Žymos archyvas: audra

Lietuvą merkia liūtys (nuotraukos) (0)

Alkas.lt, M. Bartkaus nuotr.

Žadėtoji audra jau keliauja per Lietuvą. Kauniečiai feisbuke rašo, kad Kauną skandina liūtis.

„Kas vyksta Kaune“ praneša, kad ketvirtadienio pavakarę prasidėjus liūčiai, sutriko transporto eismas vienoje iš pagrindinių miesto transporto arterijų – Savanorių ir Taikos prospektų sankryžoje, dar kitaip vadinamoje „aklųjų“.

Pranešama, kad prasidėjus stipriam lietui, šviesoforas tiesiog užgeso. Skaityti toliau

Audros metu negalima artintis prie elektros tinklo įrenginių: keturi svarbiausi patarimai (0)

elektros-tinklai_technologijos.lt

Pranešama, jog liepos 28 dieną, ketvirtadienį, antroje dienos pusėje Lietuvos centrinėje bei rytinėje dalyse numatoma audra. Jos metu vėjo greitis gali siekti 15–20 metrų per sekundę, o vietomis jis gali sustiprėti iki 25 metrų per sekundę.Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prašo gyventojų gamtos stichijų metu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų.

ESO primena, jog pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti ESO trumpuoju numeriu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Skaityti toliau

Savaitgalį praūžusi audra – viena stipriausių ir daugiausia žalos padariusi per pastaruosius metus (0)

scoopnest.com nuotr.

Savaitgalį Lietuvą talžiusi audra vartė medžius, sutrikdė elektros tiekimą, plėšė namų stogus,  skandino gatves ir paralyžiavo eismą. Ugniagesiai net 102 kartus vyko gesinti gaisrų ir atliko 672 kitus gelbėjimo darbus. Elektros skirstymo tinklo bendrovės  „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis, be elektros Lietuvoje buvo likę apie 60 tūkst. gyventojų. Gedimus per savaitgalį šalino daugiau nei 200 operatyvinių komandų. Iki sekmadienio vakaro elektros tiekimas buvo atstatytas didžiajai daliai klientų.

Skaityti toliau

Pusei elektros neturėjusių gyventojų atkurtas elektros tiekimas (0)

nulauzti medziai.audra_vilnis.lt nuotr

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) tęsia penktadienio vakarą ir naktį siautusio škvalo padarinių likvidavimą. ESO per šeštadienį pašalino didžiąją dalį elektros tiekimo sutrikimų po to, kai dėl gamtos stichijos be elektros buvo likę apie 60 tūkst. elektros vartotojų. Šeštadienį 18 val. be elektros buvo likę apie 28 tūkst. elektros vartotojų.

Penktadienio vakarą gamtos stichija daugiausia žalos padarė Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Utenos regionams. Vėliau – naktį iš penktadienio į šeštadienį – gamtos stichija smogė Klaipėdos ir Šiaulių regionams. Skaityti toliau

Dešimtyje JAV valstijų dėl pūgos paskelbta nepaprastoji padėtis (video) (1)

BBC nuotr.

Dešimtyje JAV valstijų dėl pūgos šalies rytinėje dalyje paskelbta nepaprastoji padėtis.

Manoma, kad tokia sniego pūga gali tapti didžiausia per paskutinį šimtmetį.

Kol kas pranešama apie 9 gamtos stichijos aukas. daugiausiai žmonių nukentėjo per automobilių avarijas

Šalies sostinėje Vašingtone iškrito 60 cm sniego. Kentukio valstijoje kai kur iškrito 46 cm. Skaityti toliau

Audra pajūriui didelių nuostolių nepadarė (0)

D.Lukauskienės nuotr.

Savo sričių žinovai tikrina, kiek žalos pajūrio paplūdimiams padarė visą savaitgalį siautusi audra. Pirminiais duomenimis, nuostoliai turėtų būti nežymūs.

Šių metų sausio 2–5 dienomis pajūryje siautusi audra ženklios žalos pajūrio krantams Kuršių nerijos nepadarė. Keliose vietose nuardyta prieškopė, Nidos paplūdimyje pažeisti vieni mediniai laiptai. Kiek labiau nukentėjo Kopgalyje prieš kelis metus suformuota dirbtinė prieškopė – čia nuplauta apie 500 kubinių metrų smėlio, nestipriai nuardyti žabų klojiniai. Skaityti toliau

Viduržemio regatoje legendinė jachta „Ambersail“ atlaikė audrą ir stipriausiųjų grupėje finišavo ketvirta (1)

ambersaill-fastnet.rorc.org

„Šita jachta sukurta ekstremalioms sąlygoms. Turi tiesiog ja pasitikėti, pasitikėti jos konstrukcija, ir tada vienintelė įgulos užduotis – „ginti“ ją iki maksimumo,“ – sugrįžęs iš prestižinės Viduržemio jūros regatos „The Rolex Middle Sea Race“ sakė „Ambersail“ kapitonas Saulius Pajarskas. Nors pusę regatos distancijos įgula kamavosi štilyje, pabaigoje papūtus štorminiams vėjams „Ambersail“ pateko į savo tikrąją savo stichiją ir antrąjį varžybų etapą įveikė antra iš visų 123-jų regatoje dalyvavusių jachtų.

Perskaičiavus laiką, „Ambersail“ paskelbta ketvirta stipriausiųjų ORC1 grupėje, aplenkusi net 100 pėdų monstrą „Esimit Europa 2“, kuriai vadovavo Olimpinis čempionas ir Amerikos taurės nugalėtojas kapitonas Johanas Šumanas (Jochen Schumann). Skaityti toliau

Užfiksuotas vienas rečiausių dangaus reiškinių – raudonosios „fėjos“ (nuotraukos) (0)

Raudonosios „fėjos“ | dailymail.co.uk

Fotografas užfiksavo meteorologiniu fenomenu vadinamą reiškinį – raudonąsias „fėjas“.

Šiuo mistiniu vardu vadinami trumpalaikiai, tačiau masyvūs raudonos šviesos blyksniai, susidarantys virš perkūnijos debesų.

Pirmąkart oficialiai šis oro fenomenas užfiksuotas palyginti visai neseniai – 1989 metais.

Kodėl mokslas apie tokį reiškinį sužinojo taip vėlai? Viena iš priežasčių yra jos trumpalaikiškumas. Pasirodžiusios raudonosios „fėjos“ egzistuoja vos kelias milisekundes. Skaityti toliau

Žaibų kirčių liepos mėnesį nestinga (0)

Žaibas | E.Drąsučo nuotr.

Šiemet dėl žaibo iškrovos Lietuvoje kilo 26 gaisrai (pernai per tą patį laikotarpį – 38). Žmonių aukų ir traumų juose pavyko išvengti, tačiau šie gaisrai gyventojams padarė nemažų nuostolių, nuniokodami gyvenamuosius namus, ūkinius pastatus, vasarnamius bei kitą turtą.

Šią savaitę dėl žaibo iškrovos kilo net 6 gaisrai. Trys iš jų kilo antradienį, Lazdijų rajone, Šutronių kaime, dėl žaibo iškrovos užsidegė gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė dalis stogo ir perdangos, apdegė sienos ir viduje buvę namų apyvokos daiktai. Nuo gaisro pavyko apsaugoti šalia esančią malkinę ir tvartą. Kiek vėliau Alytaus rajone, Skaityti toliau

Lietuvoje laukiama labais smarkaus vėjo, sniego ir pūgų (0)

mirror.co.uk nuotr.

Nors meteorologai pastaruoju metu nuolat spėlioja prasidėsiant žiemiškus orus, tačiau žiema neskuba o meteorologai spėlioja toliau. Taip atkakliai spėliojant, matyt vieną dieną tikrai atspės.

Šiandien Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė į Lietuvą ateinant ne tik sniegą, pūgas, bet ir uraganiną vardu – Ksaveras.  Esą gruodžio 6-osios naktį Pietryčių Baltijoje, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje ir Kuršių mariose pietų, pietvakarių vėjo gūsiai sustiprės nuo 28 iki 32 metrų per sekundę, o pajūryje – nuo 28 iki 30 metrų per sekundę. Vakarų Lietuvoje pūs labai smarkus vėjas. Skaityti toliau

Nukertant medį galima išsaugoti mišką (0)

miskas-vaiskuno-K100Šalyje siautėjant audroms reikia susimąstyti apie tai, kad auginant mišką neužtenka pasitikėti tik gamtos dosnumu. Kartais apvalant mišką nuo kenkėjų, vėjovartos ar vėjolaužos pažeistų medžių galima apsaugoti didelius miško plotus.

„Situacija paradoksali, tačiau paaukojant ir iškertant kai kuriuos medžius, miškui padarysime daugiau naudos, nei juos paliekant. Dėl to miškų savininkai turėtų rimtai žiūrėti į sanitarinius kirtimus, kurių metu iškertami stipriai pažeisti, džiūstantys medžiai ir sausuoliai“, – teigia lietuviškos miškininkystės kompanijos vyriausiasis miškininkas Andrius Kertenis. Skaityti toliau

Uraganas „Sandy“ niokoja JAV rytinę kontinento dalį (tiesioginė transliacija, video) (0)

Uraganas „Sandy“ pasiekė rytinę JAV pakrantę. Pranešama, kad keliaudama nuo Vakarų Virdžinijos iki Šiaurės Karolinos ir Konektikuto audra pražudė mažiausiai 16 žmonių.

Žmonės žuvo Niujorke, Naujajame Džersyje, Pensilvanijoje, Vakarų Virdžinijoje ir Šiaurės Karolinoje ir net Kanadoje, kur moters mirtis siejama su ant jos užkritusiu reklaminiu stendu nuo stipraus vėjo. Skaityti toliau

Tropinė audra „Izaokas“ artėja prie Floridos (video) (0)

Kuba. BBC nuotr.

Tropinė audra „Izaokas“ (Isaac) jau pasiekė dalį Kubos ir Haitį. Dėl audros buvo atšaukti skrydžiai, nukentėjo naftos gavyba ir mažiausiai šeši žmonės žuvo Karibų jūros valstybėje Haityje.

JAV Floridos gyventojai jaučia artėjančios tropinės audros pirmuosius požymius – pajūrio gyventojai jau pastebi stiprėjantį vėją, lietų, yra elektros sutrikimų.

Kol kas tiksliai neaišku, kur tiksliai audra smogs gilyn į Šiausrė Amerikos žemyną. Skaityti toliau

Jūra baigia pasiglemžti Melnragės paplūdimį (1)

Ruduo kopose|iš efoto.lt Vijos nuotr.

Per prieš savaitę praūžusią audrą Klaipėdoje labiausiai nukentėjo pirmosios Melnragės paplūdimys. Krantotvarkos specialistai sako, kad prieš imantis jį tvarkyti būtina apsispręsti – poilsiui ar uostui jis bus skirtas ateityje, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Teigiama, kad prieš maždaug du dešimtmečius paplūdimys šioje vietoje, šalia uosto vartų molų, buvo apie pusšimčio metrų pločio. Dabar jo beveik nelikę. Skaityti toliau

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja – link Lietuvos artėja audra (0)

Vėjo žala | wunderground.com nuotr.Sinoptikai praneša, kad sausio 4-os naktį, artėjant aktyviam ciklonui iš vakarų, Lietuvoje stiprės vėjas. Naktį pietvakarių, pietų vėjo gūsiai daug kur šalyje sieks 15–18 metrų per sekundę, pajūryje antroje nakties pusėje vėjas sustiprės iki 20–23 metrų per sekundę.

Sausio 4-os dieną pietvakarių, vėjo gūsiai sieks 15–20 metrų per sekundę, vakariniuose rajonuose gali sustiprėti iki 25 metrų per sekundę, pajūryje iki 28–30 metrų per sekundę. Sausio 5-os naktį pietvakarių vėjo gūsiai 15–20 metrų per sekundę, vietomis iki 25 metrų per sekundę. Skaityti toliau

Hidrometeorologai perspėja apie gruodžio 29-os naktį kilsiančią audrą (0)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Meteorologinių prognozių skyrius perspėja apie galimą audrą kurios metu maksimalus vėjo greitis sieks 15–27 m/s.

Pranešama, kad gruodžio 29-os pirmoje nakties pusėje pradės stiprėti pietų, pietvakarių vėjas. Jo gūsiai pajūryje sieks 15–18 m/s. Dieną pietvakarių vėjo gūsiai šiaurės vakarinėje respublikos pusėje sieks 15–20 m/s, pajūryje iki 25 m/s. Stiprus pietvakarių vėjas išsilaikys ir gruodžio 30-os naktį, jo gūsiai dar sieks 15–20 m/s. Skaityti toliau

Naktis iš sekmadienio į pirmadienį buvo labai audringa (0)

delfi.lt nuotr.Naktis iš sekmadienio į pirmadienį kaip ir laukta buvo audringa. Stiprus vėjas dar nenurimo iki šiol. Ankstų pirmadienio rytą be elektros Lietuvoje buvo likę apie 60 tūkst. gyventojų. Tačiau tikėtina, kad daugumai vartotojų elektros tiekimas pirmadienį bus atnaujintas.

Kauno regione elektros neturėjo daugiau kaip 18 tūkst. gyventojų, Klaipėdos – per 15 tūkst. Palangoje – 3 tūkst., Plungėje – 3 600, Kretingoje – 1600, Tauragėje – 1800, Šilalėje – 2100, Šilutėje – 1500. Skaityti toliau

Lietuvoje laukiama audringos nakties (0)

Lietuvos orų spėjikai praneša, kad šią naktį Lietuvoje pūs labai stiprūs vėjai, vėjo gūsiai daug kur sieks nuo 20 iki 25 m/s, vietomis nuo 28 iki 32 m/s, o Baltijos pajūryje vėjo greitis įsibėgės net iki 33–35 m/s.

Artimiausią parą bus debesuota. Protarpiais lis, vietomis smarkiai. Žemiausia temperatūra bus2–7 laipsniai šilumos. Skaityti toliau