Žymos archyvas: A. ir J.Juškų etninės kultūros muziejus

Tarp „Titaniko“ radinių ir neįkainojamas lietuviškas leidinys? (7)

Juozas Montvila

Aiškėja bibliografine retenybe laikomos lietuvių tautosakininko Antano Juškos knygos likimas. Muziejininkai mano, kad prieš šimtą metų kartu su „Titaniku“ į Atlanto gelmes nugrimzdusi knyga yra tarp kitų iš laivo iškeltų daiktų, praneša LTV naujienų tarnyba.

Neįtikėtina istorija prasidėjo 1879 metais, Kazanės universiteto tarybai nutarus išleisti lietuvių tautosakininko Antano Juškos „Žodyną“. „Žodyno“ leidimas buvo atidėtas, ir labai mažu tiražu, tik mokslo reikmėms, be teisės platinti Lietuvoje buvo išleistas  A.Juškos surinktų dainų dainynas.

A. Juška, gulėdamas mirties patale Kazanėje, paprašė brolio parvežti knygą į Lietuvą jo Skaityti toliau

Dailininkas V.Kašinskas kviečia pasinerti į baltiškų simbolių gelmes (nuotraukos) (5)

Dailininkas V.Kašinskas pristato paveiksklus | E.Vindašienės nuotr.

Kovo 31 d. 16 val. Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje Vlikijoje įvyko dailininko Virginijaus Kašinsko  personalinės tapybos parodos Lietuvių mitologijos tema „Saulėkalnis“ pristatymas.

Paveikslų autorius tapytojas Virginijus Kašinskas  pasakojo apie savo paveikslų prasmes, atskleidė paveiksluose vaizduojamų senųjų baltiškų simbolių gelmines prasmes. Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis „Dalingė“ vadovaujamas Birutės Nemčinskienės labai gražiai papildė spalvingus paveikslų pasakojimus senųjų lietuvių liaudie dainų jausmingomis gaidomis. Skaityti toliau

Kaune prasidėjo vaikų folkloro šventė „Baltų raštai“ (6)

„Gilė“Spalio 3 d. vakarą Kauno tautinės kultūros centre įvyko šventės „Baltų raštai“ atidarymo koncertas „Supinsim pynę“, kuriame dalyvavo Kauno vaikų folkloro ansambliai „Šilinukai“, „Sodailio“, „Gyvasis folkloras“, „Dailingė“, „Bitula“, „Gilė“. Iškilmingai buvo įžiebta šventės ugnis ir supintas vainikas, simbolizuojantis baltiškų tautų ir genčių vienybę.

Šventę rengia Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras drauge su partneriais – Kauno Vytauto Didžiojo universitetu, Skaityti toliau