Pro memoriam Jurui Požėlai (video) (0)

juras-pozela-

Juras Požėla | asmeninė nuotr.

Skiriama Juro Požėlos (1982 04 12 – 2016 10 16) 35–osioms sukaktuvėms

Šiandieną pakelkime taures už ramybę,
Uždekime atminties žvakelę ir pabūkime daruge,
Prisiminkime tuos, kurių  jau mūsų gyvųjų tarpe nėra…
Liko, nebaigti rašyti rankraščiai, neperskaityti ir neatsakyti laiškai,
Liko neišsakytos mintys ir nebaigti darbai,
Liko tik atminimas šviesus ir nusidriekę į amžinybę takai…

Balandžio 12–oji, atrodo diena kaip ir visos, bet ji daugeliui kalendoriuose liks pažymėta  kaip prsiminimų diena. Šią dieną gimė lietuvos patriotas, šeimos vertybių puoselėtojas ir saugotojas, visuomeninkas, politikas Juras Požėla.  2017 metais balandžio 12–ąją Jurui būtų sukakę 35–eri.  Deja, klastingos ligos  įveiktas, pačioje jaunystėje, pačiame jėgų žydėjime, Juras iškialaivo į amžinybę.  Visiems tai buvo taip netikėta ir taip trapu. Tą minutę atrodo sustoja gyvenimas ir suvoki kaip aplinkui viskas yra trapu.                      

Juras Požėla gimė 1982 04 12 Vilniuje yra kilęs iš garsios mokslininkų Požėlų giminės. 2000 metais baigė Vilniaus Antakalnio vidurinę mokyklą. Savarankiško darbo ir politinę patirtį pradėjo kaupti dar studijuodamas universitete.

Studijų metais buvo vienas iš Komunikacijos ir informacijos mokslų studentų organizacijos įkūrėjų, Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto Tarybos narys. Dalyvavo Europos jaunimo konvento dėl Europos Sąjungos ateities darbe. Buvo Europos Regionų komiteto narys stebėtojas. 2001–2003 metais  dirbo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Integruoto informacijos centro vadybininku.

2003 metais pagal ERASMUS programą stažavosi Nyderlandų Karalystėje. 2004 m. dirbo Europos Parlamento nario Justo Vinco Paleckio padėjėju. 2004 metais baigė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetą. Specialybė – informologija. Suteiktas komunikacijos ir informacijos mokslų bakalauro laipsnis.

2004–2006 m. studijavo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete žurnalistiką. Suteiktas komunikacijos ir informacijos mokslų magistro laipsnis.  2006–2010 m. vadovavo Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.  

Nuo 2008 m. rudens  buvo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto buvo doktorantas. 2010–2012 m. dirbo Lietuvos Respublikos Seimo nario padėjėju-sekretoriumi, opozicijos lyderio patarėju.                                                                             

2001 m.– tapo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) nariu. Nuo 2003 m. iki 2012 m., tris kadencijas iš eilės, buvo renkamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu. Taryboje vadovavo Socialinių reikalų komitetui.  2011–2012 m. ėjo Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) pirmininko pareigas, buvo išrinktas garbės pirmininku. Nuo 2015 m. ėjo LSDP Vilniaus miesto skyriaus pirmininko pareigas. LSDP tarybos ir prezidiumo narys, LSDP pirmininko pavaduotojas, LSDJS garbės pirmininkas. Turi nemažai patirties Europos politikos srityje – dalyvavo Europos jaunimo konvento dėl Europos Sąjungos ateities darbe, buvo Europos jaunųjų socialistų organizacijos biuro narys, Europos regionų komiteto pakaitinis narys stebėtojas, atstovavo valstybinei jaunimo politikai aukšto lygio Europos Komisijos susitikimuose.  2012 m. buvo išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo nariu. Seime vadovavo Jaunimo ir sporto reikalų komisijai, dirbo Sveikatos reikalų komitete. Nuo 2016 m. iki mirties ėjo Lietuvos sveikatos apsaugos ministro pareigas.                                                                                                                   

Laisvalaikiu Juras Požėla mėgo  skaityti knygas, sportuoti, domėjos politine filosofija. Be gimtosios lietuvių, mokėjo anglų ir rusų kalbas. Buvo vedęs,  žmona – Živilė, sūnus – Joris.  Aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje.                                                                      

Šviesios atminties Juras Požėla  visada išliks, veržlus,  paprastas, nuoširdus ir įsiklausanti į kitus, bet turntis savo nuomonę žmogus. Mums labai truks, doro sąžiningo ir principingo bičiulio, politiko, šilto vertinančio šeimos vertybes ir jas iškeliančias į aukštesnį lygmenį.

Kategorijos: Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė