Žymos archyvas: antilazeris

J.Milius: Rusijos kritika pieno gamintojams pasenusi ir lengvai atremiama (0)

pienasDar oficialiai nepatvirtintais duomenis, Rusija sustabdė lietuviškų pieno gaminių įvežimą. Apie galimus Rusijos motyvus kalbėjęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius sakė, „šią minute – viskas gandų lygyje, nes jokių oficialių pranešimų iš Rusijos nesame gavę.  Apie tokį Rusijos sprendimą sužinojau iš žurnalistų ir internetinių portalų, o tokio sprendimo priežasčių versijos net septynios. Visos jos labai skiriasi“, – „Laisvajai bangai“ sakė pašnekovas.

Apie tai, ko galėtų imtis tarnyba susidarius tokiai situacijai, J.Milius atsakė, kad tai beprecedentis atvejis, todėl imtis standartinių veiksmų tarnyba negali, nes tam neturi oficialaus pagrindo, o iki šiol buvusius atvejus pavadino „civilizuotais“, „gaudavome oficialų raštą, kuriame išvardindavo pažeidimus. 10 dienų tikrindavo partijas ir jei nepasitvirtindavo, apribojimus nuimdavo, jei pasitvirtindavo Skaityti toliau

Pirmą kartą sukurtas antilazeris (1)

Arūnas Rasakevičius, www.alkas.lt

antilaser

Grupė amerikiečių mokslininkų paskelbė atradę būdą beveik visai nuslopinti lazerio spindulį. Publikacija buvo paskelbta moksliniame žurnale „Science“.

Jų prietaisas du tam tikro dažnio lazerio spindulių pluoštus nukreipia į specialiai sukonstruotą iš silikono pagamintą optinę ertmę, kurioje sklindantys šviesos pluoštai įstringa ir priverčiami šokinėti aplink, kol visa jų energija išsisklaido.

Gali iš karto kilti mintis, kad tai bus galima pritaikyti karo pramonėje kaip priemonę prieš  galingą lazerio spindulį. Tačiau minėtos mokslininkų grupės vadovas Duglas Stounas sako, kad jei kas ir bandys jus „pakepinti“ lazeriu, tai antilazeris nepadės, nes sustabdyto lazerio energija virsta šilumine. Skaityti toliau