Siūloma rūšiuoti visų alkoholinių gėrimų pakuotes (0)

technologijos.lt nuotr.

technologijos.lt nuotr.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Virginija Vingrienė, atsižvelgdama į neefektyviai ir nepakankamai skaidriai veikiančią pirminio atliekų rūšiavimo sistemą Lietuvoje, siūlo papildyti Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymą, įtraukiant visų alkoholinių gėrimų pakuotes (nuo 100 ml. iki 3 l talpos tarą).

Šiuo metu Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymas reglamentuoja tik dalies alkoholinių gėrimų stiklo taros rūšiavimą. V. Vingrienės teigimu, priėmus įstatymo pataisą, į užstato sistemą būtų surenkami papildomi 200 mln. vienetų pakuočių, dėl to tara taptų efektyviau tvarkoma ir apskaitoma. Toks žymus atliekų rūšiavimo efektyvumo padidinimas reikalautų tik dalinių dabartinės atliekų tvarkymo sistemos Lietuvoje pakeitimų.

„Užstato sistema vartotojams sukūrė patrauklias ekonomines sąlygas atgauti pinigus už pakuotes. Tai motyvavo visuomenę aktyviau rūšiuoti atliekas ir žymiai padidino rinkos skaidrumą. Siūloma įstatymo pataisa šią naudą padidintų dar labiau. Pataisa taip pat sumažintų alkoholio prieinamumą bei padėtų surinkti daugiau mokesčių. Specifinis pakuočių ženklinimas leistų per depozito sistemą sekti nelegalius alkoholio srautus,“ pataisos aktualumą argumentuoja V. Vingrienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė