Žymos archyvas: Aleksandras Kvasnievskis

V. Simulikas. Ar privalome aklai laikytis tarptautinių įsipareigojimų arba kokia žmogiškumo kaina? (5)

Valerijus Simulikas | simulik.lt nuotr.

Vėl atsinaujinus diskusijoms apie Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimą Lietuvoje, norėčiau pasidalinti keliomis mintimis šia tema.

Visų pirma, stebina Lietuvos politikų elgesys. Nors JAV Senato ataskaitoje apie CŽV vykdytus įtariamųjų terorizmu kankinimus konkrečios šalys neįvardijamos, bet žmogaus teisių gynėjai teigia, kad Lietuvoje veikęs centras dokumente įvardytas „violetiniu“ centru. Anot ataskaitos, jis veikė nuo 2005 metų pradžios, o buvo uždarytas 2006 metais.

Skaityti toliau

Į Vilnių atvykstančio Lenkijos užsienio reikalų ministro tikslas – slapčia susitikti su lenkakalbiais Lietuvos piliečiais (9)

Radoslavas Sikorskis | gover.pl nuotr.

Šiandien birželio 30 d. vakare į Vilnių neoficialiai susitikti su lenkų tautine mažuma atvyks Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis. Neoficialiomis žiniomis, ministras taip pat ketina dalyvauti priėmime Nacionalinės dailės galerijoje.

Lietuvos lenkų sąjunga būsimo susitikimo su R.Sikorskiu nekomentuoja ir susitikimo aplinkybių ir vietos neatskleidžia.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos atašė žiniasklaidai Edvard Vickun portalui Alkas.lt paaiškino, kad šis R.Sikorskio atvykimas į Lietuvą nėra jo oficialus vizitas. Skaityti toliau