Žymos archyvas: autorinės teisės

Kviečiama žiūrėti filmus legaliai ir nemokamai (0)

filmai_lrkm-lt

Intelektinės nuosavybės apsaugos centras INAC ir Multikino skelbia socialinę švietimo akciją „Kūrinių naudotojų švietimas“ ir kviečia visus žiūrėti filmus legaliai.

Lietuvoje jau turime ne vieną legalią platformą, yra ir nemokamų filmų su profesionaliu lietuvišku įgarsinimu, taip pat Holivudo kompanijų, Rusijos kompanijų filmai.

Projekto tikslas – skleisti informaciją apie tai, kur galima rasti informaciją bei kaip atskirti legalius kino platinimo šaltinius nuo nelegalių, skatinti visus būti atsakingais, nesinaudoti neteisėtais šaltiniais internete.  Skaityti toliau

Už tuščias garsajuostes, vaizdajuostes bei minidiskus nebereiks mokėti kompensacinio atlyginimo (0)

„Wikipedia“ nuotr.

Seimas priėmė Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pataisas (projektai Nr. XIIP-3326(3), kuriomis nutarta patikslinti tuščių laikmenų ir įrenginių, už kuriuos turi būti mokamas kompensacinis atlyginimas, sąrašą ir kompensacinio atlyginimo tarifus. Už naujas nuostatas balsavo 72 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 3 parlamentarai.

Įstatymo pakeitimais nuspręsta iš šio sąrašą išbraukti garsajuostes, vaizdajuostes bei minidiskus. Skaityti toliau

AGATA atlikėjams išdalino daugiau nei 3 milijonus eurų (0)

AGATA nuotr.

3 126 855 EUR – tokią sumą Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA  šiais metais  (už 2014 metus) paskirstė  atlikėjams. Asociacijos duomenimis, daugiau nei pusantro tūkstančio Lietuvos atlikėjų šiemet gavo didesnes išmokas nei pernai.

Populiariems atlikėjams logiškai augo ir kompensacinis arba tuščios laikmenos atlygis (TLA). Bendra paskirstyta TLA suma – 1 334 150 EUR. (TLA  AGATA specialistai surenka iš tuščių laikmenų pardavėjų, kaip kompensaciją už legaliai į laikmenas ar įrenginius asmeniniais tikslais kopijuojamas fonogramas ir audiovizualinius kūrinius). Skaityti toliau

Piratavimas: kasdienių poreikių tenkinimas internete pažeidžiant autorių teises (0)

„In Latino“ atidarymas | rengėjų nuotr.

Spalio 9-16 d. vykstantis festivalis „In Latino“ dalijasi pokalbiu, aktualiu ne tik teisininkams ar kūrėjams, bet ir visiems dirbantiems meno, kultūros ar komunikacijos srityse.

„Nuosekliai daugėja ginčų dėl intelektinės nuosavybės teisės pažeidimų“, – sako Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorius, advokatų kontoros „Borenius“ advokatas dr. Stasys Drazdauskas. Teigdama, kad Vakarų Europoje autorių teisių apsauga veikia ženkliai geriau jau Skaityti toliau

D. Radzevičius. Savivalė Druskininkuose – vietinė valdžia draudžia net dalintis oficialia informacija apie jos darbą (6)

Dainius Radzevičius | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Kol Lietuvos ir pasaulio žurnalistai atidžiai stebi separatistų-teroristų veiklą Ukrainoje, Lietuvos teritorijoje kol kas mažokai pastebimas o centrinės valdžios net ignoruojamas jau sukurtas separatistinis režimas Druskininkų mieste. Ignoruodamas įstatymų normas ir net valdžios įstaigų sprendimus Druskininkų valdančiųjų elitas kuria savo demokratiją – pernai ėmėsi leisti propagandinį laikraštį, o visuomenei uždraudė net dalintis bet kokia informacija apie vietinės valdžios darbą be išankstinio Druskininkų valdžios leidimo.

Tai reiškia, kad net apie Druskininkų tarybos posėdžių darbotvarkes, priimtus sprendimus ar net įstaigos darbą laiką dalintis informacija su kitais žmonėmis Skaityti toliau

M.Kalnietis. ACTA arba kas iš tiesų, slypi po gražiu šūkiu „Sustabdykime piratavimą internete“? (video) (20)

nuotr. iš sopaprotests.blogspot.com Ar kas nors esate girdėję apie ACTA sutartį? Ar žinote kas slepiasi po šiuo „skambiu“ pavadinimu?

Tie kurie sugalvojo šią sutartį ir įtikino pasirašyti ją 39 šalis (tarp jų ir Lietuvą) nuslėpė ją nuo žmonių. Skelbiama, jog ši sutartis yra labai gera, naudinga ir kalba TIK apie kūrėjų teisių gynimą, kartu ir apie žmogaus teises ir laisves. Todėl kyla logiškas klausimas – Kodėl ši sutartis buvo pasirašyta slapta Tokijuje? Kodėl tiek mažai informacijos buvo suteikta prieš ją pasirašant?

Taigi kas iš tiesų, slypi po  gražiu šūkiu „Sustabdykime piratavimą internete“. Skaityti toliau