Kino vakarai ir pokalbiai ne tik apie kiną su režisieriumi G. Lukšu (0)

Gyčio Lukšo kino filmo „Virto ąžuolai“ peržiūra

Gyčio Lukšo kino filmo „Virto ąžuolai“ peržiūra

Nacionalinėje bibliotekoje pradedamas režisieriaus Gyčio Lukšo kino vakarų ciklas. Į biblioteką kviečiama ne tik pažiūrėti kino, bet ir pabendrauti  tiek su  režisieriumi, tiek vieniems su kitais, pasikeisti įspūdžiais apie matytus filmus, susipažinti su jų gimimo istorija ir kūrybine atmosfera.

Už kūrybišką nacionalinės literatūros interpretaciją kino kalba, o kartu ir už viso gyvenimo kūrybą praėjusiais metais Nacionaline kultūros ir meno premija įvertinto G. Lukšo filmografijoje – 16 televizijos ir kino filmų. 

Šiomis dienomis režisierius kurpia ateities planus, skaito naują lietuvių prozą ir poeziją, dalijasi kūrybiniais sumanymais. Kol naujos idėjos dar tik pakeliui, siūlome kartu su režisieriumi žiūrėti filmus, kurių siužetai, muzika, vaizdai ir veikėjai gyvena greta žiūrovų jau porą ar keletą dešimtmečių.

„Esu sukūręs ne tik „Vasara baigiasi rudenį“ ar „Mano vaikystės ruduo“, bet kiti filmai šiomis dienomis sunkiau pasiekia televizijos ar didžiuosius ekranus“, – užsukęs į biblioteką  aptarti rengiamo kino vakarų ciklo, sakė garsus lietuviško kino kūrėjas. Žinoma, norintys pažiūrėti filmą šiai laikais visada ras tokią galimybę. Tačiau simboliška, kad žiūrėti filmus, įkvėptus lietuvių literatūros kūrinių, žiūrovai ir skaitytojai kviečiami į Nacionalinę biblioteką.

Gyčio Lukšo kino vakarų ciklas pradedamas 1976 m. filmu „Virto ąžuolai“, sukurtu pagal to paties pavadinimo Juozo Baltušio novelę. Ikikarinės Lietuvos kaime gyvenančios šeimos narių gyvenimo istorija šių laikų terminais gali būti pristatoma kaip psichologinė įtempto siužeto drama. Nijolės Lepeškaitės įkūnyta samdinė Kazytė sujaukia ne tik savo, bet ir trijų vienos šeimos brolių gyvenimą ir jausmus. N. Lepeškaitė ir Vladas Bagdonas šiame  filme sukūrė pirmuosius rimtus vaidmenis kine, o tuo metu dar tik studentui Kostui Smoriginui jis tapo kino debiutu.

Filmo „Virto ąžuolai“ peržiūra ir pokalbis su režisieriumi vyks balandžio 5 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) Konferencijų salėje (V a.). Renginio trukmė – iki 2,5 val. Organizatorė – Nacionalinė biblioteka. Įėjimas laisvas.

Kiti ciklo filmai

  • Balandžio 12 d. – „Mano vaikystės ruduo“ (1977 m.)
  • Balandžio 18 d. – „Vakar ir visados“ (1984 m.)
  • Balandžio 27 d. – „Vasara baigiasi rudenį“ (1982 m.)
  • Gegužės 4 d. – „Anglų valsas“ (1982 m.)
  • Gegužės 10 d. – „Žalčio žvilgsnis“ (1990 m.)

Sekite renginio naujienas „Facebook“ paskyroje.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė