Žymos archyvas: Ilgi

XVI „Mėnuo Juodaragis“ sužėrės latviškomis spalvomis (10)

MJR XV buvo skirtas paukščiams | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Broliai latviai – taip savo renginio leitmotyvą šiemet įvardija tradicinis šiuolaikinės baltiškos kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis „Mėnuo Juodaragis“, vyksiantis rugpjūčio 23–25 dienoms Zaraso saloje.

Vienas didžiausių Lietuvos vasaros festivalių kasmet savo programai suteikia naujų akcentų ir pasirenka kitą baltišką temą, kurią atskleidžia per muziką, amatus, paskaitas, filmus, ekologinį meną  ir kitas veiklas.

Pasak festivalio rengėjų, nors latviai su lietuviais nuo seno vieni kitus vadina broliais, Skaityti toliau

Latvių grupė „Iļģi“ Vilniuje šiuolaikiškai perteiks baltišką praities dvasią (video) (2)

„Iļģi“

Kovo 20-ąją Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje pavasario lygiadienio koncertą surengs latvių grupė „Iļģi“. Grupės „Skylė“ kvietimu atvykstančio kolektyvo vokalistė Ilga Reizniecė interviu pasakoja apie folklorą, tradicijas, muziką ir artėjančią viešnagę Lietuvoje.

„Iļģi“ senojoje latvių kalboje reiškia „vėlės“. Šis žodis žinomas ir mums lietuviams. Mūsų krašte Ilgėmis buvo vadinamos Vėlinės.

Grupės lyderė I. Reizniecė, koncertuojanti su kolektyvu jau 30 metų, yra grupės dvasia ir tikra legenda Latvijos folko/postfolko scenoje. Daugybę šalių ir festivalių apkeliavusi grupė, pelniusi įvairiausių apdovanojimų, mylima paprastų žmonių ir apdovanota Latvijos prezidento, Skaityti toliau