A. Zolubas. Apžavėtiesiems antikonstitucinio flirto (45)

Piketas prie Seimo už lietuvių valstybinę kalbą | J. Česnavičiaus nuotr.

Piketas prie Seimo už lietuvių valstybinę kalbą 2015-06-23 d.| J. Česnavičiaus nuotr.

Šylantys orai žadina lietuvių lūkesčius susirasti širdies draugą. Beveik kas antras vienišas lietuvis pavasarį laiko geriausiu metų laiku ieškoti antros pusės. Ir tai yra geriausias metas ne tik ieškoti, bet ir surasti meilę. Ir viskas prasideda nuo flirto. Ir, jei flirtas neperkrautas melu, neretai pasiseka surasti tikrą meilę.

Vienatvę išgyvena ne tik tūli vienišiai, bet ir politinėje erdvėje partijos nesurinkusios pakankamai rinkėjų balsų, todėl nesudarę koalicijų, Seimas ir Vyriausybė, negebantys visaverčiai bendrauti su kaimyninėmis šalimis. Ir siekdami pabėgti nuo vienatvės, pajusti meilės šilumą, imasi šie dariniai tarpfrakcinio, tarppartinio ar tarpvalstybinio flirto. Kadangi meilė yra didis žmogiškas jausmas, o tuose dariniuose, išskyrus interesus, sunku ką gera rasti, pats flirtas slepia nemeilę, melą. Ir blogiausia, kad tarpvalstybinis flirtas, pamynus pamatines vertybes, tampa antikonstituciniu flirtu.

Lietuvos ir Lenkijos praeities santykiai nepasižymėjo ne tik meile, bet ir draugiškumu – kaimynė nuo Lietuvos buvo atplėšusi didelę teritorijos dalį su sostine Vilniumi, gviešėsi ir į dar didesnę Lietuvos dalį, tačiau abiejų šalių tragiškas likimas su nacių ir sovietų okupacija jas tarsi suartino. Santykius neabejotinai sušildė Lenkijoje kilęs „Solidarumo“ judėjimas, Lietuvos Sąjūdžiui rodomas pavyzdys, lenkų diplomatijos palankumas Lietuvos atgimimui ir nepriklausomybės pripažinimui.

Lenkijos ir Lietuvos meilė truko neilgai. Pasirašant 1994 m. Lietuvos Respublikos ir Lenkijos respublikos draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutartį, Lenkija sąmoningai išvengė atsiprašymo už okupaciją, net neleido užsiminti apie Lietuvai padarytos žalos atlyginimą.

Labai keistas oficialiosios Lenkijos elgesys pasirodė, kai lenkiškos kilmės Lietuvos piliečiai pradėjo kėsintis kurpti lenkišką autonomiją Lietuvoje, kai ėjo išvien su skaldytojiška prorusiška „Jedinstva“, o netrukus Lenkija pradėjo nežinia nuo ko „ginti“ Lietuvos lenkakalbius. Toliau dar daugiau: asmens dokumentuose reikalauti rašyti vardus ir pavardes lenkiškais rašmenimis, keisti į lenkiškus gatvių, vietovių pavadinimus, į viešąjį gyvenimą įvesti lenkų kalbą. Tokie siekiai, netenka abejoti, atspindi blogai maskuotos Vilnijos reokupaciją.

Flirtuojančios šalys tai girdi ir mato, tačiau nedrįsta viešai prasitarti, žinoma, „gerų kaimyninių santykių vardan“. Tuo metu, kaip jau įprasta, savo piliečius pažadais maitinti, valstybės vyrai iki šiol Lenkijai žadėjo įvairias nuolaidas daryti, kol 70 mūsų išrinktųjų, regis, vadovaujami TS-LKD buvusio ir esamo pirmininkų, 2017 m. balandžio 4 d. Lietuvos Respublikos Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą pasirašė.

Štai tie pažadukai, kurie, padėję rankas ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos, prisiekė jos laikytis, tačiau po keturių mėnesių pasišovė priesaiką sulaužyti:

Seimo narys Gabrielius Landsbergis, Seimo narys Mykolas Majauskas, Seimo narys Emanuelis Zingeris, Seimo narys Mantas Adomėnas, Seimo narė Monika Navickienė, Seimo narys Julius Sabatauskas, Seimo narė Dovilė Šakalienė, Seimo narė Rasa Juknevičienė, Seimo narys Edmundas Pupinis, Seimo narė Ingrida Šimonytė, Seimo narys Andrius Kubilius, Seimo narys Kęstutis Glaveckas, Seimo narys Virgilijus Alekna, Seimo narys Eugenijus Gentvilas, Seimo narys Vytautas Kernagis, Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Seimo narė Aušrinė Armonaitė, Seimo narys Arūnas Gelūnas, Seimo narys Gintaras Vaičekauskas, Seimo narys Antanas Matulas, Seimo narys Juozas Olekas, Seimo narys Tadas Langaitis, Seimo narys Mindaugas Bastys, Seimo narys Gediminas Kirkilas, Seimo narė Gintarė Skaistė, Seimo narys Dainius Kreivys, Seimo narys Sergejus Jovaiša, Seimo narys Simonas Gentvilas, Seimo narys Jonas Varkalys, Seimo narys Algirdas Butkevičius, Seimo narys Žygimantas Pavilionis, Seimo narys Vitalijus Gailius, Seimo narys Linas Balsys, Seimo narė Aušra Maldeikienė, Seimo narys Algimantas Salamakinas, Seimo narys Algirdas Sysas, Seimo narys Jonas Liesys, Seimo narys Andrius Palionis, Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, Seimo narė Raminta Popovienė, Seimo narys Rimantas Sinkevičius, Seimo narys Antanas Vinkus, Seimo narys Kęstutis Masiulis, Seimo narys Valentinas Bukauskas, Seimo narys Kazys Starkevičius, Seimo narė Irena Degutienė, Seimo narys Saulius Skvernelis, Seimo narys Virginijus Sinkevičius, Seimo narys Dainius Gaižauskas, Seimo narys Stasys Jakeliūnas, Seimo narys Virgilijus Poderys, Seimo narys Vytautas Bakas, Seimo narė Guoda Burokienė, Seimo narys Mindaugas Puidokas, Seimo narys Zenonas Streikus, Seimo narė Virginija Vingrienė, Seimo narys Valerijus Simulik, Seimo narys Robertas Šarknickas, Seimo narė Vida Ačienė, Seimo narys Tomas Tomilinas, Seimo narys Raimundas Martinėlis, Seimo narys Gediminas Vasiliauskas, Seimo narė Rūta Miliūtė, Seimo narys Justas Džiugelis, Seimo narys Bronislovas Matelis, Seimo narys Arvydas Nekrošius, Seimo narys Kęstutis Smirnovas, Seimo narys Aurelijus Veryga, Seimo narys Bronius Markauskas.

Nejaugi atsisakoma kalbos – pamatinės Tautos ir jos valstybės vertybės?

Pateiktas projektas skelbia:

4 straipsnis. Vardo ir pavardės nurašymas ir perrašymas
1. Lietuvos Respublikos piliečio prašymu jo vardas ir pavardė rašomi lotyniškos abėcėlės rašmenimis ir pagal Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos Mašininio skaitymo kelionės dokumentų taisykles (toliau – ICAO taisyklės), jeigu vardas ir pavardė šiais rašmenimis įrašyti dokumento šaltinyje ir dokumento šaltinis įrodo, kad asmuo arba jo protėviai pagal tiesioginę giminystės liniją turėjo kitos užsienio šalies pilietybę arba su užsieniečiu sudarė santuoką ir jo pavardę paėmė.
2. Užsieniečio vardas ir pavardė rašomi laikantis šių reikalavimų:
1) vardas ir pavardė, dokumento šaltinyje įrašyti lotyniškos abėcėlės rašmenimis ir pagal ICAO taisykles, į oficialius dokumentus nurašomi paraidžiui;
2) vardas ir pavardė, dokumento šaltinyje įrašyti lotyniško arba nelotyniško pagrindo rašmenimis, į  oficialius dokumentus perrašomi lietuvių kalbos rašmenimis;
3) jeigu tame pačiame dokumento šaltinyje yra vardo ir pavardės įrašai ir lotyniško, ir nelotyniško pagrindo rašmenimis, į oficialius dokumentus paraidžiui nurašomi įrašai lotyniškos abėcėlės rašmenimis ir pagal ICAO taisykles.

ICAO oficialios kalbos yra šešios: anglų, prancūzų, ispanų, rusų, arabų ir kinų.

Asmens vardo ir pavardės rašymo tvarka, kaip skelbia projektas, nustatoma Vardų ir pavardžių rašymo taisyklėse. Šias taisykles tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė (!).

O Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad įrašai daromi tik lietuvių kalba, Konstitucijos pakeitimai galimi tik referendumu. Pagal projektą užteks Skverneliui brūkštelti parašą ir turėsime išmokti bent skaityti arabiškai, vartoti visas lotyniškas raides. Ar čia ne apgaulė, ne pasitikėjimo išrinktaisiais praradimas, ne išdavystei prilygstantis, apkaltos vertas elgesys?

Latviai sugebėjo išvengti „flirto“ su lenkais, amerikiečiai, anglai, vokiečiai ir prancūzai, nors itin draugiški lenkams, kur lenkų gyvena milijonai, net nesiruošė flirtuoti, o štai lietuvius per flirtą lenkai prievartauja. Ar dar neaišku, kodėl?

Atsikvošėkite, antikonstitucinio flirto apžavėtieji, liaukitės leistis vedžiojami apie pirštą, kurio nėra!

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

45 komentarai

 1. !!!:

  Perskaitęs sąrašą likau pritrenktas,daug seimūnų kuriais dar tikėjau….

  • 1/10 – ar bus kada pradžia?
   “2016 m. lapkričio 24 d. pranešimas žiniasklaidai
   Šiandien Seimo Konstitucijos komisijos posėdyje rinkti komisijos pirmininkas ir pirmininko pavaduotojas.
   Komisijos pirmininku išrinktas Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos deleguotas atstovas Petras Valiūnas.
   Komisijos pirmininko pavaduotoju išrinktas frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas atstovas Rimas Andrikis.
   Komisijos pirmininką ir pavaduotoją dar turi patvirtinti Seimas. Komisijoje darbuosis 7 Seimo nariai.”
   http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=15992&p_k=1&p_t=167120

   Tai 7-tukas lauks dabar balandžio 23 d.?
   T.y. – arba išsirinksim Anykščiuose “išeitinį” eilinį/neeilinį liurbį (greta Gretos) ir teks paleist Visą SEIMĄ,
   – arba išsirinksim …na 8-tą narį, tuo pat išsyk į Seimo Konstitucijos komisiją, ir teks Konstituciją atstatyt:
   “balastinių 70-tuką” sykiu su visą Konstituciją “pametusia po 2014-01-24” Prezidente išleist į atsargą, –
   galveles prasiskalbt – idant suvoktų kas yra P R I E S A I K A – Jos vykdymas!

 2. Svetimšaliams svetimų šalių tvarkele lai ir tvarko tvarkos sau, o mūsų piliečiai, – savų pilių (šalies) santvarkoje bei saugioje globoje tikrai įdėmiau į tą pusę Seimo (70-tuko) žvalgytis turės. Kaip dvi akelės – abipus kalnelio sesėlės
  Skvernelioks su Karbauskiu dabar tįnai(s). tarsis – rašys, ir visus, ypač miestiečius …taip pavarys 🙂
  “į užsieniečius”: VISAS MIESTAS, visi tapt už sienų “u ž s i e n i e č i a i s” patapdinti būsim visuose trobose
  d a u g i a b u t i n ė s e. Tad varykim savą kalbą, sau, už savą Konstitucinę santvarką; o svetimšalių svetimiems ir
  palikim.

