Iš nemokančių alimentų tėvų siūloma atimti vairuotojo pažymėjimą (0)

VRM nuotr.

VRM nuotr.

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo Civilinio kodekso pataisas, kuriomis numatoma, kad jeigu nepilnamečio vaiko tėvai (ar vienas jų) piktybiškai nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus ir įsiskolinimas viršija 500 eurų, kitas iš tėvų ar vaiko globėjų arba valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos įgyja teisę kreiptis į teismą dėl teisės vairuoti transporto priemones atėmimo skolininkui nuo vieno mėnesio iki vienų metų.

Pasak Seimo nario R. Žemaitaičio, oficiali statistika rodo, kad Lietuvoje išlaikymo vaikams nemoka apie 84 tūkst. tėvų. Didžiąją skolininkų dalį (iki 97 proc.) sudaro vyrai. Vaikams, kuriems teismo sprendimu nustatyto išlaikymo skolininkas nemoka. Per aštuonerius veiklos metus į Vaikų išlaikymo fondo administraciją dėl išmokos skyrimo kreiptasi dėl daugiau nei 50 tūkst. vaikų. Nuolat išmokas gauna apie 23 tūkst. vaikų. Iš visų besikreipiančių į fondą 93 proc. sudaro moterys ir 7 proc. – vyrai.

„Gaila, kad visuomenės sąmonėje giliai įsišaknijo įsitikinimas, kad vyras myli vaikus tol, kol myli jų motiną, nes Lietuvoje didele problema tapo asmenys, nemokantys alimentų savo vaikams išlaikyti, kurie randa visokių landų išvengti mokėti savo vaikams alimentus. Tėvų pamirštiems vaikams alimentus moka valstybė, todėl laikas imtis praktiškų atgrasymo priemonių ir priminti kiekvieno tėvo pareigą išlaikyti savo nepilnamečius vaikus,“  pažymėjo R. Žemaitaitis.

Pasak R. Žemaitačio, teismų praktika rodo, kad ir antstoliai šioje srityje ne visada imasi visų būtinų veiksmų išieškojimui vykdyti ar juos atlieka formaliai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė