Žymos archyvas: ACTA

M.Kalnietis. Nepraeina ACTA? Šekit CISPA! (6)

CISPANesenai nugalėjus SOPA (STOP interneto piratavimui aktas) ir PIPA (IP apsaugos aktas), ir vos įpusėjus kovai prieš ACTA (Antipiratinis susitarimas), Amerika bandys smogti demokratijos pagrindams dar vieną smūgį su CISPA – dar viena  antidemokratine sutartimi, kuriai įsigaliojus vyriausybė ir privačios korporacijos dirbtų viena su kita prieš žmogaus teises ir laisves.

Amerikietiškos SOPA ir PIPA sutartys, dėl kilusių masinių streikų internete bei gatvėse 2012 metų sausio 20 d., buvo nepatvirtintos Amerikos Kongreso, po jų iškilo ACTA sutarties skandalas, Skaityti toliau

Šiandien protestai prieš interneto suvaržymą ir Lietuvoje (nuotraukos, video) (3)

K.Čachovskio nuotr., DELFIŠiandien, vasario 11 d., Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei dar šimte Europos miestų vyks protesto akcijos, nukreiptos prieš Tarptautinį prekybos susitarimą dėl kovos su klastotėmis (angl. Anti-Counterfeiting Trade Agreement, ACTA). Priešiškai šiam aktui nusistatę teigia, kad ši sutartis kelia grėsmę interneto laisvei.

ACTA sutarčiai nepritariantys vilniečiai šeštadienį vidurdienį nuo 12 val. rinkosi Vinco Kudirkos aikštėje prieš Vyriausybės rūmus.Susirinko apie pusę tūkstančio protestuotojų.

Susirinkusieji skandavo – „ACTA – stop!“, „ACTA, ACTA bėk iš kiemo!“, „Internetas mūsų, o ne jūsų“ ir kitus šūkius. Skaityti toliau

R.Rabinovičius. ACTA – tylus antsnukis kiekvienam (7)

Aš neklausiu, kiek kas nors galėjo sumokėti kokiam nors vienos-kitos ES šalies žemės ūkio ministrui, dalyvavusiam kažkokiuose slaptuose Europos Sąjungos būreliuose, sugalvojusiuose mums ACTA sutartį, nes visi juk žino – ministrai kyšių neima. Aš tik noriu parašyti, kad ACTA yra nukreiptas ne tik prieš piratus, bet prieš visus. Ir nuo tos sutarties nukentės visi – ir pensininkai, ir moksleiviai, ir studentai, ir supermamos, ir ūkininkai, ir bet kas kitas. Visi be išimčių. Išskyrus, aišku, kelias suinteresuotas grupes.

Aišku, kad jokios neišvengiamybės, pasirašant ACTA, nebuvo. Ir aišku, kad visa tai – ne šiaip sau. Skaityti toliau

R.Karbauskis: Skandalingas ACTA susitarimas kelia grėsmę ne tik Internetui, bet ir maisto saugumui (5)

GMO + ACTA | deesiliustration.com nuotr.Lietuvos visuomenei aktyviai jungiantis prie pasaulinio protesto prieš „Prekybos susitarimas dėl kovos su klastojimu“ (ACTA) susitarimą, kuris riboja Interneto ir saviraiškos laisvę, aiškėja skandalingos šio susitarimo pasirašymo aplinkybės. Nors ACTA susitarimas tiesiogiai susijęs su bendromis intelektinės nuosavybės teisėmis ir pasaulio prekyba, 2011-ųjų metų pabaigoje jis buvo tyliai patvirtintas Europos sąjungos žemės ūkio ministrų susitikime. Deja, Lietuvos Žemės ūkio ministerija nepasivargino surengti platesnės diskusijos, kokias pasekmes toks susitarimas gali atnešti Lietuvai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga viešai kreipiasi į Lietuvos Žemės ūkio ministerija, klausdama, ar pastaroji turėjo Vyriausybės ir Seimo įgaliojimus pasirašyti sutartį, Skaityti toliau

M.Kalnietis. ACTA arba kas iš tiesų, slypi po gražiu šūkiu „Sustabdykime piratavimą internete“? (video) (20)

nuotr. iš sopaprotests.blogspot.com Ar kas nors esate girdėję apie ACTA sutartį? Ar žinote kas slepiasi po šiuo „skambiu“ pavadinimu?

Tie kurie sugalvojo šią sutartį ir įtikino pasirašyti ją 39 šalis (tarp jų ir Lietuvą) nuslėpė ją nuo žmonių. Skelbiama, jog ši sutartis yra labai gera, naudinga ir kalba TIK apie kūrėjų teisių gynimą, kartu ir apie žmogaus teises ir laisves. Todėl kyla logiškas klausimas – Kodėl ši sutartis buvo pasirašyta slapta Tokijuje? Kodėl tiek mažai informacijos buvo suteikta prieš ją pasirašant?

Taigi kas iš tiesų, slypi po  gražiu šūkiu „Sustabdykime piratavimą internete“. Skaityti toliau

Lietuva pasirašė ACTA sutartį (0)

Japonijos užsienio reikalų ministerijoje Tokijuje Lietuva ir kitos Europos Sąjungos valstybės sausio 26 dieną  prisijungė prie ACTA, kuri yra antipiratinė prekybos sutartis.

Nepritariantys sutarčiai kritikuoja ją, nes mano, kad tai apribos išraiškos laisvę internete. Jau rašėme, kad kilo dideli protestai Lenkijoje, kur daugiausia jaunimas ėjo nešdami plakatus su užrašais „Jokios cenzūros“ ar „Laisvas internetas“.

Dėl šios sutarties priėmimo protestavo tokios interneto milžinės kaip „Google“,  „Wikipedia“ ir kt. Skaityti toliau

Lenkai protestuoja prieš tarptautinį įstatymą (3)

Daugiau nei 10 tūkst. lenkų išėjo į gatves protestuodami prieš tarptautinės sutarties pasirašymą (ACTA), kuris, kaip manoma, prasidės interneto cenzūros, praneša BBC.

Donaldas Tuskas pranešė, kad jo vyriausybė ketvirtadienį pasirašys sutartį, kuria siekiama nustatyti tarptautinius intelektinės nuosavybės apsaugos standartus. Skaityti toliau