Žymos archyvas: Aleksas Feliksas Steponavičius

Šiauliuose kviečia A. F. Steponavičiaus paroda „Negaliu, kad medis tylėtų“ (0)

Aleksas Feliksas Steponavičius (1949 06 04 - 2013 04 01) | facebook.com nuotr.

Liepos 10 d. (ketvirtadienį) 17 val. Šiaulių dailės galerijoje vyks  Alekso Felikso Steponavičiaus parodos „Negaliu, kad medis tylėtų“ atidarymas. Paroda veiks iki rugpjūčio 9 d.

Aleksas Feliksas Steponavičius (1949 06 04 – 2013 04 01) buvo Lietuvos tautodailininkų sąjungos, meno kūrėjų asociacijos narys. 2004-aisiais metais jam suteiktas Šiaulių miesto metų tautodailininko vardas, apdovanotas kultūros ir meno premija. Aleksas Feliksas Steponavičius dalyvavo daugiau kaip penkiasdešimtyje parodų, surengė šešias personalines parodas.

A. F. Steponavičius gimė Ožkėnų kaime, Šiaulių rajone, kur gyveno kelios Steponavičių kartos: proproseneliai Amilė ir Liudvikas, proseneliai Marijona ir Feliksas, seneliai Teodora ir Kazys, susilaukę 12-kos vaikų. Skaityti toliau

Išnykusio kaimo meistro darbų paroda Kuršėnuose (nuotraukos) (1)

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.

Kuršėnų etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta Ožkėnų kaime, netoli Kuršėnų gimusio Alekso Felikso Steponavičiaus medžio darbų paroda.  Į medžio kvapų pripildytą parodų salę rinkosi kolegos tautodailininkai, svečiai iš Šiaulių miesto, kultūros darbuotojai. Parodoje, tautodailininkei V. S. Šufinskienei padedant, išmaniai demonstruojami mediniai šaukštai, šaukšteliai, samčiai, buitiniai rakandai. Visi jie išdrožti su  dideliu kruopštumu, kantrybe ir meile.

Pats kūrinių autorius prisipažino, kad drožti iš medžio pradėjo nuo vaikystės, kai tėvelis broliukui padarė žaislinę mašinėlę, o jam ir nekliuvo. Skaityti toliau