  Ką gi, po Kirkilo-Kubiliaus “blynų”, rask-manyk ragaut bendrų Sabatausko su Pavilioniu “blynelio-smarvelės” šios
  r a g a u t gali tekt, ir susiuostyk tu man taipo poziškai ant opozos “UŽ” bendrų bendrams, sėbrams iš abipus (sienų)
  Pavilioniokui su Sabatauskioku patampant… gerai, kad dar atsvara lygi – 70=70 prilaikanti, Konstitucijai gvelbt
  Anykščių balso stingant. Taigi, kas jau po balandžio 23 d. lauks, ką gausim gretoje šioj (“greta Gretos”) – nuo Karbauskio?? Kokius gi apžavus – Jorės meilės meto – jaurumo apžavo pavasarinio nuo Baranausko šilų kelmų 🙂

 3. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Ryškėja n_e_l_i_e_t_u_v_i_š_k_a_s ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) įvaizdis:
  1) atskeltas Vilniaus krašto gabalas (nuo 25:22);
  2) abėcėlei (su rusišku pavadinimu alfabetas) primetamos w q x (nuo 25:50).
  Žiūrėti va čia
  lrt.lt/mediateka/irasas/1013666529/savaite

 4. Čmilytės nėra? 🙂
  Ilgai aš jai aiškinau feisbuke ir, matyt, daėjo.

 5. Pasirašė Gailius (gi ne asilas, rods?), Alekna (jis dar, manau, neperpranta kas ir kaip), o Pavilonis, jei šita afera praeis, tai tikrai netaps prezidentu.

 6. Juozas P.:

  ”…ir turėsime išmokti bent skaityti arabiškai, vartoti visas lotyniškas raides…”

  Kas per nesąmonė – nuo kada arabai lotynų raidėmis rašo?

 7. Žemyna:

  . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . QWX ≠ originalas, . . . . . . . . . . .
  QWX = pažeista Konstitucija + spjūvis į tautos pareikštą valią

  2-KALBIS pasas = saugi Valstybinė kalba + pavardės ORIGINALAS

  . . . . . . . . . . . 2-Kalbis (latviško pavyzdžio) pasas = . . . . . . . . . . .
  . . .= nesulaužyta Konstitucija + patenkintas piliečio interesas . . . .

 8. markas:

  Manau, kad ne visi iš pasirašiusiųjų suprato, ką pasirašė.

  • Žemyna:

   Būtent, ir vėl timpčios lūpą, ginsis nesupratę.
   Todėl, kad 2K vedami konsernistai ne prasčiau už trolius apgaudinėja ir seimūnus ir piliečius, jog W įvedimas = originalas, o „Alternatyvusis” arba „Talkos” projektas „neįsileidžia originalo”…

 9. Peteris:

  Išdavystės anatomija . Kodėl lenkų frakcijos narių parašų nėra sąraše ? Tam,kad parodytų visuomenei jog jie čia ne prie ko .Čia daug kas ne prie ko ;Vytautas Landsbergis , konstitucinis teismas ,numetęs sprendimą , kaip karštą bulvę kalbos komisijai, , teismai negerbiantys konstitucijos ir įstatymų ir t . t. Prisiekusiems ponams nusispiaut ant konstitucijos. nes kai prarandi savigarbą lieka tiesus kelias į įšdavystę. Čia gali būti įvelti klausymai dėl Lenkijos palaikymo prieš Astravo atominę elektrinę ,strateginių objektų statybos , vienuolyno komplekso atidavimo ir t. t..

  • Juozas P.:

   Visa tautininkų bėda ir yra tame, kad W ateis neišvengiamai visai nei per lenkus, nei per liankus.

   Pildami ant Putino malūno – skaldyk ir valdyk, šiuo atveju ES-ą – tautininkai liko marginalais Lietuvos politikoje.

   Tie koneveikiami ”blogiečiai” iš sąrašo supranta, kad XXI amžiuje reikia kitokio, modernaus požiūrio.
   Deja, to nesupranta jų oponentai. Matyt, ir nesupras, o juk pavyzdžių tiek daug, kad ir vokiečių/ prancūzų santykiai.

   • Žemyna:

    W gali ateiti DVIEM keliais –
    – vien tuo W su Q bei X ir pasitenkinant, arba
    – ateiti su VISOMIS konkrečios užsienio k. raidėmis (lotyniškųjų pagrindu), kad pavardė būtų įrašyta lygiai taip, kaip ji įrašoma savo kilmės šalyje.
    Tą siūlo „Talkos” projektas – pasas dvikalbis, todėl išsprendžia visas valstybės ir piliečio problemas tiek šalies viduje, tiek lietuvaitės vyro ar kt. užsieniečio tėvynėje. Tokio paso turėtojui atkrenta reikalas kreiptis į vertėjus ir notarus, įrodinėjant kad ir taip, ir šitaip parašyta pavardė liudija TĄ PATĮ asmenį. Kaip ir Latvijoje, tai valstybės vardu liudytų piliečio pateikiamas pasas.
    Lietuvos kitataučiui, turinčiam daug sovietmečio dokumentų lygiai tas pat – jam nereiks įrodinėti, kad senieji nuosavybės, santuokos, skyrybų , išsilavinimo, vairuotojo, tarnybiniai, teismo nutarimų, gimties, mirties ir kt. dokumentai, pasas yra apie jį (ar jo tėvus, vaikus, sutuoktinius), nors juose pavardė kitaip parašyta.

   • Pikc:

    Stebėtinas sugebėjimas demagogiškai apversti viską aukštyn kojomis: pasirodo, svetimų žandų (ne veido) bučiuotojai, kiršinantys tautą ir vėl keliantys jau seniai išspręstą klausimą, laikosi “modernaus požiūrio”, o štai valstybinės kalbos statusą siekiantys išlaikyti žmonės – “pila ant Putino malūno”. Atkreiptinas dėmesys – šokimas pagal koloradinių “wannabe lugandon” šovinistų dūdelę, pasirodo, NĖRA “pylimas ant Putino malūno” (plg. žr. VSD ataskaitą (“VSD: privilegijos Lietuvos lenkams – vienas Maskvos tikslų Lietuvoje”)), o tautos kiršinimas lendant lenkų/liankų chamams “tolerantiškon vieton” NĖRA skaldymas. Atvirkščiai – pasak jau spėjusio lietuvių kalbos skyryboje kvailai “susikirsti” komentatoriaus “Juozas P”, būtent priešinimasis separatizmui yra “skaldymas” ir “pylimas ant Putino malūno”. Vadinasi, pagal “Juozas P” “logiką”, Nepriklausomybės pradžioje “Jednošč/Jedinstvo” laikėsi “kitokio, modernaus požiūrio”, o štai jiems savo “narodnaja respublika” neleidę įkurti lietuviai, pasirodo, užsiiminėjo skaldomąja veikla ir dirbo Kremliui. Geležinė logika! Kur tokios moko? 🙂

 10. Žemyna:

  Labai gudrus 2K ir GL sprendimas – PRIESAIKA ir KONSTITUCIJA LAUŽOMA valdant VALSTIEČIAMS…
  Būtent tai įstrigs žmonių atmintyje – valstiečiams valdant iš dokumentų VALSTYBINĘ KALBĄ IŠMETĖ.
  Žinoma, jei neatsiras, kas paskelbs APKALTĄ PRIESAIKOS LAUŽYTOJAMS

 11. Kaunietis:

  Tai Lietuva – jau Lenkijos kresas?! Matyt, būsiu kažką pramiegojęs… Tai jau reikia skubiai pirktis lenkų kalbos žodyną? Eik tu na….

  • Žemyna:

   Kažin, iniciatyvieji seimūnai vėliavomis jau pasirūpino?
   Manau, jei apkaltą paskelbtų, tuoj išaiškėtų, kas iš pasirašiusiųjų patyrė spaudimą, bet pritrūko stuburo jam atsispirti, bei kad jis „ne prie ko”, jam tas pat (= nusispjauti).
   Būtų įdomu sužinoti, kokiomis priemonėmis Kubilius su Landsbergiu „įtikinėja” draugus parteicus…
   Ar tie, pasirašiusieji suvokia, koks beprasmiškas šis projektas? –
   Kovoja prieš įrašą lietuvių k., nes neoriginaliai užrašo,
   tačiau siūlo jį keisti lygiai taip pat NEoriginaliu įrašu, nes tik WQX papildys, o ne visomis reikalingomis, kad galima būtų originaliai įrašyti.
   Taigi, ir dabar, ir PO šios „didžiosios pergalės” pavardės kaip buvo, taip ir bus neoriginaliai, tik kad be lietuviškų ženklų rašomos. Ai, kokie gardūs 2K gamybos makaronai „TRYS RAIDELĖS”

 12. Peteris:

  Juozui P. Nieko sau modernus požiūris – prieš savus ant žirgo , prieš svetimus ant kelių . Kam dirbi / pan / Juozai / . Demaskuota .

  • Juozas P.:

   va, va, tipiškas štampas. Bolševikinis- jei kitaip galvoji, disidentas, 58 straipsnis ir viskas. Putinas net moka už tokius štampavimus.

  • Žemyna:

   Jis tiesiog esmės nesuvokia, kas čia ką „tobulina”… Kai suvoks, kad originalą su tomis 3 raidėmis matys, kaip savo ausis be veidrodžio, bus šaukštai po pietų ir liks „į pažangą” taip ir nenuėjęs…
   Toks pasas panašesnis į automobilio ar bagažo numerį, o ne į PILIEČIO PASĄ, nes sumanytas vIArslo , kad šis galėtų kuo greičiau „pervaryti” pasus per kontrolę….
   Kokia nauda iš paso, kuris neatspindi nei originalios pavardės formos, nei skambesio, nei atitinka piliečio valstybės raštvedybos standartus, todėl skelbimų lentoje pasirodžius įrašui, jog kviečiamas keleivis QWaX, suplūs pulkas su tokiomis pavardėmis, nes visų jų, kad ir skirtingai skambančias, pavardes perraša vien tik lotyniškomis raidėmis paverčia „bendrapavardžiais”?
   Negi į Konstitucinį reikia kreiptis, o jis pats negali inicijuoti?
   Arba VRK savo iniciatyva, arba KT paraginta; negali anuliuoti priesaikos, duotos jos laužytojų, bei panaikinti jų leidimus į Seimą? Ar tokie dalykai neturi būti automatiškai sprendžiami – aiškus priesaikos laužymas, tai ko čia dar slėpynių žaisti? Nebent laužymas laužymui nelygu – jei laužo konservatoriai su socdemais, tada galima?
   Įdomūs dalykai Seime vyksta, lyg nestabilioje santuokoje: oficialiai socdemai lyg ir su valstiečiais „susituokę”, tačiau realiai su konservatoriais skudurus sumetę burkuoja… Tik kas čia sąvadautojas – premjeras, 2K ar pats jaunasis GL, atėjęs sunaikinti to, ką Nepriklausomybės pradžioje sukūrė jo senelis?

   • Juozas P.:

    Viskas daug paprasčiau. Visų šalies piliečių pasai turi būti vienodi. Elementaru, tą ir supranta ”blogiečiai”.

    Jei pasai bus ”paprasti” ir su papildomu lapu, nevienodi, tai- žmogaus teisių pažeidimas. Latviai jau vargsta europiniuose teismuose.
    Anksčiau ar vėliau papildomame lape atsiras ir kirilica. Pradžiai bulgarui kokiam.

    Dar – o kaip su tapatybės kortele? Vairuotojo pažymėjimu?

    • Žemyna:

     Latviai vargsta? 🙂 🙂 🙂
     Tokie pasai ilgainiui bus visoje Europoje. Garbė Latvijai, tapusiai pradininke.
     O mes su ilga nosimi ir savais 2K, kurie laksto su QWX, lyg katė su prie uodegos pririšta skardine…
     Ir dėl tapatybės kortelės tamsta nesirūpink, nei dėl vairuotojo pažymėjimo.
     Tam yra specialistai – ir kalbų, ir raštvedybos, ir registrų, ir dokumentų maketavimo, ir atitinkamų programų. Svarbiausia, kad politikai turėtų proto nesikišti (kaip kadaise visų mokslų akademikas ir tautų tėvas draugas Stalinas) į sritis, kur tik specialistai turi tvarkytis. Tik neparsidavę, tik ne su iš sovietmečio išsaugotu įpročiu, lyg akis išdegus lėkti „į pažangą” – kad ir per savo tėvų galvas.
     Beje, pirmieji sukūrę darbuotojus pakeisiančią pavardžių originalo nuskaitymo (barkodo pavyzdžiu), jų perkėlimo iš šaltinio į pasą bei pavardžių transkripcijos programas, irgi būtume naudingi pasauliui, kaip dabar savo pavyzdžiu naudinga jam Latvijos patirtis.

    • Pikc:

     “Latviai jau vargsta europiniuose teismuose.” – o, matau, nuo demagogijos prie atviro melo priėjom? 😀 “Žandų bučiuotojas”, matyt, tikisi, kad niekas nėra girdėjęs, kuo baigėsi “modernaus požiūrio” veikėjų pasisklaidymai prieš Latviją Europos žmogaus teisių teisme (žr. “Latvia wins the cases Mencena v. Latvia and Kuhareca v. Latvia at the European Court of Human Rights”). Kiauriems “progresyvams” prieš 12 (!) metų latvių laimėta byla reiškia “latviai jau vargsta”. Tai tiek to “žmogaus teisių pažeidimo”. Egzpertas… . :D:D:D

     • Pikc:

      “Na, gi praėjo tie švonderių komandavimo laikai, jau XXI a., laikas iš to bolševikiško mąstymo, ar jau bent bendravimo išeit.” – akivaizdu, kad “žandų bučiuotojams” taip neatrodo. 😉

      • Pikc:

       P.S. Atkreiptinas dėmesys, kaip tavariščius sureagavo, kai buvo pagautas akivaizdžiai ir įžūliai meluojant: “Na, negi su tamstomis negalima be užgauliojimų?”. Čia maždaug kaip turguje pagauta apsivogusi čigonė pareikštų, kad ją “užgaulioja”. 😉

 13. Aistis:

  Gerbiamieji , Valstiečiai pasižadėjo sumažinti Seimo narių skaičių 40-čia narių. Štai tie NEVERTIEJI BŪTI LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARIAIS – PATYS PRAŠOSI IŠVARYMO IŠ SEIMO, KAIP NEPATIKIMIEJI IR NEVERTIEJI SEIMO KĖDŽIŲ bei tautos IŠLAIKYMO, Vyti juos visus iš Seimo ir pareikalauti, kad grąžintų prisivogtus turtus, ES dovanas lietuvių tautai. O jei ne – gal kalėjimuose dar atsirastų jiems vietos. Vien už išdavystę prieš lietuvių tautą ir mūsų gimtąją lietuvių kalbą – jos išniekinimą visi jie to verti. Smagu,kad ir policininkui Skverneliui vieta už borto atsiras.

 14. vaidotas:

  na,besikoliojant čia,nieko nepasieksit.Kur mūsų VYTIS?

  • Štai ir klausiant atsakymą išryškinot-išgryninot gerb. Vaidotai;
   nes gerb. A.Zolubo mintis patvirtinta gerb. Kasparo – gynėjų-gynėjo
   vaizdu – UŽ KALBĄ (be išdavysčių, kad netapt grobiu) su veiksmu,
   su plakatu, su ryžtu …kaip kadai ir Landsbergis /senelis/ ir Kubilius
   n e p a k l y d ę buvo (iki Sausio 14-tos); po to, ir pats A.Zolubas
   ir Kaparas gyvai savitgaly jau niekintojais-kenkėjais “jaunus” TS’KP
   bendražygius Landsberg. Kubil. šaknis pavardėse turinčius paskelbė: S U K L Y D U S I A I S.

   Taip ir su VYČIU. – K L A I D I N G A I
   bruka trempia nuokalnėn, nuo Kalno, į pakraštį ant leniniamėšlavietės dar
   neišsivėdėjusio dvoko, Laisvės kovas, Aukų memorialą “numušant-nuslėgiant”
   vien uodeginiu užstatu pakalnėn-nuokalnėn ..”ant rinkos” Vytį nutempinėjant,
   n u m u š i n ė j a n t (tai yra gožiant papildiniu Laisvės minties, Aukų atminties ERDVES),
   užuot radus ir parinkus, garbų, šviesų erdvų ir iškilų K A L N Ą mūsų valstybingumo
   žymeniui (tarpt.žodžiu “simboliui”) VYČIUI.

   Vyčio kalnas bus, – kiek beužsiputoją Kavaliauskas su po “pažasčia” gerb gynėju-gynėju
   p a b r u k t u generolu Jezersku ant leniniavietės smarado jį beverstų. Bus Vytis aukštai,
   – ne žemai!!

   Čia ir Zolubui, ir Genzbigeliui, ir visiems visiems šio savaitgališkojo LLKS ūpo bei garbaus
   Sąjūdžio – raštu, valia, jėga už KALBĄ LIETUVIŲ pasisakiusiems, – bendron talkon
   UŽ VYTĮ
   metas.

   Rast vietą, kaip jau klausimą iškėlėte – kur MŪSŲ VYTIS i š k i l s???
   (o “brazausk-kolekcionieriško klapčiuko” postringavimai, – pažasty Jezerską,
   visą – generolą ..gynėjų-gynėjo garbiu vardu “pasimosikuojant, juo, – Kasparu
   bei kitais Laisvės G Y N Ė J A I S, atgrįš, ir spręsis ..jau ne ‘klapčiukiškai”)

   O atsakingai, garbingai, a i š k i a i – “Kur mūsų VYTIS?”

   Dėkui už klausimą gerb. Vaidotai

 15. jo:

  Jeigu jie taip labai nori priimti įstatymą nurodantį pasuose rašyti lotynų kalbos rašmenimis, tai gal pirmiausiai reikia surengti referendumą dėl Konstitucijos 14 str. pakeitimo, kad jis skambėtų šitaip:
  Valstybinės kalbos – lietuvių ir lotynų kalbos.

  • Pikc:

   Kokios dar lotynų? Turi būti taip: valstybinė kalba – liankū, a regionuose kol kas žmuidzinai gali saviškai šnekėt, kol leidžiam.
   Arba nuosaikus variantas: valstybinė kalba bus liankū ten, kur gyvena kiek nors liankajs save laikančios faunos. Dėl rusų kaip valstybinės kalbos tarsimės atskirai su rasieja. LLRA apsiima tarpininkauti kaip patyrę (nuo jedinstvos laikų) slavojazyčnų teisių gynėjai. Po to “modernaus požiūrio” fauna važiuos latvius ir estus “modernumo pamokyti, kad “tautinės mažumos” ten komfortiškai jaustųsi ir savo narodnas lugandono respublikas galėtų nekliudomos steigti. Į Ukrainą kol kas nevažiuos – gal kitą sykį. 🙂

 16. Algimantas Zolubas:

  Valstybę sudaro ne jos valdžia, o pilietinė tauta. Grubiai šnekant, Seimo nariai yra piliečių samdyti tarnai, pridurčiau, – labai gerai apmokami, todėl ir tarnauti turėtų nepriekaištingai. Tarp tarnų – ir A.Kubilius, ir G.Landsbergis. Esu TS-LKD narys. Jei su manim per TS-LKD skyrius jie savo siūlymo nederino, jie, neleistinai įsijautė į šeimininko statusą, pažeidė mano, šeimininko teisę.
  A.Kubilius aiškina, kad neva 2016 m. TS-LKD rinkiminėje programoje buvo taip numatyta, tačiau man žinoma, kad TS-LKD prezidiumas tokio A.Kubiliaus siūlymo į programą nepriėmė. Politinis sukčiavimas? Bendrapartiečių ir nebendrapartiečių mulkinimas? Kita vertus, rinkiminės programos sudaromos rinkėjams vilioti, po rinkimų jos pamirštamos, ką patvirtina daugiametė patirtis.
  Siūlymą pasirašiusieji turėtų atsikvošėti, atsiimti parašus, nesileisti vedžiojami apie pirštą, kurio nėra.

 17. Kad greičiau būtų:

  Kad būtų greičiau, reikia tik laikyti ant darbastalio (Desktop) parengtą laišką.
  Įstatote į laišką reikiama pavardę (iš adresų sąrašo nukopijuojate),
  bakstelite pelyte į adresą čia, sąraše,
  į atsidariusį pašto puslapį įrašote lydraščio tekstą: „Dėl svetimvardžių LR piliečių pasuose” ir savo pavardę
  PRISEGATE parengtą laišką,
  siunčiate.

  Pakartojate nuo pradžių (nuo pavardės pakeitimo laiške) ir taip siunčiate vieną po kito…

 18. Kaunietis:

  Viskas. Apsiprendžiau. Priimu judėjų tikėjimą, užsiregistruoju sinagogoje pas rabiną ir keičiu asmens dokumentus. Ir tegul tik pabando tie valdžiažmogiai mano vardą ir pavardę neužrašyti ivrito rašmenimis!!! Užtampysiu po teismus, blyn!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė