Žymos archyvas: australija

„Mes ir jie“: Lietuviškas mokslas nuo Jungtinės Karalystės iki Australijos (video) (0)

Rimvydas Juškaitis,Audrys Antnaitis ,Almantas Pivrikas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Dešimtosios mokslo premijų, skiriamų lietuvių kilmės užsieniečiams mokslininkams bei Lietuvos Respublikos pilietybę turintiems mokslininkams, gyvenantiems užsienyje įteikimo ceremonijos metu buvo apdovanoti ir du tiksliųjų mokslų atstovai: lazeristas dr. Rimvydas Juškaitis bei fizikas dr. Almantas Pivrikas.

Abu mokslininkai gana aiškiai žinojo, ko nori iš gyvenimo. Abu to atkakliai siekė ir , regis, jiems daug kas pavyko. Abu nenutraukė savo ryšių su Lietuva, į kurią grįžta ne tik didžkukulių pavalgyti.

Audrio Antanaičio ir Arūno Sartanavičiaus pokalbis su 2016 metų Švietimo ir mokslo ministerijos mokslo premijų laureatais dr. Rimvydu Juškaičiu ir dr. Almantu Pivriku. Skaityti toliau

Olimpinis krepšinis: Ispanija įvekė Australiją ir iškovojo bronzą 89:88 (tiesioginė transliacija, vaizdoįrašas) (1)

Alkas.lt nuotr.

Rugpjūčio 21 d. Rio de Žaneire olimpinėse krepšinio finalinėse rungtynėse bronzos medalius iškovojo Ispanijos rinktinė 89:88 (23:17, 17:21, 27:26, 22:24) įveikusi Australiją.

Nors Europos čempionė Ispanija olimpines žaidynes pradėjo dviem gana netikėtais pralaimėjimais kroatams bei brazilams ir sunkiai nugalėjo Nigeriją, tačiau kai atėjo laikas atsakingiausioms rungtynėms ispanų rinktinė įkopė į sportinės formos viršūnę. Ispanai 109:59 sutriuškino Lietuva, 92:73 nugalėjo Argentina, o ketvirtfinalyje nušlavė Prancūziją – 92:67 ir ketvirtfinalyje buvo tikru iššūki be pralaimėjimų žygiuojančiai JAV rinktinei. Po atkaklios kovos nusileidę JAV krepšininkams – 76:82, ispanai buvo pasiruošę šiandien žūt būt iškovoti olimpinius bronzos medalius.Šiandien jie tai ir padarė–more–>

Žiūrėkite JAV ir Ispanijos ir Australijos rungtynių tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą per play.tv3.lt:

21:45 val. prasidės Olimpinio krepšinio superfinalas, kuriame dėl olimpinio aukso susigrums JAV ir Serbijos nacionalinės rinktinės.

Olimpinis krepšinis: pusfinalyje Serbija sutriuškino Australiją 87:61 (tiesioginė transliacija, video) (0)

Alkas.lt nuotr.

Rugpjūčio 20 d. Rio de Žaneire antrose olimpinio krepšinio pusfinalio rungtynėse Serbija sutriuškino Australiją ir žengė į finalą 87:61 (16:8, 19:9, 31:24, 21:23).

Sekmadienį Serbai dėl olimpinio aukso susigrums su pirmąsias pusfinalio rungtynes tarp JAV ir Ispanijos rinktinių laimėjusia JAV rinktine.

Žiūrėkite Australijos ir Serbijos rungtynių tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą per play.tv3.lt: Skaityti toliau

Ukraina Eurovizijoje įveikė Rusiją (video) (3)

Jamala-eurovizijos-2016-nugaletoja-eurovision-tv-nuotr

Gegužės 14 d. „Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo Ukraina. Ukrainą šiemet atstovavo dainininkė, dainų kūrėja ir aktorė Džamala (Jamala) su širdį veriančia daina „1944“. Džamala yra Krymo totorė. Jos tikroji pavardė Susana Džamaladinova.

Antrą vietą pelnė Australijos atstovė Zoy Štraub (Zoë Straub) su daina „Tylos skambesys“ („Sound of Silence“).

Rusija liko trečia. Rusiją atstovavo dainininkas Sergejus Lazarevas (Сергей Лазарев) atlikęs dainą „Tu esi vienintelis“ („You are the only one“). Skaityti toliau

Byla prieš „Philip Morris“ Australijai gali kainuoti 35 mln. JAV dolerių (0)

A.Grigaliūtės nuotr.

Prieš kurį laiką absoliuti dauguma Lietuvos žmonių džiaugėsi, kai buvo uždraustas rūkymas kavinėse. Tačiau toks ar panašus politinis sprendimas ateityje gali būti neįmanomas, nes to nenorės tabako pramonė ir, pasirašius laisvosios prekybos sutartį tarp JAV ir ES (TTIP), turės teisinių mechanizmų stabdyti demokratinės valstybės sprendimus sveikatos apsaugos srityje.

Dar 2012 metais buvo rašyta, kaip pasaulinis tabako pramonės gigantas „Philip Morris“ sumaniai naudojasi tarptautiniais prekybos apsaugos susitarimais ir kelia ieškinius prieš tokias valstybes kaip Australija ir Urugvajus dėl šių šalių bandymų sumažinti su rūkymu susijusių savo piliečių mirčių skaičių. Skaityti toliau

V. Putinas iš G20 susitikimo Australijoje išvyko pirma laiko (video) (4)

Vladimiras Putinas kalba spaudos konferencijoje G20 susitikime Australijoje | stop kadras

Lapkričio 16 d., sekmadienį, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išvyko iš Australijos Brisbano mieste vykstančio Didžiojo dvidešimtuko (G20) susitikimo – jam nepasibaigus. Savo poelgį jis paaiškino ilga kelione namo ir noru išsimiegoti prieš pirmadienį prasidedančią darbo dieną.

Prieš išvykdamas sekmadienio rytą, kol kitų šalių vadovai dalyvavo darbo pusryčiuose, V. Putinas surengė spaudos konferenciją, kurioje be kita ko paaiškino priežastis, dėl kurių ketina anksčiau nei buvo numatyta išvykti iš  G20  susitikimo.

Skaityti toliau

Lietuvos krepšinio rinktinė nusileido Australijai 75:82 (video) (2)

Lietuva–Australija | FIBA nuotr.

Rugsėjo 2 d. Lietuvos krepšinio rinktinė La Palmos mieste Ispanijoje, FIBA pasaulio krepšinio čempionate, trečiose rungtynėse 7-ių taškų skirtumu nusileido Australijos nacionalinei rinktinei 75:82 (20:30, 8:17, 28:15, 19:20).

Priminsime, kad mūsiškiai planetos pirmenybes pradėjo pergalingai – 87:74 įveikdami Meksiką ir 75:62 nugalėję Angolą. Savo ruožtu australai nusileido slovėnams 80:90, bet sutriuškino pietų korėjiečius 89:55. Skaityti toliau

Australijos lietuviai – naujame Zitos Kelmickaitės dokumentiniame filme (0)

Australijos lietuviai

„Ryto suktinio“ laidų autorė ir vedėja Zita Kelmickaitė Žolinės šventei pateiks karštų Australijos lietuvių prisiminimų, nufilmuotų vasario mėnesį didžiuosiuose tolimojo žemyno miestuose – Adelaidėje, Kanberoje, Melburne ir Sidnėjuje. Zitos Kelmickaitės ir operatoriaus Raimundo Razvadausko užfiksuoti tautiečių prisiminimai sugulė naujame dokumentiniame filme „Australijos lietuviai – tolimi ir artimi“.

„Ryto suktinio“ vedėja neslepia jaunajam operatoriui buvusi negailestinga – kengūromis gėrėtis nebuvo laiko, Raimundas turėjo užfiksuoti Skaityti toliau

Rusija apkaltino JAV, Australiją ir Lietuvą dėl kraujo liejimo Donbase (1)

Rusija pasaulyje | ofeliyadd.livejournal.com pieš.

Rusijos Užsienio reikalų ministerija apkaltino JAV, Australiją ir Lietuvą dėl „nesibaigiančio kraujo praliejimo“ pietryčių Ukrainoje, Donbaso regione.

