Kauno krašto skautai pirmieji sugrįš į gamtą (nuotraukos) (0)

Kauno krašto skautai pirmieji sugrįš į gamtą | Skautai.lt nuotr.

Kauno krašto skautai pirmieji sugrįš į gamtą | Skautai.lt nuotr.

Atšilus orams, būriai skautų grįžta į gamtą. Šįmet pirmieji skautiškų metų pradžią paskelbs Kauno krašto skautai – jau balandžio 8 dieną beveik 200 skautų rinksis stovykloje „Sala Šangrila“.

Pavasariui grįžus į Lietuvos laukus, į gamtą grįžti skuba ir skautai. Nuo pat balandžio pradžios iki vėlyvos gegužės šalies miestuose ir miesteliuose vyksta pirmosios metuose, savaitgalinės skautiškos stovyklos – sezono atidarymai. Stovyklų maratonų startą šįmet skelbia Kauno krašto skautai, dienos stovyklai susirinksiantis jau šį savaitgalį.

Stovyklos rengėjai kvies dalyvius mintimis nusikelti į mistinį, nepasiekiamą, idealų pasaulį – Šangrila. „Programoje mūsų laukia daug nuotykių ir iššūkių, kuriuos kiekvienas turės įveikti tam, kad išsaugotų svajonių pasaulio – Šangrilos tyrumą. Visą dieną gilinsimės į žmogiškąsias vertybes, dirbsime ir bendrausime kartu, o dienos pabaigoje skautiškai dainai susirinksime prie vakaro laužo.“ – pasakojo vienas jaunųjų stovyklos rengėjų Vainius Mirskis.

Vienas iš pagrindinių ugdymo metodų skautiškame judėjime yra jaunimo įgalinimas ir mokymasis veikiant. Tai pasitelkta ir organizuojant šią stovyklą – prie sezono atidarymo programos kūrimo stipriai prisidėjo jaunų, 15 – 18 metų amžiaus skautų komanda. Taip, prižiūrimi vyresniųjų, skautai mokosi dirbti komandoje, ieškoti kompromisų, pasitelkti vaizduotę ir prisiimti atsakomybę.

Lietuvos skautija yra didžiausia skautų organizacija Lietuvoje, vienijanti apie 2500 skautų iš įvairių Lietuvos vietovių. Su šūkiu „Dievui, Tėvynei, Artimui!“ skautija ugdo kūrybingą ir savimi pasitikintį žmogų, kuriam svarbi jo šalis ir jį supantys žmonės.

Lietuvos skautija yra Pasaulio skautų judėjimo organizacijos (angl. World Organization of the Scout Movement) nacionalinė narė. Pasaulyje yra daugiau nei 31 milijonas skautų, jie veikia 216-oje pasaulio šalių. Tai didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje. 

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė