Žymos archyvas: asmenybė
Atidaroma pirmoji Lietuvoje humanistinė mokykla (2)
Nuo ateinančių mokslo metų Vilniuje pradeda veikti pirmoji Lietuvoje humanistinė mokykla. Mokyklos koncepcija paremta tikėjimu, jog kiekvienas vaikas į šį pasaulį ateina su savo misija, pašaukimu. Mokytojo užduotis – skatinant vaiko asmenybės formavimąsi, padėti jam rasti tai, kam yra pašauktas šiame gyvenime.
Pedagogų teigimu, mokslo žinios šioje mokykloje perduodamos visų pirma tam, kad jas gaudamas vaikas bręstų kaip kilnus žmogus, gyvenime kurtų ir skleistų gėrį. Humanistinės mokyklos įkūrėjai įsitikinę, Skaityti toliau
Teatro sąjungos renginių sezoną atidarys Č. Stonio literatūrinė kompozicija (0)
Lietuvos teatro sąjunga atidaro pavasario renginių sezoną ir kviečia į pirmąjį vakarą. Balandžio 4 d. (pirmadienį), 18 val. žiūrovai išvys literatūrinę Česlovo Stonio kompoziciją „Tebūnie Dievo valia“, skirtą šviesiam arkivyskupo Teofilio Matulionio atminimui.
Vakaro programoje dalyvauja aktoriai – Česlovas Stonys, Saulius Sipaitis ir operos solistas Pranas Zaremba.
Žymus Lietuvos arkivyskupas Teofilis Matulionis (1873-1962) –meilės, atlaidumo, tikėjimo, vilties ir tiesos skleidėjas. Skaityti toliau
Kviečia trys tarptautiniai Meilės Lukšienės metų renginiai (1)
Šią savaitę rengiami trys tarptautiniai renginiai, užbaigsiantys habil. dr. Meilės Lukšienės 100-ųjų gimimo metinių minėjimą.
Balandžio 24 d. 13.00–14.30 val. Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3, Vilnius) vyks Helsinkio universiteto profesoriaus dr. Jario Lavoneno (Jari Lavonen) vieša paskaita „Naujos doktorantūros studijų tendencijos Suomijoje“.
Vėliau, 16.00–17.30 val., Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje (A. Volano g. 2, Vilnius) vyks konsultacija „Švietimo vaidmuo Skaityti toliau
Meninės raiškos įtaka vaiko asmenybės augimui (0)
Rugsėjo 21 d. Namo inžinerijos ir interjero centras (NIC) surengs kūrybines dirbtuves mažiesiems. Į jas susirinkę vaikai žaisdami susipažins su interjero kūrybos vyksmu bei lavins kūrybiškumą.
„Interjero dizaino dienos mažiesiems metu spalvinsime erdvinius namų interjerus, iš plastilino lipdysime baldus, karpysime ir lankstysime namus, susipažinsime su interjero dekoravimo subtilybėmis bei sieksime rekordo. Visi kartu piešime bendrą svajonių kambarį. Sieksime, kad jis būtų pripažintas didžiausiu piešiniu“, – pasakoja NIC atstovas Nerijus Urbonavičius.
Užsiėmimai vyks prie NIC plytinčioje pievoje. Skaityti toliau
Vydūno draugija kviečia paminklą Vydūnui statyti visiems kartu (2)
Likus nepilniems penkeriems metams iki žymaus Kūrėjo Vilhelmo Storosto (1868- 1953), gimimo 150-mečio (2018 m. kovo 22 d.), Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos skyrius pasiūlė statyti Vydūnui paminklą Klaipėdoje, numatomoje rekonstruoti Atgimimo aikštėje.
Iškilus kūrėjas ir mąstytojas Vydūnas, viena iš pačių ryškiausių Tautai ir Valstybei nusipelnusių asmenybių, yra vertas ne mažesnio pagerbimo kaip M.Mažvydas, K.Donelaitis, A.Baranauskas, M.K.Čiurlionis, J.Basanavičius, Maironis, I.Simonaitytė ar kitas panašaus masto Kūrėjas. Skaityti toliau
E.Ilgiuvienė. Koks amžius geriausias tėvystei? (1)
Turbūt pastebėjote, kad ir mūsų šalyje, gal nusižiūrėjus nuo Vakarų, o gal ir dėl spartėjančio gyvenimo tempo ir kintančių prioritetų, jauni žmonės, net ir mylėdami vienas kitą, neskuba tuoktis ir juo labiau tuoj pat planuoti šeimos pagausėjimo. Tačiau gal nereikėtų stebėtis, gal vyresni tėvai labiau subrendę, gali daugiau duoti savo vaikui? Taigi apie tai, kiek tokia mada yra gera ir kokių turi minusų, kalbame su psichologe psichoterapeute Elona Ilgiuviene.
Su kokiais sunkumais susiduria jauni tėvai?
Jauni tėvai turi daug energijos, ir tai svarbiausias jų privalumas auginant vaikus. Skaityti toliau
Kuo Maironis galėtų būti svarbus mokiniui? (5)
Kai prieš dešimt metų Vilniuje minėjome 140-ąsias Maironio gimimo metines, šviesaus atminimo prof. Vanda Zaborskaitė, atsakydama į klausimą, kaip skaityti Maironį, kad jį išgirstume, sokratiškai pradėjo – nežinojimo išpažintimi. Ji tada sakė: ,,Aš nežinau, kaip šiandien skaityti Maironį“. Ji prisiminė ankstesnius laikus, kaip jis buvo skaitomas, kaip keitėsi Maironio skaitymo akcentai. Iš Maironio poezijos daug ko galima pasisemti. Profesorė išskyrė naivųjį grožį eilėraštyje ,,Tėvynės dainos“, jai brangiausią ,,Vakarą“, Skaityti toliau
Su šypsena: psichologui kelia įtarimą visi, nesinaudojantys „Facebook“ (2)
Psichologas iš Hanoverio (Vokietija) Christophas Moelleris atkreipė dėmesį į tai, kad nei Norvegijos teroristas Andersas Breivikas, nei neseniai kino teatre žudynes surengęs amerikietis Jamesas Holmesas neturėjo savo paskyrų socialiniame tinkle „Facebook“. Ekspertas įsitikinęs, jog tai pirmas požymis, leidžiantis spėti apie asocialų asmenybės charakterį, praneša „Der Tagesspiegel“.
Ch. Moelleris pateikė visą teoriją apie masines žmogžudystes įvairiose šalyse surengusių maniakų asmenybes. Jis mano, kad ateityje tai galėtų padėti nustatyti potencialius nusikaltėlius dar nespėjus įvykdyti nusikaltimo. Skaityti toliau