Rusijos URM spaudos tarnybos pranešime sakoma, kad Ukrainos vyriausybės pareiškimą, kad ugnies nutraukimo režimas Malaizijos keleivinio lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos zonoje neveiks iki antrosios tyrimo fazės pradžios, Rusija įvertino kaip Jungtinių Tautų rezoliucijos 2166 pažeidimą. Ši rezoliucija reikalauja nutraukti visus karo veiksmus katastrofos rajone. Skaityti toliau

Kanberoje panaikintas leidimas tuoktis homoseksualams (6)

gejai-diktatas-r.garuolio-nuotrAustralijos Aukščiausiasis teismas panaikino įstatymą, leidusį vienos lyties asmenų santuoką Australijos sostinės teritorijoje.

Spalį Kanberos parlamentas, patvirtinęs atitinkamus įstatymus, tapo pirmąja ir vienintele Australijos dalimi, legalizavusi vienos lyties asmenų santuokas. Tokį sprendimą užprotestavo nacionalinė valdžia, teigdama, kad tai nesuderinama su šalies įstatymais, kai beveik prieš 10 metų buvo patvirtinta, kad santuoka įmanoma tik tarp vyro ir moters. Skaityti toliau

Valstybės diena paminėta visame pasaulyje vieningai giedant tautišką giesmę (0)

Tautiškos giesmės giedojimas Australijoje | Organizatorių nuotr.

Liepos 6-ąją minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, lietuvių bendruomenės užsienyje būrėsi ir giedojo Lietuvos valstybės himną. Prie iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ prisijungė tūkstančiai lietuvių visame pasaulyje.

Airijos lietuviai „Tautišką giesmę“ liepos 6 d. rinkosi giedoti Lietuvos ambasadoje Dubline. Šis penktą kartą Airijoje organizuojamas renginys jau tapo svarbia ir gražia tradicija. Sveikindamas renginio svečius Lietuvos ambasadorius Airijoje Vidmantas Purlys pažymėjo, kad prieš 760 metų karalius Mindaugas tvirtai įrašė Lietuvos vardą į Europos politinį žemėlapį,  o šiais metais stodama prie ES Tarybos vairo, šalis dar labiau įsitvirtino laisvų ir demokratiškų Europos valstybių bendrijoje. Skaityti toliau

Lietuvos 19-mečiai palaužė australus ir iškovojo pasaulio krepšinio čempionato bronzą (3)

Pergalė! Australija-Lietuva (U-19) | Alkas.lt nuotr.

Liepos 7 d. vakare Lietuvos krepšinio rinktinė pasaulio jaunimo (iki 19 metų) čempionate, rungtynėse dėl bronzos medalių, po atkaklios ir permainingos kovos ir po pratęsimo palaužė Australijos rinktinę ir iškovojo bronzos medalius rezultatu 106:100 (21:18; 21:16; 14:28; 29:23; 21:15)!

Liepos 6 d. vykusiame pasaulio jaunimo čempionato pusfinalyje mūsiškiai nįstengė pasipriešinti JAV rinktinei ir pralaimėjo rungtynes dėl teisės kovoti finale net 40 taškų skirtumu 60:100 (16:25; 10:22; 18:25; 16:28). Skaityti toliau

Ar prieš 300 mln. metų Australiją sukrėtė 10 km asteroidas? (1)

Australija | redorbit.com nuotr.

Prieš 300 mln. metų į pietinę Australijos dalį įsirėžęs gigantiškas net 10 km skersmens asteroidas visiems laikams pakeitė Žemės veidą, skelbiama naujo tyrimo ataskaitoje. Smūgio vietoje likęs 193 km skersmens krateris yra trečias didžiausias krateris planetos paviršiuje. Manoma, kad ši katastrofa taipogi sukėlė masinį gyvybės išmirimą. Tikėtina, kad netoli šio kraterio bus rastas krateris dvynys, kurį galėjo palikti perpus skilusio asteroido antroji dalis – geologai jau pradėjo geologinės anomalijos tyrimus. Skaityti toliau

R.Berankis A.Murėjų privertė paplūšėti dėl pergalės (0)

R.Berankis. Organizatorių nuotr.

Ankstyvą šeštadienio rytą Lietuvos teniso gerbėjai galėjo stebėti ypatingą reginį – centriniame prestižinio „Grand Slam“ serijos turnyro „Australian Open“ korte, „Rod Laver“ arenoje, vykusiame varžybų šešioliktfinalyje susitiko geriausias mūsų šalies tenisininkas 22-ejų metų Ričardas Berankis (ATP-110) ir olimpinis čempionas bei trečioji pasaulio raketė 25-erių metų škotas Andis Murėjus (Andy Murray).

Nepaisant prastos pradžios (pirmame sete iš karto atsiliko 0:3), R. Berankis įrodė, kad jo vieta yra planetos Skaityti toliau

R.Berankis žais su trečiąja planetos rakete – A.Murėjumi (video) (0)

R.Berankis, „Facebook“ nuotr.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Melburne (Australija) vykusioje prestižinių „Australian Open“ pagrindinių varžybų antro rato dvikovoje Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis  iškovojo vieną įspūdingiausių pergalių savo ligšiolinėje karjeroje ir per 1 valandą 17 minučių 6:2, 6:3, 6:1 sutriuškino vokietį Florianą Mayerį.

Lietuvio laukia akistata su trečiąja pasaulio rakete škotu Andi Murėjumi (Andy Murray). Skaityti toliau

Australija žengė kategorišką žingsnį prieš rūkymą (1)

Australijoje jau žengtas didelis žingsnis – nuo gruodžio 1-osios cigaretės bus pakuojamos į vienodus pakelius, gamintojų logotipai bus vos įskaitomi, o siaubingi perspėjamieji vaizdai užims didžiąją pakelio paviršiaus dalį.

Tabako industrija pralaimėjo kovą su griežtai prieš rūkymą kovoti nusiteikusia Australijos valdžia – šalies Aukščiausiasis teismas atmetė tabako gamintojų pretenzijas, Skaityti toliau

Klaipėdoje vyks tarptautinė bibliotekininkų konferencija (0)

efoto.lt | E.Darskaus nuotr.

Š. m. rugpjūčio 8-9 d. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25) vyks Tarptautinės bibliotekininkų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama tarptautinė konferencija „Bibliotekos tinkluose: kuriančios, dalyvaujančios, bendradarbiaujančios“ (Libraries in Networks: Creating, Participating and Co-operating). Skaityti toliau

S.Krupeckaitė pelnė sidabrą, A. Trebaitė nebaigė antrosios rungties (0)

S.Krupeckaitė

Australijos mieste Melburne vyksta pasaulio dviračių treko čempionatas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos atstovai.

29 metų dviratininkė Simona Krupeckaitė sprinto lenktynių pusfinalyje šiandien, balandžio 6 dieną įveikė 23 metų ukrainietę Liubovę Šuliką ir buvo užsitikrinusi mažiausiai sidabro medalį.

Finale S. Krupeckaitė lenktyniavo su Pekino olimpinių žaidynių bei penkiskart pasaulio čempione 31 metų brite Viktoria Pendleton, Skaityti toliau

A.Sereikaitė – pasaulio jaunimo vicečempionė (0)

1 tūkst. 500 metrų distancijoje | speedskating.lt

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku pasaulio jaunimo (iki 20 m.) čempionate Australijoje, Melburne, 500 metrų distancijoje, Agnė Sereikaitė iškovojo sidabrą.

A. Sereikaitė 1 tūkst. 500 metrų distancijoje užėmė 8 vietą, tačiau pagerino asmeninį rekordą. Ji distanciją įveikė per 44, 998 sekundės. Skaityti toliau

Didžiausią pasaulyje radioteleskopą sudarys maždaug 3 tūkst. palydovinių lėkščių (0)

www.technologijos.lt

Būsimojo projekto piešinys iš „Wikimedia“

Australija siekia pasistatydinti didžiausią ir jautriausią pasaulyje 2,1 mlrd. JAV dolerių vertės radijo teleskopą SKA (liet. k. – „Kvadratinio kilometro masyvas“). Jis turėtų suvienyti bendras australų-naujazelandiečių pastangas artimiausią rugsėjį paleisti milžinišką vadinamosios debesų kompiuterijos projektą, kuris gali tapti vienu didžiausių mokslinio pobūdžio debesų kompiuterijos tinklų pasaulyje.

Toks tinklas mokslo tikslais apjungtų daugybės pasaulyje veikiančių stacionarių kompiuterių resursus. Skaityti toliau