Žymos archyvas: B. al Asadas

B. Asadas žada atsiimti visas sukilėlių užkariautas žemes (5)

„Twitter“ nuotr.

Sirijos prezidentas Bašaras Asadas pareiškė, kad vyriausybės karinės pajėgos atsiims visas sukilėlių užimtas žemes. Dėl kitų šalių įsitraukimo į šį konfliktą, pasiekti tikslą prireiks daug laiko ir netekčių.

Pasak B. Asado, jei būtų atkirsti keliai nuo Turkijos, Jordanijos ir Irako, kuriais aprūpinami sukilėliai, tai „problema šalyje būtų išspręsta mažiau nei per metus“.

Jis taip pat neatmetė ir taikaus konflikto sureguliavimo, bet derybos dar nereiškia, Skaityti toliau

Po savaitės turi įsigalioti paliaubos Sirijoje (0)

„Hispantv“ nuotr.

Miunchene vykstančiose derybose dėl Sirijos karinio konflikto sureguliavimo, pasiektos paliaubos, kurios turi prasidėti po savaitės. Tiesa, paliaubos negalioja teroristinėms grupuotėms.

Kaip pažymėjo JAV generalinis sekretorius Džonas Keris, paliaubos negalioja taip vadinamai Islamo valstybei ir kitoms teroristinėms grupuotėms.

Šis susitarimas, regis, yra kompromisas tarp Jungtinių Valstijų, kurios norėjo, kad paliaubos būtų paskelbtos nedelsiant, Skaityti toliau

Pranešama, kad padedant Rusijai, žuvo pusė tūkstančio Alepo miesto ir provincijos žmonių (5)

„Hispantv“ nuotr.

Daugiau, nei 500 žmonių žuvo, taip pat ir dešimtys civilių, Sirijos Alepo provincijoje, kuomet Rusija iš oro ėmė remti šalies vyriausybines pajėgas prieš sukilėlius.

Apie tai pranešama Sirijos žmogaus teisių stebėjimo centras.

Skaičiuojama mažiausiai 23 vaikų žūtis, visi jie žuvo per Rusijos oro antskrydžius.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova atmeta Skaityti toliau

Turkija praneša, kad Rusijos lėktuvas buvo įskridęs į jos teritoriją (0)

Naikintuvas „F-16“Kaip praneša Turkijos užsienio reikalų ministerija, šeštadienį Rusijos karinis lėktuvas įskrido į Turkijos teritoriją. Pažeidėją perimti atskrido Turkijos naikintuvai F-16.

Turkija pareikalavo Rusijos pasiuntinio paaiškinimo, kodėl Rusijos lėktuvas įskrido į Turkijos teritoriją.

Primename, kad Sirijos prezidentu paprašius, Rusija pradėjo bomborduoti, Skaityti toliau

Tarptautinė koalicija pareikalavo kad Rusija nevykdytų antskrydžių Sirijoje (1)

SirijaTarptautinė koalicija su JAV priešakyje pareikalavo Rusijos nebomborduoti sukilėlių Sirijoje ir nežudyti civilių, prareša BBC.

Bendrame Turkijos, JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Persijos įlankos šalių pranešime skelbiama, kad Rusijos įsikišimas pratęs Sirijos krizę.

Rusija antskrydžius pradėjo rugsėjo 30 dieną, kai gavo Dūmos leidimą.

Skaityti toliau

V. Putinas: Karą Sirijoje galima sustabdyti, padedant B. Asadui (1)

Vladimiras Putinas | kremlin.ru nuotr.

Sirijos karinį konfliktą sureguliuoti galima tik stiprinant Bašaro Asado režimą, sako Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, duodamas interviu CBS televizijai.

„Ir nėra jokio kito Sirijos konflikto sprendimo būdo, tik kaip veikiančių valstybinių institucijų stiprinimas ir pagalbos jiems suteikimas, kovojant su terorizmu“ – išsireiškė Rusijos prezidentas.

Taip pat jis pabrėžė, kad būtina motyvuoti Sirijos valdžią dialogui su sveikąja opozicijos dalimi, kad būtų atliktos reformos. Skaityti toliau

Sirijoje padėtis tampa vis sudėtingesnė (0)

Sirijos prezidento įgaliotos ginkluotos pajėgos toliau tęsia Homso miesto puolimą, o žuvusiųjų skaičius sparčiai auga.

Praėjus vos dienai po Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejus Lavrovo vizito pas Sirijos prezidentą B. al Asadą, kuris pareiškė, kad nori taikos, ginkluotos jo pajėgos toliau sprogdino raketas ir šaudė iš minosvaidžių, siekdamos užgrobti nelojalių piliečių gyvenamus rajonus.

Rusijos užsienio reikalų ministro vizito metu Bašaras al-Asadas pažadėjo nutraukti kruviną puolimą. S.Lavrovas išreiškė pritarimą Arabų Lygos stebėtojų misijos tęsimui. Skaityti toliau