Klaipėdiečiai ragina išsaugoti Senąjį Balandžių paštą (0)

Klaipėdos Balandžių paštas | Google.lt/maps nuotr.

Klaipėdos Balandžių paštas | Google.lt/maps nuotr.

Klaipėdiečiai siekia išgelbėti vieną miesto simbolių – Klaipėdos senamiestyje, Aukštojoje gatvėje įsikūrusį senąjį Balandžių paštą.  Senasis pašto skyrius buvo uždarytas šių metų kovo pradžioje. AB Lietuvos paštas patalpas nusprendė parduoti, tačiau visuomeniški klaipėdiečiai įsitikinę, kad šis pašto skyrius yra neatsiejama senamiesčio bei visos Klaipėdos savasties dalis. 

Balandžio 7 d., penktadienį, 17 val. Klaipėdos Senojo Balandžių pašto išsaugojimo iniciatyvinė grupė prie šio pašto (Aukštoji g. 13) ketina surengti akciją „Sparnuotas Tavo laiškas“. Šios akcijos dalyviai galės pasiųsti specialius atvirukus, kuriuose įmažinti menininko Vytauto Karčiausko kūriniai, likę uždarytame pašte, Susisiekimo ministrui Rokui Masiuliu, paaiškindami kuo šis paštas svarbus kiekvienam miestiečiui ir Klaipėdai.

Iniciatyvinė grupė, siekianti išsaugoti veikiantį paštą, per dešimt dienų jau surinko daugiau nei 200 miestiečių parašų.

Kitas šios grupės planuojamas renginys – Atvirų durų diena Senajame Balandžių pašte, kur galima bus plačiau susipažinti su jo istorija ir jo interjerą dabinančiais kūriniais.. Renginio data ir laikas derinami su Pašto vadovybe,

Lygiai prieš mėnesį – kovo 6 d. – Senojo Klaipėdos Balandžių pašto durys buvo užrakintos. AB „Lietuvos paštas“ – pašto paslaugas teikianti valstybės valdoma įmonė – paskaičiavo, kad jis nereikalingas. Nereikalingas akcinei bendrovei. Bet Klaipėdai reikalingas. Kodėl? Pasak Vytauto Karčiausko, tai – Klaipėdos senamiesčio širdis. Širdis, kurioje mezgasi ryšiai, iš kurios skrieja laiškai. Šiame pašte iki 1996 metų veikė “Pašto galerija”, radus tinkamą sprendimą ir dabar jame galėtų būti vystoma tokia veikla.

Paštą jau kelis dešimtmečius puošia devynios Vytauto Karčiausko sukurtos meninės kompozicijos, pasakojančios pašto – ryšio tarp žmonių-– istorijas, unikalus spaudas, 1993 m. kartu su jachta “Lietuva” apkeliavęs pasaulį. Yra pašte netgi – paslaptingas storo metalo seifas, dar (!) saugantis Sąjūdžio dokumentus. Beveik keturias dešimtis metų paštą lankė senamiesčio gyventojai, turistai ir mokinukai, vėliau čia sugrįždavę su savomis šeimomis ir iš naujo atrasdavę šią unikalią Klaipėdos senamiesčio vietą.

„Todėl penktadienį, po darbų, neskubėkite dar namo. Ateikite rašyti savo laiškų. O Jūsų laiškus išgabens tikri pašto balandžiai!“, – ragina laipėdos Senojo Balandžių pašto išsaugojimo iniciatyvinė grupės atstovė Nika Aukštaitytė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė