Žymos archyvas: ansamblis

„Canto Fiorito” Austrijoje ir Slovėnijoje pristatys XVII a. Vazų ir Habsburgų dinastijų muzikinį paveldą (0)

„Canto Fiorito” | LRKM nuotr.

Vilniuje įsikūręs tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“, bendradarbiaudamas su barokinių pučiamųjų ansambliu „Musica Antiqua Salzburg“, lapkričio 4-6 dienomis Austrijoje ir Slovėnijoje pristatys koncertinę programą „Vazų ir Habsburgų dinastijų muzikinis palikimas“ (projekto meno vadovas Rodrigo Calveyra).

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės valdovai Vazos su Habsburgų dinastija palaikė glaudžius ryšius, Skaityti toliau

Jubiliejaus proga pagerbta dainingoji marcinkoniškė J. Česnulevičienė (0)

varena.lt nuotr.

„Vai toli girdėc, kur Marcinkonys gieda…“, –  jau beveik keturiasdešimt penkerius metus dainuoja Marcinkonių folkloro ansamblis ir šio ansamblio „siela“ – dainingoji narė Juzė Česnulevičienė. Šiemet ji švenčia gražią sukaktį, tad ta proga Marcinkonyse buvo organizuotas jubiliejinis vakaras „Moteris, vainikuota liaudies daina ir šokiu“, kuriame jubiliatę pasveikino Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, Marcinkonių folkloro ansamblis, artimieji, į šventę susirinkę svečiai.

Šventę pradėjo dukra Angelė, sudainavusi pirmąją solinę mamos dainą „Išajau žalion girion Skaityti toliau

Ansamblis „Ratelinis“ švenčia 25 metų sukaktį (video) (1)

Ansmblis „Ratelinis“ | kaunas.lt nuotr.

Balandžio 5 d. Kauno įgulos karininkų ramovės didžiojoje salėje įvyks sukaktuvinis Kauno miesto tautinio meno ansamblio „Ratelinis“ koncertas. 25-erių metų sukaktį švenčiantis meno ansamblis į savo neeilinį šventinį pasirodymą kviečia ne tik Kauniečius, bet ir visus besidominčius mūsų tautine kultūra.

Ansamblis vienija apie 40 įvairių profesijų šokio, dainos ir muzikos mylėtojų, kurie šį pavasarį mini kūrybinės veiklos 25-metį. 2013 metais Kauno kolektyvas įvertinas „Aukso paukštės“ apdovanojimu. Skaityti toliau

Tarptautiniame kultūros festivalyje ,,Teritorija mira“ Kaliningrade – Lietuvos diena (0)

Kulinarinis paveldas Kaliningrade | organizatorių nuotr.

Rugpjūčio 13 – 17 d. Kaliningrade, I.Kanto saloje, Kaliningrado srities kultūros ministerijos iniciatyva, vyksta antrasis tarptautinis kultūros festivalis ,,Teritorija Mira“, kuriame tarp aštuonių užsienio valstybių dalyvauja ir Lietuva.

Rugpjūčio 14 d. festivalio programoje buvo ryškus lietuviškas elementas. Sveikindamas festivalio dalyvius ir svečius Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclavas Stankevičius pabrėžė, jog šiuo metu Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai ypatingai aktualūs kultūriniai ryšiai įtvirtinant geros kaimynystės santykius ir plečiant bendradarbiavimą ne tik kultūros srityje. Dėkodamas organizatoriams už puikią festivalio idėją palinkėjo, kad žodis ,,Taika“ būtų ne tik gražiu, formaliu žodžiu, bet taika būtų mūsų visų pastovi būsena. Skaityti toliau

Jotvingių ir prūsų pavasario sutikimo šventė Ožkiniuose (video) (2)

Jorė Ožkiniuose | organiz. nuotr.

Gegužės 12 d. Jotvingių ir prūsų gyvenvietėje Ožkiniuose vyko Jotvingių ir prūsų pavasario sutikimo šventė. Renginio pradžioje buvo pakeltos Prūsos, Lietuvos ir Latvijos vėliavos, pagerbti jotvingių ir prūsų didvyriai.

Šventės metu buvo atliekamos senovinės apeigos, vyko amatų mugė, ansamblių iš Punsko, Suvalkų bei iš Lietuvos („Kukumbalis“, „Alasėlis“ ir „Rudenėlis“) koncertai, buvo galima lankyti gyvenvietę, šaudyti iš lankų, paragauti Jorės viralo.

Apie šventę pasakoja Jotvingių ir prūsų gyvenvietės savininkas Petras Lukoševičius bei svečiai iš Lietuvos: „Kukumbalio“ ansamblio vadovė Rita Černiauskienė bei šio kolektyvo dalyvis Vytautas Černiauskas. Skaityti toliau

„Ainių“ ansambliui – 20 metų (0)

„Ainiai“

Gegužės 11 d., 17 val., ansamblis „Ainiai” rengia 20-mečio jubiliejinį nemokamą koncertą, kuris vyks Karininkų ramovėje (A. Mickevičiaus g. 19), Kaune.

1992 metais įkurtas Kauno muzikos ansamblis „Ainiai” pažymi 20 metų kūrybinės veiklos sukaktį. Ansamblis originalus, įdomus instrumentų gausa ir įvairove, atlieka ne tik lietuvišką muziką, bet ir įvairius kompozitorių kūrinius.

Kolektyve groja septyni profesionalūs muzikantai, dainuoja trys profesionalūs solistai, kurie yra ne vieno tarptautinio konkurso laureatai. Su didžiuliu pasisekimu ansamblis koncertuoja Lietuvoje ir užsienio šalyse. „Ainiai” – visų valstybinių švenčių puošmena, Skaityti toliau