Prasideda pavasarinis laukinių gyvūnų vakcinavimas nuo pasiutligės (0)

pixabay.com nuotr.

pixabay.com nuotr.

Balandžio 5 d. Lietuvoje pradedamas pavasarinis laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės etapas. Vakcinacija bus vykdoma tik buferinėse (pasienio) teritorijose, besiribojančiose su kaimyninėmis šalimis: Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija.

Kaip ir kasmet, iš lėktuvų bus mėtomi jaukai su vakcina. Laukinių gyvūnų vakcinacija pradedama nuo vakarinio Lietuvos pakraščio, lėktuvai kils iš Klaipėdos oro uosto.

Priklausomai nuo oro sąlygų, šį vakcinavimo etapą planuojama baigti gegužės pabaigoje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) perspėja gyventojus, kad radus jauką su pasiutligės vakcina, jo negalima liesti. Jeigu jaukai aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti teritorinei VMVT, kurios specialistai atvyks juos surinkti. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau jų perdozavus galimos komplikacijos.

Laukinių gyvūnų vakcinacija Lietuvoje sistemingai vykdoma nuo 2006 m. Gera žinia, kad 2016 metais ir per 3 šių metų mėnesius mūsų šalyje nebuvo nustatytas nei vienas pasiutligės atvejis, todėl vakcinacija vykdoma tik pasienio ruožuose.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė