VTEK išplės tyrimą dėl G. Kėvišo elgesio (0)

Operos ir baleto teatras | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Operos ir baleto teatras | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė papildyti šiuo metu dėl Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo Gintauto Kėvišo elgesio atliekamą tyrimą naujais duomenimis. Toks sprendimas priimtas išnagrinėjus Kultūros ministerijos pateiktas papildomas aplinkybes, kurios VTEK nebuvo žinomos priimant 2017 m. vasario 1 d. sprendimą dėl G. Kėvišo.

Kultūros ministrės pasirašytame kreipimesi nurodyti nauji duomenys ir abejojama G. Kėvišo elgesiu 2015 m. LNOBT planuojant keletą atlikėjų koncertų, kuriems atstovauja jo sūnaus įmonė. Teigiama, jog 2015 m. balandį teatro generalinis direktorius įsakymu patvirtino 2015-2016 m. repertuarą, kuriame buvo įtrauktas ir sūnaus vadovaujamos įmonės atstovaujamo Londono simfoninio orkestro koncertas. Taip pat teigiama, jog 2015 gegužę G. Kėvišas aktyviai dalyvavo derindamas šių gastrolių detales su minėto orkestro vadovais komandiruotėje Londone. Apie šioje situacijoje galimą interesų konfliktą teatro vadovas, esą, Kultūros ministerijos neinformavo. Pranešime taip pat prašoma įvertinti G. Kėvišo veiksmus LNOBT organizuojant ir kitų atlikėjų koncertus, dėl kurių pirkimo buvo sudarytos sutartys su UAB „Riverside music” bei „Riverside Music Ltd”.

Remdamasi šia informacija, VTEK vertins, ar G. Kėvišas, atlikdamas tarnybinius veiksmus dėl 2014-2017 m. LNOBT planuotų ar surengtų muzikinių renginių, galimai susijusių su jo paties bei jam artimų asmenų privačiais interesais, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti bei reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus nusišalinti.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija savo iniciatyva pradėjo tyrimus dėl vienuolikos administravimo įgaliojimus turinčių Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojų elgesio.

VTEK aiškinsis, ar jie nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus.

Tyrimą VTEK pradėjo savo iniciatyva, atlikusi minėtų asmenų privačių interesų deklaracijų patikrinimą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė