Žymos archyvas: A. Lukašenka

S. Aleksijevič: Karas – tai žmogžudystė (2)

Svetlana Aleksijevič | wikiwand.com nuotr.

Minint 30-ąsias Černobylio katastrofos metines Panevėžio J. Miltinio dramos teatras pristato premjerinį Lino Marijaus Zaikausko spektaklį „Černobylio malda“ pagal Nobelio literatūros premijos laureatės Svetlanos Aleksijevič dokumentinę apysaką „Černobylio malda: ateities kronika“.

Baltarusijos žurnalistė ir rašytoja S. Aleksijevič, dokumentuojanti žmonių jausmų istorijas istorinių krizių akivaizdoje, kurios knygos išverstos į 19 kalbų, balandžio 30 d. lankysis J. Miltinio dramos teatre. Pateikiamas šių metų  Deutsche Welle interviu su  S. Aleksijevič.

– Titulas „Nobelio premijos laureatė“ – taip pat įsipareigojimas? Skaityti toliau

Europos Sąjunga nepratęs sankcijų Baltarusijai (1)

Aleksandras Lukašenka | president.gov.by nuotr.

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai sušvelnino sankcijas 170 Baltarusijos asmenų, kurie galės įvažiuoti į Europos Sąjungos šalis, dar ir trims imonėms panaikinamas užšaldymas.

Lieka galioti ginklų embargas ir sankcijos keturiems asmenims, kurie kaltinami dėl iki šiol neišaiškinto žmonių dingimo.

A. Lukašenka prieš rinkimus paleido politinius kalinius, toks vaiksmas daugiausiai ir lėmė Europos ir Baltarusijos santykiui atšylimui. Skaityti toliau

Stabdomos sankcijos A. Lukašenkos režimui (3)

A.Lukašenka

Liuksemburge susitikę Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai nusprendė 4 mėnesiams pristabdyti sankcijas Baltarusijai.

Toks sprendimas priimtas po to,kaip Aleksandras Lukašenka perrinktas dar penkeriems metams. Rinkimai praėjo ramiai, nors pažeidimų ir neišvengta.

Baltarusijos prezidento rinkimus jis laimėjo oficialiais duomenimis 83,5 proc. rinkėjų balsų. Skaityti toliau

A. Lukašenka yra pasirengęs aptarti su Rusija karinės oro bazės statybas (0)

by.democraticbelarus.eu nuotr.

Belarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad pasiruošęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu aptarti karinės oro bazės statybą Baltarusijoje.

„Jei Rusija mato tai, ko nematome mes, jipasakys“, – cituojami A. Lukašenkos žodžiai informaciniame centre „BELTA“.

A. Lukašenka pridūrė, kad jam ne bazių reikia, o lėktuvų, kuriuos paimtų nuomos sutartimi. Skaityti toliau

A. Lukašenkai nereikia Rusijos karinės oro bazės (1)

A.Lukašenka

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad jis yra nustebęs kalbomis apie jos šalyje planuojamą statyti Rusijos oro bazę. Netgi klausimas toks nesvarstomas.

 „Mums šiandien bazių. Juo labiau karinių oro pajėgų. Mums reikalingi tam tikri ginklai. Apie tai aš taip pat sakiau Putinui ir anksčiau Medvedevui“, pareiškė A. Lukašenka, susitikęs su darbo kolektyvų atstovais ir sostinės apylinkių gyventojais po Minsko aplinkkelio atkarpos atidarymo ceremonijos. Skaityti toliau

A. Lukašenka nusprendė, kas važiuos į „Euroviziją“ (0)

Baltarusijos prezidentas penktadienį (vasario 24 d.) surengė pasitarimą, kuriame pareiškė, kad į „Euroviziją“ važiuos antros vietos laimėtojas, nacionalinės atrankos organizatorius apkaltino rezultatų klastojimu ir pagrasino baudžiamąja atsakomybe.
Nacionalinės atrankos metu laimėtoja buvo paskelbta dainininkė Aliona Lanskaja, o antroje vietoje liko grupė „Litesound“. Skaityti toliau

A.Lukašenka patvirtino gynybos sutartį (1)

Po trejų metų Aliaksandras Lukašenka patvirtino Baltarusijos Respublikos ir Rusijos Federacijos sutartį dėl Sąjunginės valstybės sienos oro erdvėje bendros apsaugos ir dėl Baltarusijos Respublikos bei Rusijos Federacijos Priešlėktuvinės gynybos Bendros regioninės sistemos (PG BRS) kūrimo.

Baltarusijos prezidentas įsaką pasirašė vasario 13 dieną. Skaityti toliau

Baltarusijoje uždrausta užsienietiškų interneto svetainių prieiga (0)

Baltarusija nuo penktadienio riboja užsienio tinklalapių lankymą ir įpareigos interneto kavines pranešti apie vartotojus, kurie lankosi užsienyje registruotuose tinklalapiuose.

Pagal įstatymą, visų Baltarusijos piliečiams prekes arba paslaugas parduodančių tinklalapių adresai turės baigtis baltarusišku domeno pavadinimu „.by“. Už šio reikalavimo nesilaikymą grės baudos iki 120 JAV dolerių. Taip pat interneto paslaugas klubuose, kavinėse ar savo namuose teikiantys žmonės bus baudžiami, jei nepraneš, kad jų klientai lanko draudžiamus tinklalapius. Skaityti toliau

Naujos sankcijos Baltarusijai (0)

Barakas Obama

JAV prezidentas Barakas Obama įteisino 2011 metų Baltarusijos demokratijos ir žmogaus teisių aktą, kuriame numatytos naujos sankcijos Baltarusijai, praneša „RIA Novosti“.

Gruodžio viduryje Senato patvirtintame įstatymo projekte praplėstas Baltarusijos pareigūnų ir įstatymo vykdytojų, kuriems bus įvesti vizų apribojimai ir finansinės sankcijos, sąrašas. Skaityti toliau

Baltarusių žurnalistė Lietuvos prašo politinio prieglobsčio (0)

Žymi baltarusių žurnalistė Natalja Radina Lietuvos prašo politinio prieglobsčio. Apie tai ji pranešė tinklalapyje charterg97.org. N.Radina yra viena iš kaltinamųjų byloje dėl masinių riaušių 2010 m. gruodžio 19 dieną, kilusių protestuojant dėl prezidento rinkimų rezultatų.

Pasak N. Radinos, ji, draugų padedama, sugebėjo išvykti iš Baltarusijos.
Jau balandžio 1 dieną žurnalistė buvo Maskvoje. Tiesa, be dokumentų – jie liko Valstybės saugumo komitete. Skaityti toliau

Lukašenka įsitikinęs, kad sulaikytas tikrasis teroristinio išpuolio vykdytojas (2)

www.alkas.lt    

Agentūra „RIA Novosti“ vakar pranešė, kad Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka neabejoja, jog dėl teroristinio išpuolio Minsko metro sulaikytasis asmuo ir yra tikrąsis nusikaltimo vykdytojas.    

„Aš juk ne idiotas, jei prisiimu atsakomybę, pareikšdams, kad nusikaltimas yra atskleistas“ – sakė A.Lukašenka.    

„Jo gyvenamoje vietoje Vitebske namo rūsyje aptikta laboratorija, kurioje jisai dirbdindavosi sprogstamas medžiagas, iš ten paimta 190 daiktų, tame tarpe metalas, šratai, armatūra“, – sakė Baltarusijos prezidentas šį šeštadienį žurnalistams. Skaityti toliau

G.Songaila: A.Lukašenka – regiono nestabilumo veiksnys, o parama Baltarusijos demokratijai neveiksni (2)

Gintaras Songaila, lrs.lt nuotr.

Alkas.lt redaktoriaus Jono Vaiškūno pokalbis su Seimo nariu TS-LKD Tautininkų frakcijos pirmininku Gintaru Songaila apie Lietuvos politiką Baltarusijos atžvilgiu.

Jonas Vaiškūnas, www.alkas.lt, (J.V.): Gintarai, pats dar nuo Sąjūdžio pradžios buvai prie Baltarusijos liaudies fronto, įsisteigusio Vilniuje, ištakų, iki šiol palaikai neformalius ryšius su Baltarusijos demokratinės opozicijos veikėjais, laikai ranką ant Baltarusijos pulso. Kaip vertini dabartinę situaciją Baltarusijoje ir Lietuvos santykių su šia kaimynine šalimi politiką? 

Gintaras Songaila (G.S.): Prisimenant garsųjį Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės posakį, Skaityti toliau