Žymos archyvas: augintiniai
„Gyva“ kalėdinė dovana neturėtų būti iš svetimų, priešiškų rūšių sąrašo (0)
Raštuotasis ar puošnusis, vadinamasis amerikinis balinis, vėžlys, sibirinis burundukas, paprastasis meškėnas – gyvūnai, kuriuos apie svetimas priešiškas rūšis nežinantys žmonės vis dar mielai augina namuose. Artėjant šventėms dažnas vaikas pasvajoja apie „gyvą“ kalėdinę dovaną, todėl gamtosaugininkai pataria tėvams, prieš ieškant vėžlio ar kito laukinio gyvūno, pasitikrinti, ar jis nėra įrašytas į Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą ir Sąjungai susirūpinimą keliančių invazinių svetimų rūšių sąrašą.
Į šiuos sąrašus įtrauktus gyvūnus draudžiama parduoti, perkelti, įsivežti ar kitaip platinti. Apskritai, prieš įsigyjant laukinį gyvūną, reikėtų gerai pasvarstyti, ar bus galimybių juo rūpintis, skirti laiko jo priežiūrai, taip pat būtina pasidomėti jo natūraliais instinktais. Lietuviški ir lotyniški rūšių pavadinimai kartais keičiasi, todėl prieš įsigyjant augintinį vertėtų pasitikslinti, Skaityti toliau
Griežtinama jaunų gyvūnų augintinių įvežimo tvarka (0)
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) parengė įsakymo projektą, kuriuo siekiama užkirsti kelią nelegaliai prekybai gyvūnų augintinių jaunikliais, įvežamais į Lietuvą iš trečiųjų šalių.
Remiantis naujai parengtu įsakymu, į Lietuvą iš kaimyninių šalių (Baltarusijos ir Rusijos) bus leidžiama vežti šunis, kates ir šeškus tik vyresnius kaip 12 savaičių amžiaus ir vakcinuotus nuo pasiutligės, išskyrus išimtinius atvejus, kuriems turės būti išduoti išankstiniai leidimai. Latvijoje ir Lenkijoje jau dabar neleidžiama įvežti nevakcinuotų jaunų augintinių, išskyrus išimtinius atvejus. Skaityti toliau
Nauja mada Lietuvoje: gyvūnai darbo vietoje (0)
Jau įprastą tradiciją penktadienį darbe vilkėti džinsus keičia nauja tendencija – į darbo vietą atsivesti savo augintinį. Vakaruose augintiniu darbo vietoje nedaug ką nustebinsi. Štai JAV maždaug penktadalis įmonių, tarp kurių ir tokie milžinai kaip „Google“ ir „Amazon.com“ darbuotojams leidžia į darbą atsivesti augintinį. Nors Lietuvoje tokia mada dar tik žengia pirmuosius nedrąsius žingsnius, Pigu.lt duris augintiniams nusprendė atverti bent kartą per mėnesį.
Idėja keturkojus atsivesti į darbo vietą pirmą kartą buvo pristatyta Didžiojoje Britanijoje 1996 m. Skaityti toliau
Seimas po pateikimo pritarė siūlymui atsisakyti visuotinio gyvūnų ženklinimo (0)
Balandžio 14 d., Seimas po pateikimo pritarė „Gyvūnų gerovės ir apsaugos“ įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma atsisakyti nuo sausio 1 d. įsigaliojusios nuostatos privalomai ženklinti visus šunis, kates ir šeškus.
Pataisomis siūloma mikroschemomis ženklinti bei registruoti Gyvūnų augintinių registre tik iš Lietuvos teritorijos išvežamus ir į ją įvežamus šunis, kates, šeškus bei pavojingomis laikomas šunų veisles.
Ką privalo žinoti naminių gyvūnų augintojai, artėjant vasarai? (0)
Atšylančiais orais ypač džiaugiasi įvairių gyvūnų augintojai. Pagaliau pasivaikščiojimai gryname ore taps ne prievole tamsiu paros metu, bet – džiaugsmingu atokvėpiu tyrame ore, šildant pavasario ar vasaros saulei. Su keturkoju draugu pasivaikščiojimas tampa tikra atgaiva nuo darbo, rutinos ir besisukančios kasdienybės. Kita vertus, po gaivių atokvėpių, užklumpa ir nemalonios staigmenos: pavasario žolėje nubundančios erkės, kurios, tarsi maži siurbliukai, įsikimba į augintinių odą, sukeldami nemalonumų tiek pačiam keturkojui, tiek jo šeimininkui.
Kaip elgtis, kaip apsisaugoti nuo erkių ir ką vertėtų žinoti, pataria Lietuvos sveikatos Skaityti toliau
Požymiai, perspėjantys, kad augintinį užkrėtė erkė (0)
Jau pabudo erkės ir aktyvios jos bus iki spalio mėnesio. Šios kraujasiurbės platina daugybę virusinių ir bakterinių ligų. Naminius gyvūnus jos gali apkrėsti net 15 rūšių ligomis – neretai sunkiomis ir net mirtinomis formomis. Itin pavojingos erkės pavasarį, nes peržiemojusios ir išlindusios iš dirvožemio, aktyviai ieško maisto – žmonių ar gyvūnų kraujo. Pavasarį jaunos erkės (vadinamosios nimfos) būna labai mažos, todėl jas sunku pastebėti. Skaityti toliau
Kuo rizikuojame vesdamiesi keturojus draugus į paplūdimį (0)
Karštą vasarą atgaivos ieškome prie ežerų, upių, pajūryje. Keturkojų mylėtojams iškyla klausimas – ar galima augintinį vežtis kartu su savimi į paplūdimį. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai primena apie riziką, kurią gali sukelti žmonėms keturkojai, lankydamiesi žmonėms skirtuose paplūdimiuose.
Vilniaus paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir žmonių elgesio vandens telkiniuose taisyklėse (kurias nustato Vilniaus miesto savivaldybė) nustatyta, kad paplūdimiuose vedžioti šunis ir kitus gyvūnus bei maudyti juos, kai tuo metu maudosi žmonės, draudžiama. Skaityti toliau
Klastingasis kačių Herpes virusas (0)
Kai jūsų katinui užgulta nosis – jis čiaudi, ašaroja ir sloguoja, jūs galvojate, kad jūsų augintinis tik persišaldė. Tačiau tai gali būti kačių herpes virusinė infekcija, kitaip vadinama rinotracheitu. Žmonės dažnai išsigąsta, išgirdę žodį herpes, nes mano, kad tai Herpes simplex virusai, sukeliantys ligas žmonėms. Todėl laikas nuo laiko interneto portalų forumuose vykstančiose diskusijose sukeliama panika: žmonės, gelbėkite, gyvūnėliui ant snukučio atsirado spuogai – tikriausiai jis susirgo herpesu (lūpų pūsleline).
Tuomet daugeliui iš mūsų iškyla klausimas, kas yra kačių infekcinio rinotracheito sukėlėjas, kaip juo užsikrečiama , koks gydymas ir svarbiausia – kur ir kas gali atlikti tokius tyrimus, nustatant šią ligą? Skaityti toliau
Kaip per šalčius pasirūpinti naminiais gyvūnais (1)
Spaudžiant stipriems šalčiams ypatingą dėmesį reikėtų skirti savo augintiniams: tiek katėm ir šunim, tiek ūkiniams gyvūnams. Svarbu juos apsaugoti nuo šalčio ir pasirūpinti, kad turėtų pakankamai tinkamo maisto.
Daugelis šunų ir kačių mylėtojų įsitikinę, kad jų augintojus nuo šalčio apsaugo kailis, tačiau kai termometro stulpelis nukrenta iki -10 laipsnių ar dar žemiau, vien tik tokia apsauga keturkojams nepadeda. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų, katės ir šunys yra jautrūs nušalimams ir hipotermijai (bendram kūno atšalimui), todėl esant labai žemai aplinkos temperatūrai nereikėtų jų palikti ilgą laiką lauke. Norint apsaugoti augintinius nuo neigiamo šalčio poveikio, rekomenduojama sutrumpinti jų pasivaikščiojimą lauke iki dešimties penkiolikos minučių. Skaityti toliau
Pasirūpinime savo augintiniais ir per šventes (0)
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena naminių gyvūnų laikytojams, kad šiuo gražiu laikotarpiu, kai daugelis užsiėmę šventiniais rūpesčiais, nereikėtų pamiršti ir savo augintinių.
Kalėdos ir Naujųjų metų šventė – nuostabus metas, tačiau ne visada jis toks ir jūsų augintiniams. Todėl reikėtų imtis tam tikrų papildomų atsargumo priemonių. Keletas patarimų, kaip išvengti šventinių pavojų naminiams gyvūnams. Skaityti toliau
Apsaugokim savo augintinius nuo šalčio (0)
Šaltas oras gali kelti rimtą grėsmę jūsų augintinių sveikatai. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai augintinių savininkams primena, kad spaudžiant dideliam speigui būtina apsaugoti ir tinkamai prižiūrėti auginamus gyvūnus.
Reakcija į šaltį – nevienoda
Namų augintinių tolerancija šalčiui nėra vienoda, tai priklauso nuo keleto faktorių, tokių kaip kailio storis, kūno riebalų atsargos, aktyvumo lygis ir augintinio sveikatos būklė.
Ilgaplaukiai ir storo kailio šunys yra tolerantiški šalčio poveikiui, tačiau didelis šaltis ir jiems gali kelti pavojų. Skaityti toliau