Žymos archyvas: Andersas Foghas Rasmussenas

Buvęs NATO vadovas mano, kad Rusijos kitas taikinys gali būti Baltijos šalys (6)

grybauskaite-rasmunsenas-NATO-lrp-lt-nuotr-K100Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali surengti hibridinę ataką prieš Baltijos šalis, kad patikrintų, ar NATO mobilizuosis prieš tokį žingsnį, perspėjo buvęs Aljanso vadovas Andersas Foghas Rasmusenas.

Interviu britų dienraščiui „The Telegraph“, danų politikas sakė, kad V. Putinas turi pavojingų ambicijų ne vien Ukrainoje, kur vyriausybės pajėgos kaunasi su Maskvos remiamais prorusiškais separatistais, bet tikriausiai yra nusiteikęs išmėginti Vakarų valstybių ryžtą Baltijos šalyse. Skaityti toliau

A.F.Rasmusenas: būtina investuoti į stiprią NATO ir ES partnerystę (1)

lrs.lt nuotr.

NATO Generalinis Sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas (Anders Fogh Rasmussen) mano, kad siekiant užtikrinti saugumą būtina investuoti ne tik į NATO, bet ir į stiprią NATO ir ES partnerystę.

„Aš tikiu Europa ir NATO ir esu tikras, kad europiečiai neturėtų išlikti vien tik stebėtojais pasaulyje. Mes galime ir privalome būti aktyviais veikėjais pasaulyje“, – teigė NATO vadovas Seime vykstančioje Tarpparlamentinėje bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferencijoje. Skaityti toliau

Izraelis ir JAV grasina karu Iranui (7)

Izraelio premjeras Benjaminas NetanyahuIzraelio premjeras Benjaminas Netanyahu, nerimaudamas dėl Irano atominės programos, galvoja apie karinę intervenciją į šią šalį, rašo JAV žurnalas „Newsweek“. Žydų valstybė jau rengia karines pratybas, išbando balistines raketas. Lietuvos socialistinis liaudies frontas ragina prezidentę D. Grybauskaitę sušaukti skubų JTO posėdį.

Iranas karui pasiruošęs Skaityti toliau