mieste, kuris yra šalia sienos su Libanu mirė 30 žmonių.

Skaityti toliau

Ukrainiečio S. Bukovskio filmuose įamžintas Ukrainos likimas (0)

Kadras iš S.Bukovskio filmo „Dislokacija“

Rugsėjo 23 d, antradienį pradedama rodyti daugybę festivalio apdovanojimų pelniusio S. Bukovskio filmų retrospektyva Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje. Vieną garsiausių ukrainiečių dokumentininkų Sergejų Bukovskį visada domino Ukrainos žmonių likimas. Jis įamžino holokausto aukų atminimą ir jų vardus, surinko liudijimus apie nedaugeliui žinomą ukrainiečių genocidą (holodomorą), jo kamera toliau nepaliaujamai fiksuoja skaudžius Ukrainos dabarties įvykius. Nuo rugsėjo 24 d. (ketvirtadienio) režisierius viešės festivalyje ir pats pristatys savo filmus, su žiūrovais dalinsis mintimis apie Ukrainos dabartį. Skaityti toliau

Skurdas Lietuvoje didėja, skursta ir dirbantieji (4)

Efoto.lt, Ramūno nuotr.

„Lietuvos politikai turėtų labiau atsižvelgti į kitų valstybių patirtį ir mokslininkų tyrimus. Skurdą mažina minimalaus mėnesio atlyginimo ir pensijų kėlimas, progresiniai pajamų ir turto mokesčiai, kova su nedarbu, socialinės paramos efektyvinimas“, – teigė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Giedrė Purvaneckienė Seime surengtoje spaudos konferencijoje „Tarp skurdo ir gerovės Lietuvoje: struktūrinių sprendimų paieška“, skirtoje Tarptautinei kovos su skurdu dienai ir Pasaulinei maisto dienai. Skaityti toliau